Nikad ovako !

Kod nas je to ispravno na svim traktorima koji imaju te kuke, i ako se desi da pukne lako se osposobi opet.. ziv covek gresi, po meni nista strasno.
Na ovim jednoosovinkama je bitno da je ruda obrtna.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovde kod nas je ravno pa nismo ni svesni koliko je opasno i tesko vladati prikolicama po brdovitim i planinskim delovima. I pored svega toga ljudi vrlo malo obracaju paznju na sigurnost. Dosta njih jos uvek nema ispravnu signalizaciju, kocnice, a da nepricam o osiguravanju klinova i samog tereta.
Vrlo malo se vodi racuna o sigurnosti.
 
То у равници надокнаде са брзином и претоваром. Јуче чекам на семафору први у реду да скренем лево. Шлепер скређе и точкови од приколице иду у моју траку. Померио сам се уназад колико сам могао и лик није ни успорио. Џабе свирам, аблендујем возач је "сигуран" да пролази.
 
Debili, kuka nema osigurač Ej
Zamisli mi u šumi ursus 904 i da je kuka bez osiguranja?
Prikolica 2t i dizalica na rudi 3t , Kardan vrti ubilo bi nekog!!!!!!!
Šta da kažem, taj Marko kao nešto zna i onaj njegov opčinjeni mladunac????
Zna da kenja po YouTube!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Kolko sam shvatio nije se to njima desilo nego coveku kod koga su balirali seno.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Znam jako dobro kako se kuka osigurava!!!!!
Jel bi neko od vas parkirao pored takve kuke???????????
Dosta sam vozio traktor po brdima, i sad svake godine odem na Vitorog i vozim tamo!!!!!!
Imam dve jednoosovinke, jedna kiper druga djubretara i dobro znam šta znači okretna ruda!!
A o ekipažama u šumi neću ni da pričam, koliki je nagib na bent-u na Dunavu pa se vozi uz Bent!! I sad zamisli trupci vise 2_3_4m preko osovine!!
Pa nemoj imati pravi osigurač kuke!! Ode i prikolica i dizalica i 16 creva jer je razvodnik u kabini!!!!!!
Svi vi pričate lako je po ravnom, jel iko od vas vukao fergulom 17t bruto???? A kanali duboki po 5_6m odmah uz put!!
Zaukaj se majstore!! I ukoči
Stavi lošu poteznicu i nemoj osigurati klin???????
Zašto na rusu nikad nisam kačio prikolice na letvu na hidraulik?? Ima on rodjo pravu poteznicu!!!!
Mnogo nas je gledalo šta naprave dve otkačene dvoosovinke, sruše bedem, garažu, zid od kuće!!!!!!!!!




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sinoc u komsiluku deca od 19/20 god srecom ni ogebani kad su ih komsije izvukle keoz zadnju soferku oni pobegli al su tu iz susednog sela
68b48c96a777fdbc9c043d34f86cd62a.jpg
ef727c34578c2489a577676d9ea8a98b.jpg
c4fc7f5a091e9b892b7c6586654551ea.jpg
e5da11f58ddb496f8bab1a9fa6168813.jpg
dafed2234538e7553fa6060a229d0d30.jpg
e4dc7830d8cd5bc6a8b53d3cca6d31e9.jpg
e8e83eb2f63461c5d6755f618fcdeffd.jpg


Послато са 21061119DG помоћу Тапатока
 
Гуме на возилу нису баш репрезентативне. А за возача шта рећи, па бмв мора брзо да се вози. Да је ишао брже можда би и промашио бандеру.
 
Bmw opaka mašina za klince.
Bilo bi dobro da svi prodju obuku kod Alvirovića. Jedan trenutak nepažnje u brzoj vožnji, klizavica, alkohol i ode život.
Verovatnl ih spasila konstrukcija i oprema samog auta.
 
Juče sam čitao neku statistiku, kažu da u saobraćajnim nezgodama po markama automobila prvo mesto zauzima BMW, i to u jakom procentu.
Зато је у Немачкој осигурање на њега скупље за 30 посто него за остала аута.Највећи проценат незгода и погинулих.
Имам и сам једног и не чудим се што се то дешава,поготово код омладине.Нисам до сад возио ниједно ауто као бмв,када га возиш имаш осећај да можеш да га протераш кроз "иглене уши" колико је управљив. Такав осећај уз неискуство деси се ово изнад.Што се тиче квалитета,боље ауто нисам имао,у плану је х5 следећи.
 
Pre 2 meseca vozač pijan touran je bio , ispravi krivinu, udari ženu koja je bila pored puta u drugoj traci, od siline udara njoj spadne jakna i cipele i odleti 20m dalje i 4_5 metara visoko i ostane na drvetu, nažalost nije preživela, od nje ode na drugu stranu puta odseče 2 betonske bandere
Vatrogasci iseku touran Hitna pokupi vozača i suvozača, niko nije znao za jadnu ženu, tek u ambulanti vozač kaže udarili smo ženu oni nazad ona na drvetu
I šta reći

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh