Nikad ovako !

Dogovoris se to je najbezbolnije ,ja imam isti slucaj komsija mora preko mojih njiva da predje postoji sumski put al tu ne moze da prodje leksion ili traktor od 120 itd ,posto sam ranije uzorao on ce preci preko oranja da odradi svoje pa ce tragove gruberom srediti itd ,bez svadje i batina ,presao je leksionom preko strnjike isti takvi tragovi samo siroki nije traktor ni osetio kad sam orao ,on mora tuda da prodje pa bolje da se dogovorimo
 
To sa olovom ume da ima i jako tužan kraj. Znam za priču jednog bivšeg osuđenika, koji je ubio zato što su mu letinu krali.
Propalo imanje, žena se preudala, roditelji ostarili. Kaže bolje da sam mu celu letinu sa njive poklonio.
Ali adrenalin ponese, mučiš se cele godine, odvajaš od svega i onda ti neko krade.
 
Ви немате никаквих проблема како је код нас. Ретко која њива има излаз на пут, тако да морамо да газимо преко туђег. Нормално гледамо да правимо што мање штете, мада има и оних који хоће кроз туђе а своје не дају. Најгоре ситуације су са браћом, поделе имање, договоре се на реч око прилаза, затим један од њих на прилаз постави неки објекат и ето свађе за цео живот. Ја сам тек пре десетак година направио пристојан прилаз до куће. Од ових дана па до средине марта нисам могао ни трактором прићи. Деда кад је делио имање са браћом није мислио да му треба и да ће му брат стати на пут. Срећом мој рођак је разуман и сад нам фали још само 200м асфалта до куће. (Да устане његов деда из гроба и да види пут кроз ливаду све би побио).

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Pa naravno kad je skinut usev a drugi već napravili trag (put)
citiram kiraja pošto je u medjuvremenu iskočio ovaj post iznad.
 
Dogovoris se to je najbezbolnije ,ja imam isti slucaj komsija mora preko mojih njiva da predje postoji sumski put al tu ne moze da prodje leksion ili traktor od 120 itd ,posto sam ranije uzorao on ce preci preko oranja da odradi svoje pa ce tragove gruberom srediti itd ,bez svadje i batina ,presao je leksionom preko strnjike isti takvi tragovi samo siroki nije traktor ni osetio kad sam orao ,on mora tuda da prodje pa bolje da se dogovorimo
Ovako se podrazumeva kad su ljudi ljudi....
Mnogo parcela ima sto smo morali da uzmemo tako i ako nam ne treba samo da nas drugi ne bi gazili.
Za te sto nece ni da pitaju treba ih opametiti jednom.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nisam znao da smo baš tako svi pošteni ,kao da nikada nismo prešli preko nečije njive . (normalno ,kada niko ne vidi).
Aaa,drugo je kad predjes po strnjici i nepravis stetu,to je samo sramota i to smo svi radili ali nekome po blatu gaziti usev ,to je bezobrazluk i to nismo radili a ko jeste zasluzio je samarcinu ,slazete se zar ne?
 
Ja imam slučaj da mi kroz voćnjak prolazi jedan komšija do svoje parcele, ali to je ok jer čovek nema gde. Problem je što su još dvojica pored koji imaju put počeli, ne njaka im se traktor, lakše im kroz voćnjak. A još veći problem što ne idu na iste tragove, nego udju na jedne iuadju skroz na druge.
Generalno nemam problem ali par puta sam popizdeo, sveže izfrezirano a kad odeš kolotrazi na sve strane...
 
69b05800506db7c1f7ce85398307c51a.jpg


Jedan od nasih puteva.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Jel vi imate akcije sredjivanja puteva?
Ne kažem da kod nas nema loših puteva ali ovo je džungla!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kakva crna akcija ovde bi se jebali za dinar.Jos bacaju djubre i sut po kanalima na putu.

Ima kad opstina da masinu i pare za naftu.I tada odbornici nece da izadju da vode vozaca.

Covek sa strane pojam nema gde su putevi.Jos dodju neke budale i vodaju ga da im ocisti put do lovacke kolibe a glavne puteve gde je dzungla to ih ne intresuje.

Kada je otac sa jos nekima cistio put drvece sa strane, u selu kenjali da kradu drva.E sada su zato putevi ovakvi.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Imam na jednom mestu 10 lanaca zemlje . Prvo kupio sa leve strane puta, odmah i komsija sa druge strane puta mi ponudi da kupim i njegovu. Posto je put u duzini od pedeset metara ziva slatina svi su gazili i jednu njivu idrugu njivu pa se zaglavljivalo haos se pravilo ovako u jesen i od jedne njive i druge njive. Razglasi po selu da vucem sut ko ima ja dovuce priukolicu oni natovare ja odnesem. Dve godine sam dovlacio sut taman popunim padne kisa pa sve potene pa ponovo nasipaj i tako u krug verujem da ima metar u dubinu betona i suta.Sad moze da padne koliko hoce niko vise ne gazi i ne moram niskim da se svadam.a zemlju kupio jeftinu zbog tog gazenja
 
Kod nas ako bi se i organizovala akcija ravnanja puteva odziv bio bio katastrofalan.Neće niko da poravna ni pored svoje parcele a kamo li pored tuđe.Gde da tanjira put, da se nešto polomi i pokvari a kada oru puštaju plug u put i odoravaju iste da uskoro neće moći ni bajsom da se prođe.Čudan smo mi narod, čudan.
 
Nisam znao da smo baš tako svi pošteni ,kao da nikada nismo prešli preko nečije njive . (normalno ,kada niko ne vidi).
Jedino peske. Ni strnjak ne gazim,a kamo li psenicu ili drugi usjev. Gde je los pit vijam ljude i popravljamo, prosle godine smo 5 dana razvlačili sljunak na atarske puteve, 22 kamiona. Sa rodjakom sam 3 dana krcio medju i kanal od jednog konja koji je to sve pustio da zaraste i izadje ka putu a djeca tim putem idu u skolu, a preglednost nikakva. Posle se bunio sto smo mu sjekli bent a uz to je dva trupca ostavio u kanalu jer ih je oborio a nije imao para da ih isjece na pilani, precnika metar i jace. Kad sam ga naruzio ko kera i rekao da cu zvati komunalnu ako ne izvadi trupce ucutao se. I opet smo ih mi izvadili ultom i ostavili njemu na lucerku. Jos stoje tamo. Svake godine se zajebavam oko vodne zajednice da dobijem sljunak za puteve samo da putevi na propadaju.itd itd.
 
Kakva crna akcija ovde bi se jebali za dinar.Jos bacaju djubre i sut po kanalima na putu.

Ima kad opstina da masinu i pare za naftu.I tada odbornici nece da izadju da vode vozaca.

Covek sa strane pojam nema gde su putevi.Jos dodju neke budale i vodaju ga da im ocisti put do lovacke kolibe a glavne puteve gde je dzungla to ih ne intresuje.

Kada je otac sa jos nekima cistio put drvece sa strane, u selu kenjali da kradu drva.E sada su zato putevi ovakvi.
Kad sam uzeo traktor bio je problem doci do vecina njiva a da ne zakacim koju granu, jer imt 539 vecinom prolazi tim putevima. I jedan dan popizdim i krenem sjeci sve sto upada u put. Lepota bila za videti. I za koji dan se poceli javljati domacini cije granje upada u put. Tu su oni meni poceli kenjati kako ja sijecem NJIHOVU sumu, eeeee.....
 
Nazad
Vrh