Nikad ovako !

Sto nije posteno ?
Za nekih 10ha zemlje je vrednost 100 000e u Vojvodini, proletos se moglo kupiti oko 300-350t ureje, sad bi za 350t ureje mgo da se dobije preko 300 000e. Al ko bi smeo.
Taj koji prodaje zemlju da ulazi u ovakve trgovine, ili nije poljoprivrednik ili nije normalan...
 
Ako cemo tako da fantaziramo onda kolko je moglo da se kupi belog za te pare direkto u Kolumbiji ? Posle samo treba da se dotera ovde.
Što se fantazira kad trgovina tako svuda funkcioniše.Još proizvodjači pred sezonu izadju sa nižom cenom i tad svi veći prave lager,još ako dobije i dobru valutu plaćanja od tipa 3 meseca.To što su oni sad u debelom plusu,to niko nije znao.

Al i tu je mač sa dve oštrice,zamisli dobavljača koji je primio avans,a isto se nije nadao da ovim cenama,pa robu prodatu po starim cenama isporučuje,a mora da je nabavlja po novim.Sve je to lutrija koju svako može da igra samo treba dubok džep.
 
https://ibb.co/48Q3pst evo sta se desi kad vulkanizer pogresi, kupljenu novu gumu pri montiranju uvrnuo, i juce na i izlasku iz brazde bum, ode unutrašnja, sreca izasao na put inace da sam ostao u njivi bilo bi cupavo. Nove gume kupljene jesenas, nema ni godinu dana, popizdeo sam, i to zadnja od Ruje, sex celo popodne skidanja na njivi, uhhhhh
 
Kada uzmu njivu u zakup bez puta pa gaze redom...
Put je na drugom kraju njive koji je zarastao.
63f01ecb31bcb1b0a5b3d660ce426277.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovaj je bas bezobrazan, nije se potrudio da bar jednim tockom gazi rub njive
Meni je neko prosao preko kukuruza ali nema sanse saznati jer je bilo suvo vrijeme i nikakvi tragovi nisu ostali da bi predpostavio ko je u pitanju.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
@putin
Najgore od svega sto smo takoreci dobro, radi mi usluge vrsaja.
Ovu njivu nisam hteo da uzmem u zakup zbog njega da se zameramo al on gazi li gazi bez pitanja.
Sledece godine moram uzeti ovu njivu u zakup da me ne bi vise gazili...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh