Nikad ovako !

Aaa,drugo je kad predjes po strnjici i nepravis stetu,to je samo sramota i to smo svi radili ali nekome po blatu gaziti usev ,to je bezobrazluk i to nismo radili a ko jeste zasluzio je samarcinu ,slazete se zar ne?
Normalno da se slažem ,sem za sačmaricu .
 
Не треба се много нервирати и улазити у свађу...
Ја сам спремао своју њиву а она је једина краћа од осталих поред (дакле пут је шири испред моје њиве) и пролази човек трактором и са оба точка вози по њиви а нико није ишао у сусрет нити је било блато на путу и шта сам требао да урадим сем да поравна што је погазио? Да се свађам? Можда је он имао такву намеру али је видео да не вреди јер су за свађу потребне две особе тако да се то више није дешавало. Обавезно буде да се вози преко стрњике (комбајни кад иду да раде сунцокрет) чак иако је њива поред асфалта (додуше, посађена су дрва веома близу пута па се саставила и комбајн не може да прође а да не качи гране). Не газе само њиве које немају пут на другом крају (због канала). Кад се посеје више се не гази.
Где имам међу пазим на тај камен/цев толико да ни не узорем метар квадратни око тога. Неће ми то подићи принос. А са друге стране имам комшије који су повадили међе па се опет не зна тачно иако је плаћен геометар. Онда ту посеје онако колико бих требао да имам па некад буде добро а некад се мало споје бразде...
 
Kad sam uzeo traktor bio je problem doci do vecina njiva a da ne zakacim koju granu, jer imt 539 vecinom prolazi tim putevima. I jedan dan popizdim i krenem sjeci sve sto upada u put. Lepota bila za videti. I za koji dan se poceli javljati domacini cije granje upada u put. Tu su oni meni poceli kenjati kako ja sijecem NJIHOVU sumu, eeeee.....
Kada bude ja iso posoto me neke grane smetaju kad teram jednoredni berac ima da poteram gumena kola i da stvarno oteram kuci pa neka mi dodje neko na kapiju ako sme.
 
Kod nas ovi iz elektrodistribucije većinom rešili to granje uz put.Svi zapustili i dok je bila stara mreža od 5 žica kako dune vetar tako nema struje.Valjda dosadilo ljudima da ih stalno zovu i jedan dan došli i sve što prelazi ograde skraćivali izlazila i policija da ih čuva :D Neki probali i da ih tuže,pa izgubili.
 
Mi puteve sredimo u proleće, uvek ima tako reći "PIZDURINA" koji ne dodju na akciju
Loši ljudi neka im je na čast
Putevi budu takvi da autom voziš 70_80km/h onda krenu idioti da iznose biljne ostatke setvospremač i drljačom na put, ja gde naidjem na to vratim im u njivu jer to je njihovo
E onda dolazi jesen naravno idiota ima na svakom koraku pa plugovima izgrecaju lenije, odoravaju od puta itd itd i ti nazovi ljudi i njihovi mladunci su uvek isti jer stara je rečenica "šta mačka 'koti to miše lovi!!!!
Ali uvek isti!!!
Od 1000 kuća u selu ima njih 10 potomaka MARKA JRALJEVIĆA koji oru drumove, izoravaju medje i ponavljam uvek isti
I shvatio sam da nisu oni krivi, kriva je priroda što se poigrala sa njima
Danas sam išao da orem i treba oko 1,5km da idem lenijom tzv RAPOVA lenija tačno sam znao ko je sjebao put i ako nisam tuda išao 20 dana



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Наградна игра пронађи пут...
981829bf4c2739a4580417e35bd3fe61.jpg
 
Pa sta bi ti uradio u ovakvoj situaciji? Zaustavio ga ili otisao kuci i odneo mu štrudlu? Ili jednostavno trpeo? Kao sto Bojan rece, ne mora se slomiti noga, samar i ostalo prevaspitavanje su jednako dobri.p.s ne boj se ti takvih fukara, boj se onog ko cuti i koji ne dira nikog.
Ja bi mu nosio strudlu sobzirom da si ti smanjio sa lomljenjem nogu na samar :ppozdrav:
 
Ako je štetu napravio neko ko ima njivu ja mu napravim duplo veću. Tako rešim problem bez i jedne reči a kamoli nekog nasilja. A ako su to neki lopovi i što bi rekao čvarkov bezzemljaši pa prave štetu na njivi, e tu idu onda druge tehnike ubedjivanja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Danas sam premestao put koji je bio na losem mestu. Privatne male parcele udaraju sa krajem na drzavnu zemlju i svako je ulazio koliko je hteo. Bilo je mesta gde je put bio "kod mene" i 20 m. Stari put sam unistio sa podrivacem. Novi put koji je sada na mestu ( bile su oranice do sada) sam tanjirao 5 puta i drugar koji ima dasku za prednju hidrauliku je zatrpao sve brazde. Na kraju taj novi istanjirani put sam izgazio sa traktorom trag pored traga da moze lepo da se ide na njemu. Moje su ove psenice na slikama. Nisam nasao odgovarajucu temu pa sam stavio ovde.

eFgYrIp.png


NYvLnAD.jpg


F7L9ay1.jpg
 
I ja sam jedan put premestio, ni 18 m nisu usli.
Sutra bi trebalo i geometar da izadje, al uglavnom sa jedne strane vec je udario medju.
 
Nazad
Vrh