Nikad ovako !

Samo ne prelaziti 25km/h kada je prikolica puna i nema nikakvih problema.Praznu možeš kako god hoćeš.
 
Samo ne prelaziti 25km/h kada je prikolica puna i nema nikakvih problema.Praznu možeš kako god hoćeš.

Ferguson na "trifrtalj" gasa, pa to je tih 20-25 km/h... sad ove nove vucne masine najcesce prevazilaze vucene... prvo se kupi jaci, moderniji traktor, pa tek posle nova prikolica ili nove prikolice... kod nas je bilo jedno vreme da sam toliko rusa 82.1 i 820 video sa prikolicom KI da je za ne poverovati (a fergusoni parkirani), a prikolica KI leti (ili prikolice lete) po bale, ili jos gore po zrnastu robu iza rusa... Pa posle ne valjaju te prikolice... pa jeste, ako se tovari 4+ tona, a u saobracajnoj pise 2,5, i otvori se pumpa, pa traktor postigne 40+ km/h... Nisu prikolice krive sto smo mi magarci...
 
Traktore vozim kao da sam ih ukrao ali u transportu sa punim prikolicama ni slučajno.Jedan od razloga za to je što traktor sa prikolicama u saobraćaju većina tretira kao da je bicikl ili komarac na putu i niko te ne .ebe ni 2%.Uleću, izleću a ti gazi ako hoćeš ili koči, stani da ne napraviš neku glupost.Onda dolazimo do guma koje su kod velike većine poljoprivrednika marke Ćeleston, drže vodu dok majstori ne odu pa se desi da neka eksplodira tokom transporta itd.
 
Сећам се кампања репе од пре 20-так година, где су белоруси и поједини фапови били бржи од камаза. На потрошњу се није обраћала пажња само број тура. Пржи 82-ка и иде као змија по путу са две вагонке😂 нема шансе да држи правац.
 
7fe012d5a904a9c9a4442ceb60b5b77b.jpg

Tu mu je bilo zgodno da izruči….
 
Tako je jedan matori iz susednog sela prošle jeseni izbacio smeće kod mene na kraj bašte.Vidim silni papiri i čekovi od penzije sa imenom i prezimenom.Sutradan idem traktorom na njivu kad on tamo, seče neko granje motorkom.Stanem i očitam mu bukvicu, jao brate pa nisam ja.Matori ako u ličnoj karti pišu drugo ime i prezime ja ću da ti se izvinim, pa ne piše, ja sam.E onda mi je puk'o film, hteo sam da ga sameljem koliko sam bio ljut.Pokupio je sve što je bacio i otišao glavom bez obzira, more marš đubre jedno matoro.
 
Комшија поред мене коси траву и избацује у зелени појас иза дворишта. Та гомила је већ стигла иза мене. Одем скренем му пажњу он каже то је државно... Одем у м.з. кажем им има свега и да изађу. Они 'ладно кажу кад изађе опет сликај га. Неће да се замере. Ето како ће и то да прође на сајту за пријаве. И још ће најевати тај што му је смеће у њиви/поседу.
 
Moraš da ga slikaš da bi imao dokaz.Ovde kod mene bi mogao da slikaš skoro celo selo, smeće se baca gde ko stigne a imamo komunalno koje plaćamo i svakog ponedeljka nose smeće ali su ljudi neljudi.
 
Cinjenica je da ljudima nekim ne vredi pricati jer su tako navikli.
Ovo za bacanje djubreta gde se stigne, to sigurno rade i ovde neki ljudi na forumu koji bas sad to i citaju. I cute. Navikli. Odmahnu glavom i cao zdravo.
 
937de0f180005beccdca5926e1e63ab3.jpg


Pokupio matori sve je vivao, jer zgodno je kad sa smecem izbacis i staru potvrdu o aktivnom statusu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Пластику и картон би однели сакупљачи секундарних сировина барем у овоме крају само да избацим на улицу. А зелениш право код свиња.
 
Nazad
Vrh