Nikad ovako !

Ne znam kako je sad kod vas ali ovde Kosovari koji su tamo sve prodali za debele pare haraju i ako nastave ovako za dve generacije ce nas pojesti

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
I ovde kod mene Vrovci na sve strane, sreca u ruralnom selu zivim pa ih nemam u blizem komsiluku, nije im selo zanimljivo, al zato predgradja su njihova

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nismo mi vrovci krivi što smo sposobni i vrijedni pa brzo izbijemo na vrh. :osmeh:
U mojoj mjesnoj zajednici kukaju da su vrovci zauzeli glavna mjesta, a prije rata od par hiljada stanovnika samo dvojica bili visoko obrazovani, ostali nk ili kv radnici (od te dvojice jedan čija je porodica došla poslije drugog svjetskog rata, opet nije domorodac).
 
Погледајте мало историјске књјиге, да није Ференц Јошке и Кајзера у Војводини би још увек српски био језик националне мањине! Око чега се ви свађате...
 
Ako je za tebe uspeh prodati dedovinu siptarima i kupiti 3 stana u Srbiji i dve kuce i ceo dan sedeti u kaficu i podjebavati konobaricu za 100din baksisa onda ok

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Сад ми јутјуб избаци видео стар 10-так година, који трактор је најбољи за транспорт и бежање а на слици предпостављам олуја 1995 година. Еееј толико дуго видео без неке пријаве и цензуре.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Nisu ti problem-to je sirotinja koja je proterana iz Hrvatske jer nisu ni imali gde.Problem su oni koji su pobegli kako se zapucalo a nas su mobilisali da im branimo ognjišta.Vojna policija nas je motala po svim gradovima Srbije.Zanima me gde bi mi pobegli.Ovde pišem da su bili mobilisani građani svih nacionalnosti-Mađari,Rusini,Nemci,Hrvati....Svi sem onih koji su pobegli iz zona ratnih dejstava.
Ja sam u prethodnim postovima pisao o kolonizaciji posle drugog svetskog rata-kada je okupirana bila cela bivša Jugoslavija.Sigurno im je nešto obećano kada su dolazili masovno.Kako niko iz Vojvodine nije otišao u Bosnu i Hrvatsku ( jedino vojna lica po službenoj dužnosti)
 
Svako je negde i nekad dosao.
Znaci ja i moji trebamo smetati nasim komsijama sto se nekad neko od mojih tu doselio i sto su dedovi i pradedovi trpeli gladni da bi kupili parce zemlje da imaju od cega ziveti???!!
Lepo razmisljate!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Последице живота у потпуно неуређеној држави су очигледне. Извесне међусобне размирице (у оквиру српског народа) би могле да оду у грађански рат, као последица општег незадовољства. У уређеној држави нпр. не би тако лако било запошљавања нерадника и неспособних преко везе. Многе ствари би се спроводиле по одређеним (и строго надгледаним) правилима.

У начелу, за то се морамо борити сви заједно. Овако, нећемо далеко стићи.

Због те неуређености државе и постоји замерање јер немамо једнаке услове који као постоје али се спроводи буразерско-државна управа и уређење и углавном, пљачка.





Ви колега Peet не правите никакве разлике. За вас су сви олош и сви су смеће! Да није то мало национал-шовинистички наступ. Претпостављам по томе што у вашем аватару, између осталога пише да сте из села Simiai, а то село не постоји на мапи Србије.
 
Sad vidim da je Peet iz sela LOKVE južni Banat bio sam ubedjen da je iz Pivnica selo pored mene!!
4 godine je moj teren bio Banat bio sam u raznim kućama kod pravih ljudi!!
Pamtim još gostoprimstvo u Hetinu, Vojvodi Stepi, Alibunaru, Ruskom selu, Novim Kozarcima, Banatskoj Topoli, Tobi, Česteregu, Crnji, Kumanima, Ben Karadjordjevu,
A kasnije sam obišao celu Bačku, i pola Srema
Svuda ima ljudi i ne ljudi ne smeš ljude delit po poreklu i naciji!!!!
To što ti pričaš pokazuje koliko si zatvoren za nova poznanstva i koliko si neuk čovek!!!
Ličiš mi na jednog iz sela što se žali da niko neće da mu pomogne, na moje pitanje dal si ti nekom pomogao? On je rekao nisam bio u prilici!!!!!!
Pa meni su pomogli mnogi i hvala im i ja se trudim da pomognem kad god sam u mogućnosti!!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sam Luka u drugom kontekstu pisao.Protiv takvih bi bio i ti sigurno.Protiv tih jako snalažljivih.Da se razumemo-toga ima i među starosedeocima.91-e sam bio oficir raćunač na VBR-u (plamen).Svi moji računači su bili Rusini.Odani i dobri ljudi.99-e sam bio komandir PORB-e ( BOV sa protivoklopnim raketama,tzv.maljutkama).Troje vozača od 6 su bili Mađari a troje dođoši.Isto odani i dobri ljudi.Radnici kao i ja.Ali kada je bivši direktor Baninija mobilisan,komanda dobije malo keksa i televizor .Dobija čin poručnika iako je u vojsci možda bio desetar.Naravno i plata mu sleduje po činu.Više je bio kući nego u jedinici.Čak je bio i meni nadređen iako sam bio kapetan po činu,što se kosilo sa PS-om.E te i takve dođoše nemam oči da vidim.Bio je još jedan ali ne bih da vas davim ali su ga moji momci dozvali pameti da se više ne kerebeči.Posle toga je uvukao rogove.
 
Volim da pomognem, ali volim i kada neko pomogne meni.
Tokom celog života čovek može testirati svoju socijalnost/društvenost po tome koliko su ljudi spremni da mu pomognu.
Ja, takođe, nisam nikada imao loša iskustva po nacionalnoj osnovi, ali sam sreo dosta neukih ljudi koji su iz(plaćenih) medija pokupili gomilu demagogije i nacionalne netrpeljivosti.
 
Zoran 0230 reći ću ti jednu stvar, mentaliteti su drugačiji!
Da se razumemo iz mog iskustva "domoroci" su dosta zatvoreni, tj nema tu nikakve mobe, nikakve pomoći i ispomoći, nekog druzenja tipa (janje na bentu pa ko naidje) teško menjaju ustaljene navike, teško prihvataju nove stvari rade ono šta imaju i gledaju svoja posla većina je takva bar kod mene u ovim selima
Dok ovi moji uvek nešto burgijaju, dal je to posledica sirotinje ili čega? Ali je dobra osobina
Dok i mi primamo taj BAČKI mentalitet hteli to priznati ili ne!!
Dok ovi novi dodjoši baš imaju smisla za to burgijanje i snalaženje!!
Primer moji 1947 nisu imali ni kuću ni zemlju, sad imamo Bogu hvala 3 kuće zemlju i stanove i koješta
Moj komšija je 1945 imao 10ha zemlje i kuću i 2 para konja i dan danas isto to ima samo ima Deutz 40 umesto konja, ja se zapitam gde su njegovi novci??????? Kako to da ništa nisu stvorili evo već 3 generacije???
Npr ja njemu baliram oko 4_5000 bala godišnje već 25godina i on uvek kaže ej BOSANAC moj al ti ubijaš te mašine pa taj traktor sve broji teško mu!!
A nikad ne kaže pa ja tebi platim 1,5 tvoju balirku godišnje??????
Kaže mi skoro vi ste poderali 10-15 traktora a ja svoj još teram?? A on nam godinama plaća usluge????
Isto tako je jedan čovek stigao 94 u selo sa golfom 2 motorkom, figaro kosačicom 3 dece
Taj čovek sada ima i zemlju i kuće i auta i koješta, taj čovek je sa svojom porodicom pabirčio klip po tudjim njivama po 3 vagona
Sekao po 1000 kubika drva po kućama
Kosio deteline dan i noć, svi iz kuće su išli i pabirčili krompir, kukuruz, luk, išli i šumu i svašta nešto su radili ali su uspeli!!!!!







Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Мирости, није исто тамо где ви живите а где ми у војводини па тако пишете. Ево зашто пошто сам повукао на маму(херцеговку) дијалектом и говором многи се изненаде да знам мађарски!!! И кад тргујем много тога се може чути иза леђа.
Они причају мађарски ја им одговарам на српском. Има ситуација да им очи искачу.
Наравно нису сви такви има стварно коректних људи. Већина је таква. Али тесна већина. Од кад је орбан ојачао може се свашта чути и начути. Једноставно неки су се осилили.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Лука има и овде таквих у селу. У сваком селу је више или мање тако. Човек отворено каже кад је лоша година најбољи трактор се продаје( има их увек неколико) да се преживи. И тако у круг. А тренутно пуно више оних што им се ништа не исплати радити већ земљу у аренду. И пази сад то су површине 10 до 30 јутара.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Кад поведемо једног из села што зна цигански на вашар. Е то је циркус и падање. Учио нас ал не иде.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh