Nikad ovako !

А ти на које циљаш су дошли овде почетком 80-тих. Ово се дешавало 60-тих и почетком 70-тих кад су почињали да гасе управе( а управе су били велики салаши).

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
krajem 70-tih su svi kuće imali sagrađene.
 
Ma znam , ima tu nesto , al mislim da pretjerujes . Kolko sam upratio nevoles Madjare, Rumune , Hrvate , Muslimane, Bosance razne , Srbe ako su dodjosi , nisam siguran mozda i Srbe Srbijance , za zapad i Evropu da ne govorim vidi se iz avatara . Suzio si izbor bas.
 
Контретно овде су почеле да се граде 1969. И још једна ситница ко није хтео кућу а таквих је било доста добијали су станове у зградама.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Па саво шта би тек рекао да ти је први комшија као мени перјаш био?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Evo moj primjer, zivimo na sjeveru Bosne , Posavina , opstina sa 96 ako se nevaram posto Srpskog stanovnistva prije rata pa se zove Srbac ,ali preko Save Hrvatska i nije bilo problema , iz nekih sela iz Hr isli skelom ovamo u srednju skolu i radili . Poslije rata dolaze ljudi iz raznih krajeva , prvo kao izbjeglice a kasnije i kupuju imanja napustena , tj starih porodica . Uglavnom Srbi , ali iz Slavonije , Dalmacije i iz brdskih podrucja Bosne . Jest da je kod nas jos uvjek salaski tip sela i nisu usorena , ali ipak imam i ja komsije ,jest da smo kuc od kuce par stotina metara al opet su komsije , Ocu da kazem da nema ama bas nigdje problema sa tim tzv dodjosima , nasuprot ljudi su oplemenili kraj , vrijedni ,imaju ambicije za novi pocetak itd . Mi ovde imamo friskija iskustva sa tim nego u Vojvodini.
 
Slikao malo detaljnije.
547b50e219ebfd47f303ae2cd2b966ad.jpg
4bcbcc4249d82c3729bceb29ddff6a10.jpg
 
A ima i govana cinkaroša komunističkih,ali konkretno me zanima odakle su jesul hercegovanci ili ličani ili možda čuveni bosančerosi ,a to ko je kako šta radio uglavnom se išlo na posao da se vidi šta ima da se ukrade i platica da se primi.
a kako mogu biti starosedeoci ,sve su to solunaši dobrovoljci i kraljevi kolonisti,a kasnije titina kolona komunjara.
Tako da kad se rušilo bilo je posle 2 sv. rata.
Stvarno si OSTRAŠĆEN!!!
Ljudi se dele na dobre i loše, a ne po veri, nacionalnosti, boji kože!!!
Mene su tako učili i mislim da je to jedino ispravno!!!!!
Pogotovo u VOJVODINI gde svi zajedno živimo, šta treba da se delimo????




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne treba sad da se delimo. Davno su nas podelili. Jos posle drugog svetskog rata forsirani dodjosi borci i spomenicari ubrzo postali razni rukovodioci ili od 1949 kad je osnovan Naftagas masovno zaposljavani da bi se i unuci i dan danas zadrzali u toj zlatnoj koki. Mozda zvuci sovinisticki, ali je istina ma koliko nekog bolela.
 
Sudeći po vašim pričama vi da vas nazovem" VOJVODJANSKI DOMOROCI", ste uvek ispaštali zbog radi švaba, dodjoša, madjara, rusa, crvenih, zelenih, novih dodjoša, plavih, nekih još novijih dodjoša i svih ostalih uvek vi ispaštate?????
Svi dodju sa koferom ili bez ičeg i snadju se kako znaju i umeju ali vi svoji na svome jok????????
I to sam zaključio da je zbog papuča!!!!!
Zašto Lala nosi papuče? Nije navikao da se seli
Pa ne stvarno, jel ima ko još da bude kriv??
Svi ostali žive i funkcionišu zajedno samo vama svi smetaju i upadaju u oči??
Coci post me podseća na ono kad Lala hoće da i njegova krava crkne, jel nemože da gleda komšiju ni kad po mleko dolazi!!
Pa komunistički posleratni funkcioneri i spomeničari su davno zakopani uzemlju!
Neeeee jok dojoši drze naftagas i za čukun čukun unuke su pripremili radna mesta!!
Mislim stvarno čemu ovo vodi?????



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne vodi nicemu. Mi smo se pomirili sa tim. Pogledaj samo korene Seselja, Draskovica, Milosevica, Djindjica, Vucica. To rodjeno da rukovodi.
 
Sudeći po vašim pričama vi da vas nazovem" VOJVODJANSKI DOMOROCI", ste uvek ispaštali zbog radi švaba, dodjoša, madjara, rusa, crvenih, zelenih, novih dodjoša, plavih, nekih još novijih dodjoša i svih ostalih uvek vi ispaštate?????
Svi dodju sa koferom ili bez ičeg i snadju se kako znaju i umeju ali vi svoji na svome jok????????
I to sam zaključio da je zbog papuča!!!!!
Zašto Lala nosi papuče? Nije navikao da se seli
Pa ne stvarno, jel ima ko još da bude kriv??
Svi ostali žive i funkcionišu zajedno samo vama svi smetaju i upadaju u oči??
Coci post me podseća na ono kad Lala hoće da i njegova krava crkne, jel nemože da gleda komšiju ni kad po mleko dolazi!!
Pa komunistički posleratni funkcioneri i spomeničari su davno zakopani uzemlju!
Neeeee jok dojoši drze naftagas i za čukun čukun unuke su pripremili radna mesta!!
Mislim stvarno čemu ovo vodi?????



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Luka,slažem se sa tobom što se ljudi tiče da ima dobrih i loših ali je Coci u pravu samo je zaboravio Crnogorce od kojih je jedan bio i direktor zem-zadruge(doživotni-kao Tito).To je samo jedan primer.Domoroci su krivi jer nisu jedinstveni kao dođoši.A domorodački spomeničari su ili izginuli u toku 2 rata ili žrtvovani na sremskom frontu.Tako da nije bilo dođošima,ratnicima sa 2 svedoka konkurencije za vodeće pozicije.Čak je i upitno na čijoj strani su ratovali (čast izuzecima).Dobili su svi gotove kuće za DŽ.I to je bila politika komunista.Koji je zadnji državni rukovodilac starosedelac iz Srbije sa Kosovom iz Vojvodine.Ti si Luka dobar čovek ali ti ovi kvare prosek.Znači,bišta lično.
 
А пре само 100 година су исто били неки добровољци који су дошли у војводину и добили од краља посед. Колико може вас да оде уназад кроз породично стабло а да не пређе дунав и саву?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zaboravio sam da su domorodački spomeničari bili tzv.kulaci (sem postojećih koji su to i bili ),kojima su prinudno oduzimali,tukli,čupali brkove dođoški spomeničari.
Momo,nema više vozova u saobraćaju pa nema ni predloga
 
Сад ми јутјуб избаци видео стар 10-так година, који трактор је најбољи за транспорт и бежање а на слици предпостављам олуја 1995 година. Еееј толико дуго видео без неке пријаве и цензуре.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh