Nikad ovako !

Nisu goveda istrenirana nego kerovi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Neka neko postavi video na drugi nacin ako je ovako nedostupno.
Sve je fascinantno, kada pocne komande sviranjem ustima i vidi se koliko su zeljni rada jer kad ih stopuje oni malte ne cvile, a ovi iz prikolice pomno prate situaciju 😄
 
Jbte , ovo ko da je Dizni radio u studiju , da ne veruješ kako su životinje istrenirana
P.s kakve veze ima fejs sa ovim snimkom ?
 
Ko zna,niste pogrešili kad ste rekli da su goveda dresirana ja sam malo istrčao pred rudu ipak i ona moraju da budu naviknuta na tako nešto jer kao što kažete šta bi bilo u nekoj novoj ekipi bikova
 
Šta radi ova budala sa traktorom I plugom?, nije mi jasan.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nemora da znači , možda se bikovi plaše kerova ?

Goveda su biljojedi i boje se predatora , kad predator "napada" instiktivno se zbijaju u krdo ili beze.

Imam bikove vani u poluotvorenoj stali, i rekoa majci da pusti kerove u to dvoriste ako nema nikog kod kuce tko moze da zaveze bika da ne trci po dvoristu.

Otkinuo se jedan onda imao sigurno 700kg , i kad ih je pustila u to dvoriste , jazavcar i jedan krizanac brak jazavcara , napali bika , on poceo nesto da preti rogovima ali poslije nekoliko sekundi uletio nazad i tu cekao sigurno sat dok nisam dosao kuci , kerovi ispred supe mu nisu dali van iz supe.

Imao prilike da vidim kako jedan tovari sam sa psom bikove ali pas istreniran , ceka da ovaj dovede do rampe i da bik nema kuda samo na rampu i kamion , na komandu ker laje i od zada hoce da ujede za nogu ,bik se brze popne po rampi u kamion nego sa elektro pipalicama.
 
Šta radi ova budala sa traktorom I plugom?, nije mi jasan.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
To je testiranje traktora.
Nego pričao mi drug neki dan bio kod zubara i ovaj mu priča kupuje novo auto oće bmw ode svidi mu se model 50 000 60000 evra da provoza,nedaju dileri,ništa ode kod konkurencije nemac mečka nije iste pare da provoza izvolte,izašao novi model daće ga za 45 ,super izvede ih na ručak i još veli gazda dobar je oko 5ooo.
 
Medju moje ovce bi morao pustiti sve kerove ne bi li ih sakupio :D

Sumnjam 2 ovcarska psa sa instiktom bi ih brzo skupili una gomilu , psi ujedaju i vrlo brzo ovce istreniraju, ovce se onda instiktivno zbijaju u copor. Ocarski psi i ne trenirani nikad ne ulecu u sredinu zivotinja , pa taman bile kokosi , uveh obilaze i to u sirokom luku.
 
Ovcarski i pastirski psi(čobanski).
E pa vidi vamo kod nas su čobanski kerovi jer mo imamo čobane i čobane budale,a u nemačkoj su ovčari i ovčarski psi.
 
Nazad
Vrh