Nikad ovako !

Najverovatnije su ga prikolice povukle unazad i kad se zadnja okrenula povukla je i prvu i traktor.
Meni prosle godine ispao menjac iz brzine na usponu sa dve prepune zmajevke 17500 kg! Na belarusa 82.1 se to desilo ali nisam izgubio razum nego stisnuo kocnice i brzo presaltao. Traktor je skakutao k'o zaba dok se nije popeo. Nije za svakog vozaca ta kolicina za traktorom, pogotovo ako ne rade kocnice na prikolicama!
 
Brdo je vrag, ko ga nezna (i nezna svoj traktor šta može, a šta ne) najbolje da neide na njega bez kočnica na prikolici pogotovo sa velikim teretom. :nono:
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Brdo je vrag, ko ga nezna (i nezna svoj traktor šta može, a šta ne) najbolje da neide na njega bez kočnica na prikolici pogotovo sa velikim teretom. :nono:
Pa da znas da je vrag meni se na mom traktoru desilo prosle godine kad sam vukao psenicu zakacio lepo zmajevku i gas i na pola brega poceo da gubi obrtaje ali nije bilo dima a prikolica nije imala vazduh crevo je bilo pokidano i bez kvacila sam prebacio reduktor u spori hod kako je to menjac izdrzao nemam pojma kad smo ga rasturili posle zetve imao sam sta da vidim lamela naprsla preko polovine :zli:
 
ovi ko da su prvi put dosli na njivu... :sta: :haha:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kFeb3t0QjcA&feature=related[/youtube]
 
Dobro jutro, svaka cast IPON jbm li ga pa prikolica mu nije ni do guma propala , ovome mozes tenk da das da je izvlaci nece znati . Pozdrav svima . Moram jos dodati , ovako nesto mogu samo budale da izvedu, ili koji misle da sve znaju i mogu.
 
@feketic
Prikolica mu je propala do osovina. Vidi se kad su se izvukli da je osovina skinula sloj zemlje. Jako je mokra njiva i ici u takvu njivu bez gusenicara je ludilo.
 
Bas.
Prosle godine je clan Tesin krunio kukuruz po najvecem blatu. Napunili su kamionsku prikolicu koja ima bruto oko 19-20t i kada su pokusali da je vuku sa 5136 nisu uspeli. Onda su dosli jos Torpedo TT120 i Belarus 892 i nekako su uspeli da je dovuku do sela. Napominjem da su svoj trojici radile prednje vuce i da su vukli lenijom a ne kroz njivu.
 
Ovako nešto smo i mi radili u toku prošle nedelje.Mf 3120 izlači prikolicu od 3 t koja nije puna klipa.Traktor ide ali prikolica na mestima propadne do osovina.U tom momentu točkovi od prikolice se ne okreću.posle desetak metara takvog tegljenja naidje sloj tvđe zemlje i točkovi od prikolice opet funkcionišu.
U jednom momentu nam je kombajn zapao na sred parcele,komšija je sa MTZ 820 došao do njega sa zmajevkom da kombajn iskipuje kako bi ga olakšali.Posle smo tu prikolicu morali sa dva mtz-ea da izvlačimo.Jedan prohod traktorom nije problem ali ako posle uhvati isti trag odma propadne.Ili slučaj kad samo jedan točak naglo propadne.

Mogu da dodam još jednu činjenicu.Ovo je livadska crnica 2-3 klase koja u sušnim godinama iznese rod kukuruza preko 5t/kj kad na parcelama koje su I klase i malo peskovite,imamo 2-3 t/kj.Pošto je naše područje poznato po sušama ovakve parcele su izuzetno zahvalne.
 
2hwpj7.jpg

2jb52c.jpg

r9233q.jpg

Ovako je prošao drugar na svojo parceli gde je imao soju...
Šta je tačno hteo da postigne neznam ali nismo uspeli da ga izvučemo nikako.
Kao prvo ne može mu se prići bliže od 25m, sajle što je nakalemio smo sve pokidali...
Ostalo je da nabavi minimum jedno 40m sajle ili već nečega što bi poslužilo za izvlačenje pa tek onda vredi pokušati.
Nemili događaj se desio na Radičeviću-jaroš, a pored se komšija ogradio i kopa bazene za ribnjak.
Tamo je jedan rovokopač toliko potonuo da je čak i motor u vodi, znači samo je "ruka" napolju.
Sledeći put ću i njega uslikati...(nisam mogao slikati telefonom zbog guste magle)
 
Nazad
Vrh