Nikad ovako !

To me uvek nervira i ovde kod mene. Ljudi oru skroz do uratina, jedva i sa traktorom prođeš.
 
Izgleda da ne oru samo do uvratina već do bele linije :haha: a garant da je put ostavljen minimum 4 metra :udri:
 
Kod mene oru i put podasut makadamom a asvalt ne mogu pa do samog asvalta oru
 
Kod mene u selu ima primer gde je pre dve godine put prosiren na cak 12 metara a sad je pitanje da li ima 3 metra :zli:
 
To je svuda sasvim normalna pojava.Najuži poljski put nam je bio 4 m pa sve do 36 m a sada većina puteva jedva da ima neka jadna 2 m a što je najgore ako imaš somine od komšija koji stalno guraju put na tebe onda si srećan samo tako
 
Hhahhahaha dobro kazes NA!

Ja sam proletos imao kubure sa komsijom preko puta. Lenija izmedju nas je bila konstantnih 2m ili u mojoj njivi a treba da bude 4m. Leniju sam sredio plugom i setvospremacem i sada je kako treba. Ako komsija opet odore, ne gine mu igra XO sa plugom po njivi...
 
Zato nikada ne žurim sa oranjem i svim komšijama koji odseku malo od uratina "pomognem" da vrate na uratine i više od toga.
 
A moj komšija kad god ide atarom čim vidi da mu se nešto ne sviđa (preorane uvratine, kad puštaju plug da se zarije još na pola puta, kad guši plug, pa ga čiste na putu i to kasnije i ostave i slično...znači nebitno ČIJA je njiva)ne mož da odoli da se nekom ne potpiše u njivu( obično to bude veliko X ) plugom. ::namigivanje::
 
Branko je napisao(la):
Zato nikada ne žurim sa oranjem i svim komšijama koji odseku malo od uratina "pomognem" da vrate na uratine i više od toga.
Farmer II je napisao(la):
A moj komšija kad god ide atarom čim vidi da mu se nešto ne sviđa (preorane uvratine, kad puštaju plug da se zarije još na pola puta, kad guši plug, pa ga čiste na putu i to kasnije i ostave i slično...znači nebitno ČIJA je njiva)ne mož da odoli da se nekom ne potpiše u njivu( obično to bude veliko X ) plugom. ::namigivanje::

To i ja radim, samo da me neko ne vidi... :haha: :D
 
nikola indjija je napisao(la):
E pa ljudi zato ja onima koji uzoru put,pustaju plug sa puta, naprave razorcinu do puta,...gazim kroz njivu pa neka razmisljaju zasto je to tako :cao:

U redu je da covek napravi razorcinu do puta ako je uzorao koliko je njegovo. Ako je odvalio od lenije onda ga treba gaziti!
 
Meni su spali dzakovi iz prikolice kad je skliznula u razor do puta! Jebao sam mu sve po spisku i kad sam pretovario, skrenuo sam na oranje i cik-cak uzduz njive!!!
 
Bubu je napisao(la):
Hhahhahaha dobro kazes NA!

Ja sam proletos imao kubure sa komsijom preko puta. Lenija izmedju nas je bila konstantnih 2m ili u mojoj njivi a treba da bude 4m. Proletos sam sredio leniju plugom i setvospremacem i sada je kako treba. Ako komsija opet odore, ne gine mu igra XO sa plugom po njivi...
Slazem se,a jbg,sta ako ima posejanu psenicu?? :sta:
 
Bubu je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Zato nikada ne žurim sa oranjem i svim komšijama koji odseku malo od uratina "pomognem" da vrate na uratine i više od toga.
Farmer II je napisao(la):
A moj komšija kad god ide atarom čim vidi da mu se nešto ne sviđa (preorane uvratine, kad puštaju plug da se zarije još na pola puta, kad guši plug, pa ga čiste na putu i to kasnije i ostave i slično...znači nebitno ČIJA je njiva)ne mož da odoli da se nekom ne potpiše u njivu( obično to bude veliko X ) plugom. ::namigivanje::

To i ja radim, samo da me neko ne vidi... :haha: :D
isto to se radi i kod nas, potpis sa plugom pa nek se opameti da li ce i sledece godine napraviti isto
 
Farmer Bob je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Hhahhahaha dobro kazes NA!

Ja sam proletos imao kubure sa komsijom preko puta. Lenija izmedju nas je bila konstantnih 2m ili u mojoj njivi a treba da bude 4m. Proletos sam sredio leniju plugom i setvospremacem i sada je kako treba. Ako komsija opet odore, ne gine mu igra XO sa plugom po njivi...
Slazem se,a jbg,sta ako ima posejanu psenicu?? :sta:
Ko god je posejao u put ja popravim setvospremacem. Ja sam imao psenicu na polovini pomenute njive i za ta 2-3 metra sto mi fale necu propasti jbg...
 
Nazad
Vrh