Nikad ovako !

cisto sumnjam da bi 2 konja vukla plug 755 recimo na 30cm!
[/quote] мислио сам на вучну силу на зајебаним местима, закачи ти 755 само на ланце за било који од горе поменутих трактора као коњи што вуку па ћеш видети њихову силу.
 
Evo nekadašnje takmičenje orača (za mladje naraštaje da vide kako je to bilo)
8x3g2b.jpg
2z4fxmr.jpg
:cao:
 
bila su dobra vremena radilo se teže a manje ljudi su bili zadovoljni i složiji danas svako po svome radi a svako je svakome zavidan i svako od svakoga se pravi pametni stvarno dobar naslov nikad ovako :cao:
 
Antonio je napisao(la):
2 konja vuku jednu brazdu od 8"
Treba ići pješke i držat plug dok konji vuku, za 1kj. treba hodati 37,5 km dok se uzore.

Dva konja vuku glat 2x6-8" dok jedan dobar vuče jednu brazdu 8" coli. Ovo govorim za neka prosječna tla (zanemarimo sadašnju zbijenost tla, mislim na klase tla koje su uglavnom ostale iste). A o držanju pluga u brazdi mogli bi raspravljati. Kad se plug i ornice dobro uštimaju, kad su dobri konji i kad je oranje fino onda moš ić iza pluga sa rukama na guzici. Ovo sam čuo od starijih ljudi. A sam sam sa konjima radio do 96-97-e godine, no jedino nisam orao dok sa ostalim oruđima radio (špartač, zagrtač, valjak, drljača, platon, fijaker...).

Pardon na OFF-u.
 
@Bećarina pusta
Nisam nikad čuo da postoje konjski plugovi 2x6-8", bar u mojoj okolici se nije nikad koristilo.
Vidi se sa slika što je postavio @panonstib da su oba jednobrazni a konjski plugovi su išli do max. 8".
E sad uštimat oruđe i stavit ruke na guzu pa ići laganini--- ma sve je moguće, ja nisam čuo za to.
Sorry za OFF
 
Ima dvobrazdnih konjskih plugova, znam za dva u mom ataru, a jednobrazdni 6" (Eberhardtov tzv. divlja svinja) imam u avliji na travnjaku. Dosta sa OFF-om da nebi dobili koji bančić. ::namigivanje::
 
Ovo podpada pod višu silu ali NE PONOVILO SE
Post je spojen: [time]1289063633[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4M9SA7MiY8c[/youtube]

Pogledaj ove majmunčine šta rade, pa ja to sebi ne mogu da objasnim! :zli: :udri:
 
http://poljoinfo.com/traktori/nikad-ovako-!/1350/ Izvinite momci na greski pokusavam da ubacim slike da vidite sta se desi sa traktorom koji nema nikakvo osvetljenje a krece se nocu.
 
Nazad
Vrh