Nikad ovako !

I onda kažu ima Boga????
Znas li ti onu pricu za berberina i Boga? Kad je berberin zbog nekih tako siromasnih i bolesnih ljudi tvrdio da nema Boga? To coveku koji se brijao i sisao kod njega nije bilo pravo, ali kako da mu dokaze? Izadje on na ulicu pa vidi te neke ljude zarasle u bradu i kosu, sve onako rascupani pa mu sinu. Vrati se u radnju i kaze ovome da je upravo otkrio da berberini ne postoje. Nasta mu ovaj naravno odgovori da ne lupa, jer je eto on sam dokaz da postoje. Covek mu rece da postoji berberin ne bi onaj tamo iso ulicom onako zaraso i rascerupan. Berberin ce na to: " pa samo treba da me potrazi i da mi se obrati i ja bi ga obrijao i osisao ". Covek mu na to odgovori: " tako je i sa Bogom ". Ako ga ne trazis ne mozes da ga pronadjes.
To sam ja onako prepricao po secanju. Znam jos neke price, a cak jednu koja se stvarno desila ovde kod mene.
 
Diklofen je ocigledno hteo reci da nepravda vlada ovim svetom, sto je i potpuno u pravu.Eto, taj decko od 17 godina ode u grob, ja jednom gledao na Wikipediji, ogromna vecina Naci generala docekala 85-90 godina a sve sami zlocinci, pa Vi vidite............
 
Kako god bilo,nazalost,decka vise nema,ali koliko sam cuo,a vec od dvoje,troje ljudi,da su pomerali elevator,decko,gazda i jos jedan covek,svu trojicu je prodrmala struja,i posle je decko samo rekao,da mu je jako lose,i pao...
 
Ljudi jako brzo zaboravljaju koliko puta su prošli kroz iglene uši i ostali živi...zahvaljujući slučajnosti naravno!Svi smo bili u tim situacijama hteli to priznati ili ne.Legnemo gospodo uveče zaspimo a dali ćemo se probuditi to ne zavisi od nas verolali ili ne,ne bitno koliko ko ima god od deteta do starca.To Paore što ti tražiš nikad nećeš naći a to je sve zbog tvog nezadovoljstva bilo ti dobro ili loše u zivotu ti si ne zadovoljan(Većina je takvih u ovom svetu),možda bi Bogao trebao da potražiš na drugom mestu tj duši:ppozdrav:
 
Gde god sam ga tražio nisam ga našao. Ako postoji što mi nije javio gde sam ja pogrešio pa mi je uzeo sina od godinu dana koji nikome ništa nije mogao zgrešiti.
Bilo kako bilo neki kažu da i sam Bog sebi bira društvo pa se nadam da je onda to u mom slučaju.
 
Negde u bibliji pise da onome koji moze da se nosi sa teretom njemu se jos dodaje. Zasto? Zato sto su to neka Bozija pravila, protiv kojih smo totalno nemocni!
A rodjeni smo iskljucivo zato da bi sledili put ka vecnom zivotu, jako je tesko u danasnjim uslovima drzati se tog puta ali sa verom u Boga i samo jednom osnovnom pravilom je dosta lakse, a to je, ne cini drugome ono sto ti ne bi voleo da ti drugi cine!
 
Tačka. Ipak su dva potpuno različita jezika u pitanju pa je normalno da dođe do nerazumevanja. :osmeh:

- - - - - - - - - -

EDIT: Ili to ili je Bobo mislio da je Bog izmislio točak. Sad ni ja nisam siguran. :haha:
 
Nije za temu al kad se priča.
Prvo odredite šta je za vas Bog. Kako ga pronaći ako neznamo šta tražiti? Bog nije ono što nam govore o Njemu. Ni u religiji ni u nauci. Zato nam se čini da sva ta priča o Bogu nema smisla.
 
Nazad
Vrh