Nikad ovako !

Danas drugaru na seniku dci motor otisao u iber turu , najverovatnije crkla turbina pa ulje dospelo u cilindre ,moje neko misljenje.
Kazu da je bilo strasno, prvo su probali sa skidanjem kleme ,pa tek onda sa ubacivanjem u brzinu i tako su ugasili motor.. Motor nije potrosio svo ulje
 
Danas drugaru na seniku dci motor otisao u iber turu , najverovatnije crkla turbina pa ulje dospelo u cilindre ,moje neko misljenje.
Kazu da je bilo strasno, prvo su probali sa skidanjem kleme ,pa tek onda sa ubacivanjem u brzinu i tako su ugasili motor.. Motor nije potrosio svo ulje
Sva sreca sto nije ekslodirao! Pitanje je ima li sta od tog motora osim aluminijma na kilo...
 
1.9
Pa ostalo je ulja ,onako ispod minimuma ,zato mislim da steta nije velika , nije potrosio sve da zariba ,sad videce kad ga otvori .
Mada potrajalo je to ,prvo su pobegli iz auta ,pa skupili hrabrost da skinu klemu ,pa tek onda da ga ugase u brzini .. Nisu znali sta je ,iskreno ne bih ni ja znao ,da nisam procitao ovde :)
 
Zakon je ako se uspe zatvoriti dovod vazduha i najpre se tako zaustavi samo sto treba imati neku krpu ili slicno da se direktno rukom nezatvara otvor. Dobro je proslo kad su uspeli i ovako da ga ugase, jer nije to zezancija. Koliko je pretrpeo motor zbog tolikih obrtaja je pitanje a sto se tice ulja nece mu biti nista ako nije upalio lampicu od pritiska ulja. Koliko njih je doslo kod mene u radionicu sa samo 1L ulja u karteru pa i dan danas idu.Ostecenja od prevelikih obrtaja mogu biti veci problem u buducnosti i da ce motor dugo vremenski ispoljavati kvarove od toga. Ali moze se probati pa kako bude a uvek se drugi polovan moze ubaciti
 
Par slika iz našeg atara...

Ako se neko pita ovde je posejan kukuruz...

20150607131731.jpg


A ovo je kanda oštećenje od hemije...

20150607130419.jpg


20150607130412.jpg
 
Danas u lukicevu jednom taksisti se zapalio motor,tj turbina,bio sam na 20 metara od auta cekao red kod elektricara.Strasno te turbine kako mogu da zeznu stvar....
 
Danas drugaru na seniku dci motor otisao u iber turu , najverovatnije crkla turbina pa ulje dospelo u cilindre ,moje neko misljenje.
Kazu da je bilo strasno, prvo su probali sa skidanjem kleme ,pa tek onda sa ubacivanjem u brzinu i tako su ugasili motor.. Motor nije potrosio svo ulje


Na tim motorima glave dizne jer ih otvara elektronika, pre ce biti da je to jer znam za par komada kojima se to isto desilo.
 
Evo par slika za ovu temu jedna iz mog kraja:



Ovakvih situacija je jaaako puno. Ljudi sve svoje smeće dovoze na poljske puteve. Srećom pa dosad nisam nijednu gumu probušio (kuc u drvo). Ja bi im to najradije sve u dnevnu sobu odvezo i istovario. Užas
 
Kolege,
samo hoću da podelim jedno loše iskustvo sa vama. Poručio sam malu gumu za presu preko Kupujem Prodajem. Lik je poslao ali je bila sva zamotana u streč foliju. Zamolio sam kurira da bar malo otvorimo da bih proverio dimenziju. Proverili smo, bilo je ok i platio sam. Čim je on otišao, odmotao sam je skroz i video da je oznaka proizvođaša obrušena sa obe strane. Takođe, guma je imala oštećenja kao da je isečena sa strane. Pozvao sam kurira, srećom pristao je da se vrati jer nije mi 5 minuta prošlo. Zvao sam lika koji je poslao, pravi se lud, nema pojma, ne daje adresu niti je naznačio na dostavnici. Srećom, ubedio sam kurira da mi vrati pare i uzme gumu natrag. U svoj toj gužvi, nažalost sam zaboravio da je slikam ali verujte mi na reč.
U pitanju je ovaj prodavac
https://www.kupujemprodajem.com/653336-1-gume-svi-oglasi.htm
Obratite pažnju da ni jednu gumu nije slikao da se lepo vidi cela. Izbegavajte ga...
Inače, meni je ovo prva neprijatnost u kupovini preko interneta za sve ove godine. Poručivao sam i iz inostranstva razne stvari, i eto našla se budala odavde (30ak km od mene) da pokuša da me pređe... Pohvala za AKS kurira koji je ipak pristao da vrati pare, iako sam potpisao i dao mi je račun. Malo samo se ubeđivali ali lepa reč i gvozdena vrata otvara ;) Inače, hteo sam da preuzmem gumu lično u Knjaževcu ali lik je tvrdio da je ona zapravo u magacinu u Zaječaru i da nije problem da je pošalje... Očigledna je loša namera jer i do sad sam kupovao gume na ovaj način ali nikada ih niko nije pakovao.
 
Nazad
Vrh