Nikad ovako !

Dobro ovaj je preziveo,malo ga nokautirala guma samo,neki ne prezive nazalost kad spadne obruc ::lose::.Ja i dalje cenim te felne sa obrucima,mnogo lakse se skida guma,a kad se guma ponovo montira treba samo dobro staviti obruc da legne gde mu je mesto,tu nema zurbe.Kod mene je na zmajevkama svaka guma sa obrucem,a imamo i od kamiona jednog isto 6 tockova ,svaki sa obrucem,hoce nekad zljebovi gde naleze obruc da se istrose,samo se malo navari elektrodom i obradi brusilicom,bude ko novo,i obruc ponovo moze sigurno da nalegne bez bojazni da ce spasti.
 
Poslednja izmena:
Oce to, narocito ako je felna malo zardjala.Preporucljivo je prilikom montaze mscu namazati obruc i povreneno kuckati cekicem kako bi bolje legao na svoje mesto. To je moguce samo kod pneumatika sa unutrasnjom gumom. Zato je tubeless guma MAMA. Em bezbednija em jaca od ove klasicne sa unutrasnjom:ppozdrav:
 
Ja sam stavio pajser i izvukao,onda sam malo kucnuo po obruču i on je iskočio ispod 3 bara je bilo,rezultat je polomljen nos na par mesta i par šavova dugo posle toga nisam ništa video ispred sebe koliko je natekao i par rebara malo prodrmanih :haha:
to treba sve baciti i staviti tubeles :ppozdrav:
 
sve je sigurno u rukama profesionalca i hladne glave. a mi volim brze bolje da zavrsimo poso i da teramo dalje. jednom sam bio prisutan kad je obruc spao (nije bilo povrijedjenih) i od tad nikad vise ni blizu tocka sa tim sistemom. tubeleska je zakon.
 
spao mi je obruč na kruznom toku,malo brže sam zamotao i ispao je :haha:
od onda kad vidim takve točkove na kaminu predjem preko puta na sigurno :osmeh:
 
Najzalosnije je to sto ovakva masina kosta oko 150 000 $ a od protivpozarne opreme ima jedan jedini S2 PP aparat. Ipak je poznato da su rolo balirke i kombajni, pogotovu novije generacije sa gomilom elektronike, skloniji samo-zapaljenju u radu od ostalih masina. Daj Boze da je osiguran i da nije naplata stete kao kod nas.
 
Pa, pise na kraju klipa da je pozar izbio zbog pucanja hidraulicnog creva blizu motora. Ja isto mislim da je trebao da ima i vise i vece aparate za gasenje pozara.
 
E danas imadoh saobracajku ali srecom sa manjom stetom. Jedan dilkan iz cista mira mi predje sa zastavom skroz na moju stranu puta i to na 10-12m ispred i usred ostre krivine. Srecom te nismo brzo vozili nijedan i sto sam u zadnjem trenutku skroz desno pobegao i fakticki sisao sa puta skroz. malo mi nabio branik i izlomio plastiku oko farova i nosace fara i zmigavca i malo cose haube savio na pasatu. Niti je pijan niti je lud a koji mu djavo bi ni sam nezna. Al ajde dogovorismo se oko stete da nadoknadi
 
E danas imadoh saobracajku ali srecom sa manjom stetom. Jedan dilkan iz cista mira mi predje sa zastavom skroz na moju stranu puta i to na 10-12m ispred i usred ostre krivine. Srecom te nismo brzo vozili nijedan i sto sam u zadnjem trenutku skroz desno pobegao i fakticki sisao sa puta skroz. malo mi nabio branik i izlomio plastiku oko farova i nosace fara i zmigavca i malo cose haube savio na pasatu. Niti je pijan niti je lud a koji mu djavo bi ni sam nezna. Al ajde dogovorismo se oko stete da nadoknadi
Hvala bogu kad nema povreda sve drugo se pegla
 
Nazad
Vrh