Nikad ovako !

E ovo ne zna gde da stavim? Gume, Inovacije a mislim da je najbolje za Nikad ovako:

Unutra ubacen bajlog od korda, sa spoljne strane parce tanjeg flaha i sve spojeno srafovima. Nisam mogao slikati drugu stranu jer je bila naspram blatobrana...
Sam traktor je estetski(a i mehanicki) veoma zapusten a i nesto mu kad ide u rikverc drobi i melje u menjacu. Mislio da je neka gurtna od kocnice, ali nije. Kaze da ce terati dok ne stane.
 
Na vucenom malceru dvorednom sam imao problema s jednom gumom i kako kaze NA spasilo mi sezonu..

Guma pukla 10cm na spoju zida i gaznog sloja, podigao sam ju u zrak, ispustio, iznutra ubacio bajlag od neke debele gume, "zasio" sam celicnom zicom na 2 ili 3 mjesta gumu da se ne dere dalje, napumpao i teraj...

Kad smo donesli tockove vulkanizeru da ih mjenja, uopce se nije smijao, kaze da je to cesta praksa kod ljudi...
 
Na 120 km. pocinje da se trese volan ........
Ovo sam vidja zadnji put kod nas sedamdesetih godina .Vidjao sam i 10 x 20 cm i ljudi su se dosta uspesno posluzili.
 
apsol.jpg
 
Jbg kad covek uvek kaze u sebi ma sad cu ja to na brzinu,one zastitne plastike su zakon za kardane...ovog gresnika je izmrcvarilo,straota...
 
Nazad
Vrh