Nikad ovako !

Pisano je na predhodnim stranama da motor moze da dobije visoku turazu.Interesuje me da li do toga moze da dodje i na motoru putnickog auta,da li to moze da se desi odjednom pri normalnoj voznji i da li,ukoliko se to desi,auto moze da se zaustavi pritiskanjem kvacila i kocnice? Konkretno pitam za dizel motore proizvedene posle 2000. godine.
Samo stisnes kvacilo i zaustavis auto,a sa motorom sta mu Bog da najverovatnije ce eksplodirati sto je manje stetno nego da se auto toliko zaleti pa da nemozes da se bezbedno zaustavis i dovedes sebe i saputnike u opasnost!
 
I meni je logicno da moze da se zaustavi izbacivanjem iz brzine i kocenjem.
@Kremator misli drugacije...
 
Pre sam dosta voleo da gledam trke automobila na kruznoj stazi nascar i tu se desavalo dosta puta da motor dobije nenormalnu turazu gde bi vozaci samo stisnuli kvacilo i pustili da se motor razleti to im je bilo jedino bezbedno resenje po njih!
 
Naj bolja solucija je u petu ili ako ima sestu i po kocnici, da se motor utusi. To funkcionise ako se odma odradi, tako se sacuva motor. Ili ako se vec radi oko motora, onda zatvoriti dovod zraka
 
Pisano je na predhodnim stranama da motor moze da dobije visoku turazu.Interesuje me da li do toga moze da dodje i na motoru putnickog auta,da li to moze da se desi odjednom pri normalnoj voznji i da li,ukoliko se to desi,auto moze da se zaustavi pritiskanjem kvacila i kocnice? Konkretno pitam za dizel motore proizvedene posle 2000. godine.



Ako pogledas smimke svaki auto je zaustavljen, tako da to sa kvacilom i kocenjem ima smisla. A za gasenje je najbolje prekinuti dovod goriva ili vazduha.







 
Mene je najvise zanimalo da li auto u takvim slucajevima moze da se zaustavi.Pretpostavio sam da moze,ali ipak pitam.Sta ce biti sa motorom-nebitno je.
 
Može i dobar deo motora da se spase,gušenjem u najvećoj brzini pritiskom na pedalu kočnice bez kvačila.:ppozdrav:
 
Može da se zaustavi naravno jer je problem samo u motoru ali od tog motora uglavnom nema ništa.Izguglaj ima dosta napisanih postova od strane ljudi koji su imali to iskustvo.
 
Mislio sam da je ipak gorivo ono sto "hrani" nekontrolisanu turazu. Svasta se novo da nauciti. :ppozdrav:
 
zavisi zbog čega je otišao u turažu,ako je zaglavila pumpa onda je dosta prekinuti dovod a ako je probio grejač kao na IMT masini onda treba dovod vazduha
ako je zveknula turbina pa je progurao ulje onda isto dovod vazduha,sve to pod uslovom da nisi kukavica i da si dovoljno vešt i pribran :ppozdrav:
najbolje je odmaći se malo dalje i pričekati :osmeh:
meni je jednom otišla mašina u turažu zbog zaglavljivanja letve na pumpi,gripovkama sam stisnuo crevo od goriva i pričekao 5 secundi da se ugasi ::namigivanje::

- - - - - - - - - -

Šta se ovde desilo!?
spao je obruč sa felne :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh