Nikad ovako !

Jel to pod obavezno sa 18-19-20 godina treba praviti pizdarije i nekog ubiti ili povrediti? Mnogi kažu zakon je kriv, ili država, loši putevi, uvek je neko drugi kriv. Roditelji su tu najviše pogrešili. Samo motka pomaže.
 
Mladost ludost tako se kaze.Mi smo sa jugicem terali 200km i to sa Viska prema Raci sigurno znas gde je posto vidim da si iz Kg-a.Doduse u juga je bio motor od fiat una turbo 130ks.
jel to bio budzen Fiat kad je imao 130ks? Ja sam imao Fiat uno turbi IE ali je imao 77kw 1300cc i sa njime sam haos pravio mogao je 200km/h da ide sve dok se nisam slupao i od tada ja 100km/h ne prelazim zato sam i kupio Ladu Nivu!
 
To jurcanje je relativna stvar...ako imas dobar lokalni put,sirok,pregledan de je ogranicenje 80 a ti vozis 130 to i nije jurcanje,ali je jurcanje ako ides nocu po takvom putu i 80km/h,jer ima jos dosta neosvetljenih traktora.
@Matic ima jedan mlad deran sto se ponovio u auto i sav ponosan sto ne moze da jurca,kaze voli laganu voznju. :osmeh:
 
Mali auti i velika brzina neidu nikako zajedno. Tu hondu kod nas zovu pokretni grobic , jer je vrlo lagana a previse brza i retko ko je vozio a da je nije polupao ili napravio sardinu od nje.Ali rec brza voznja i opasna voznja su dva razlicita pojma
 
ја се нисам никада глупирао са колима. Имао сам пар ситуација, где су ми другу идиоти улетали у маказе и где сам управо том споријом вожњом исте удесе и избегао, а да сам којим случајем јурио 130+км скупљли би ме са асфалта....Ови данашњи клинци гину, зато што немају, ама баш никаквог саобраћајног образовања, а још добију кола са 150+кс, а почетник. Тајко срећан јер му је син првенац положио из прве. Па га частио са добрим половњаком за то, јер боже мој не може се он разликовати од његових вршњака. А они пуни себе и мисле да су мајтори за воланом и мисле могу ја то, неће се мени десити има он сва чуда од савремене технологије...Видим како могу, сваки божији дан неко страда...Што се мене тиче нека гину, али се све више плашим да те исте будалетине неће мене убити једног дана због такве бахате вожње....

Имао сам ја друга у гимназији, који је у то време терао моторе од 150кс, мали тајфун је био, правио по митовици срања невиена....Па када се изломио и једва живу главу извукао, баталио мотор, па и ауто и сад га жена вози свуда.....

Ја сам до данас прешао преко 500 000 км са колима и камионом и не сматрам себе за искуснг возача, већ за просечног са солидним возачким ускуством....

- - - - - - - - - -

вићо

нема разлике уопште у брзој вожњи и опасној вожњи, јер управо та брза вожња веома брзо псотане опасна.....

Код нас је пробле ШТО полиција не ради свој посао, казне су превише благе за поједине прекршаје.....Само по џепу треба удаити народ, затим запленити му ауто и одузети дозволу. У немачкој ако направиш исти прекршај пар пута, за кратко време губиш дозволу, па на поновно полагање, које кошта бога оца. Па ако исто то урадиш поново губиш је за вјек вјекова...
 
Taj drugar na motoru dal nije prelazio preko svoda pesackog mosta mozda. Nesto mi je to poznato i lici na mog zeta .Razlika je druze brza voznja i opasna voznja i to garantujem jer brzo voziti po meni treba imati dobro auto i dobrog iskustva i zna se u kakvim situacijama se to moze.Opasna voznja je ucestala i nemora biti velika brzina .Veruj mi da se vise plasim sporih vozaca nego brzih ,jer vecina sporih vozaca uopste negleda niti prati put i uslove .Jedan od sporih a vrlo opasnih vozaca je moj otac i mene nece voziti nikad .Nisam od sporih vozaca sta vise od brzih ali zna se gde i sta i kako i hvala bogu saobracajke nikad ,ali uvek sam izrazito usresredjen na put i nista drugo. Opasnih vozaca je sve vise jer kupljenih dozvoli i velikog neiskustva sve vise a vozila izrazito sve brza i jaca. Garantujem samo da bar 30% vozaca nezna prvenstva i bar dobar deo propisa koji su svakodnevni ,a pogotovu vozaci od 60-70 god koji retko voze i polagali kad je na 100km bio jedan ili dva vozila.
 
Skoro mi je jedan deda pricao situaciju koju je on doziveo pre sigurno 20+godina.Naime isao traktorom a neki lik motorom i slupaju se na nekoj raskrsnici,nista to nije bilo opasno ali desilo se.Izlazi ovaj iz traktora i pita onog na motoru pa gde gledas(a traktorista je imao prednost)mogao sam da te ubijem.Odgovara njemu motociklista pa kad ti neznas pravila ja zurim u opstinu i imam prednos,ti ides na njivu i imas vremena.:haha:
 
Evo kako se moj drug trka i na uzbrdici po putu sirokom oko 5m obilazi autobus. Sva sreca da je obilazio na nekom prosirenju:
https://www.youtube.com/watch?v=Br4A9Oq-32k
Kad je stao na ravnici, zaustavi se vozac i poceo da mu psuje sve zivo. Covek se tresao. Taj sto je vozio ovog ATXa je prosle godine pao sa Honde 600ccm. Sleteo u kanal, pokosio 2 bagremcica i skrsio zadnji kraj na motoru. Sva sreca pa je imao kacigu i moto jaknu sa nekim ojacanjima na ramenima i laktovima. Ko zna sta bi bilo... Decko je 97 godiste...
 
Meni se prosle godine zabio komsija u prikolicu djubretaru sa motorom. Ja skreto desno s prikolicom i zapaso lijeva da bi mogo uc lijepo jer je uzak ulaz i jos pod brdom. Sreca nije mu nista puno bilo malo sivenja 10 ak dana bolnice i prosli obojica bez kazne jer smo obojica bili neregistrovani :/
 
Tomo jel znas koliko je motorista izginulo ili povredjeno iz Brezjaka pa do Draginjca. Dosta njih su mamini i tatini sinovi i dok su bili u inostranstvu kupovali koje kakve zujalice ,MZ ,Jave .Retko koji koji se kurc...... na motoru je preziveo ili da nije imao saobracajku. Taj kraj znam dosta dobro jer sam kao momak cesto bio u Stupnici, draginjcu, trsicu i dosta jos siroj okolini. U to vreme bilo je dosta izginulih od nenormalno opasnih voznji. Imao sam par motorcikala ali nikad nisam terao brzo niti sam im verovao .Tu mala greska bilo koga u saobracaju je kraj za motorciklistu
 
Mnooogo njih. Cak i sin vlasnika ovog autobusa sto ga je moj drug obisao. Taj motor trebao da kupi moj rodjak (NSR 125) i 2 dana pre toga decko pogine... To je bilo devedesetih, a od tada je na tom delu bilo bas dosta nesreca, ako i na zaobilaznom putu kod Loznice...
 
Poslednja izmena:
Bilo je nazalost i momaka iz Krupnja koji su u skorijoj proslosti na taj nacin izgubili zivote.
 
Jeste. Moj rodjak se dosta druzio sa njim. Bas iz tog razloga sto zna sta je moj rodjak radio sa motorima, cale mi nikad nije hteo kupiti ni jedan, iako sam ga molio za automatika jedno pola godine...
 
Bilo je nekolicina njih koji su stradali a mnogo vise se ispovredjivalo. Ali sad je mnogo manje motociklista nego je bilo tih 90-ih god bar u krupnju

- - - - - - - - - -

Evo jednog od stotina snimaka po meni vrlo opasne voznje iako je ludak profesionalac
 
Nazad
Vrh