Nikad ovako !

Znaci ne mogu da verujem.
Gde je sad Uprava za Veterinu sa sve gomilom svojih lezilebovica-inspektora???!!!!
Ja sam imao pre neki dan susret sa inspekcijom,ali komunalnom.Neko je bacio djubre na deo izmedju asfaltnog puta i moje njive(taj deo je sirine oko 3 metra i tu je bilo rastinje u duzini od oko 500 m za koje sam ja angazovao masinu da to isece pre tri godine).Posto je to drugi put,prijavim inspekciji.Dodju oni drugi dan na lice mesta i kazu,posto ne znam ko je bacio,oni ne mogu da posalju kamion da to djubre otera.Da se zna ko je pocinilac,kaznili bi ga i on bi platio troskove transporta otpada.Nisam smeo da to ostavim tu,plaseci se da ce jos neko doterati nesto slicno.Sta cu,odem,pokupim i oteram u GRAD.(u kontejner,naravno).
Posmatrajuci kako inspektori pokusavaju da nadju ko je ovo uradio i slusajuci ih,dosao sam do zakljucka ko je pocinilac(nisam bas 100 % siguran,ali najverovatnije znam ko je).Ipak,nisam hteo da ga prijavim,ali kad ga budem video,porazgovaracemo malo.
Jos sam cuo od jedne radnice komunalnog da su po novom "zakonu" pocinioci vise zasticeni!!! Neverovatno!
Ne znam da li cemo mi nekad da se naucimo redu i disciplini...Tesko...
 
Ovo se nazalost desava na svim deponijama, uvratinama,ataru,njivama,sumama itd ali svi okrecu glavu.....Ej ne zna se koje pocinioc...zadje policija po selu i raspita se kod veterinara i malu u bircuz i tako se sve sazna,da se hoce i da se ima volje.
 
Imam predlog za takve, kada vidite da neko nesto baci pored vase njive, vi lepo jednu prikolicu stanjaka pa u njegovo dvoriste, po mogucnosti ispred ulaza, a predhodno ga slikate kako baca pored vase njive.... Znaci bez rasprave sve diplomatski itd... JA bih preporucio septicku jamu ali naci ce koje preko dnk analize,a za stajnjak nece... Nerazumne jedino tako urazumiti, ili ako vas je strah prijava, pokupite djubrivo koje je bacio u vasu ili pored vase njive i odnesete do njegove i razbacate...
 
Imam predlog za takve, kada vidite da neko nesto baci pored vase njive, vi lepo jednu prikolicu stanjaka pa u njegovo dvoriste, po mogucnosti ispred ulaza, a predhodno ga slikate kako baca pored vase njive.... Znaci bez rasprave sve diplomatski itd... JA bih preporucio septicku jamu ali naci ce koje preko dnk analize,a za stajnjak nece... Nerazumne jedino tako urazumiti, ili ako vas je strah prijava, pokupite djubrivo koje je bacio u vasu ili pored vase njive i odnesete do njegove i razbacate...
Prvo-nije mi njiva kod kuce,pa je skoro nemoguce videti ko baca djubre.
Drugo-da uradim to sto predlazes.I sta onda? Nema tu kraja,druze, i tako samo moze doci do vecih problema.
Necu tako raditi.Pokusacu na ljudski i civilizovan nacin.Ipak smo mi ljudi. Ili...bar neki od nas su ljudi...
 
Ovako ce biti: Kazes mu da ne baca djubre kraj tvoje njive. Prvo sto ce uraditi reci ce izbezumljeno: Ko??? JA ?? Ma kakvi lose si video? A onda ce znati bilo sta da mu se dogodi da si ti to uradio.... Ovako lepo pokupis sav otpad koji je bacio i bacis ga u njegovu njivu, ili ako ima flasa pozoves policiju uzmu otiske i zavrsio si pricu, e sada to je sve ako vidis coveka koji je bacio, a ako ne vidis, onda je verovatno da ne kazem 100% ljubomoran sto ti je bolji rod ili usev...
 
Jugi druže, ti si pun nekih predloga i ideja ovija dana, odakle crpis tu insipraciju 'leba ti? Kakvi otisci, kakav DNK?!
Da neko uradi tako nešto što ti savetuješ (da kipuje đubre usred njive, ispred ulaza) najebao ga je iz mesta sa policijom, inspekcijom. Ipak mislim da niko neće uraditi po tvom receptu. I mani se brate tih suludih ideja sa kojekakvim ujedinjenjima, stanovima i savetima "bez rasprave, diplomatski".
Brankoviću, svi smo mi ljudi, ali nije svako čovek. Valjda ćeš rešiti problem na civilizovan način, jer stvarno ako se ne zna ko je počinilac, nažalost nemaš puno opcija.
 
Izgleda da je naš član JUGI ponovo dobio perut i dok se češe i drapa po glavi nadolaze mu razne ideje i planovi koje onako bratski deli sa nama na forumu :osmeh:
 
Ljudi i da uhvatite ko je dzaba je sve to,dzaba je tu pojedinac kad njih-nas ima jos stotine tu treba svi da se izmene a ne samo Pera ili Zika..
 
Nasadjen na nosac zastitne ograde.
fotografija14161.jpg

fotografija14171.jpg
 
Jugi druže, ti si pun nekih predloga i ideja ovija dana, odakle crpis tu insipraciju 'leba ti? Kakvi otisci, kakav DNK?!
Da neko uradi tako nešto što ti savetuješ (da kipuje đubre usred njive, ispred ulaza) najebao ga je iz mesta sa policijom, inspekcijom. Ipak mislim da niko neće uraditi po tvom receptu. I mani se brate tih suludih ideja sa kojekakvim ujedinjenjima, stanovima i savetima "bez rasprave, diplomatski".
Brankoviću, svi smo mi ljudi, ali nije svako čovek. Valjda ćeš rešiti problem na civilizovan način, jer stvarno ako se ne zna ko je počinilac, nažalost nemaš puno opcija.

Vama ce doci inspekcija, a njima nece??? Onda neka bacaju smece :)
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi treba sto vise da im bacaju smeca, valjda ce tada da radi inspekcija i policija... Izgleda da samo policija radi kada oni treba da uzvrate, a kada se njima pravi steta na godisnjem odmoru je policija i inspekcija, znaci pravo razulo u drzavi,,, Coveku pacaju smece po njivama ili kraj njive, i sada ako uzvrati doci ce inspekcija a ako cuti svi srecni, blago receno katastrofa....
 
Kod nas ima pacijenata koji kada čiste sneg sa prilaza ne bacaju na svoj travnjak nego na put. Video sam više kod više njih tako pobacano.
 
Ma kakvi treba sto vise da im bacaju smeca, valjda ce tada da radi inspekcija i policija... Izgleda da samo policija radi kada oni treba da uzvrate, a kada se njima pravi steta na godisnjem odmoru je policija i inspekcija, znaci pravo razulo u drzavi,,, Coveku pacaju smece po njivama ili kraj njive, i sada ako uzvrati doci ce inspekcija a ako cuti svi srecni, blago receno katastrofa....
Kakva bre policija kod mene po selu sve zivo pokradose i sve sume ljudima posekose i niko nista iz policije ni prstom da mrdne.
Ljudi organizovali dezurstva,kao u vreme NATO agresije i junackog rata sa tim idiotima,i onda se neko javi iz policije i kaze vi nemate pravo da nikoga lisite slobode ako ga uhvatite.Boze ljudi,dal neko mene zajebava mislio sam.Ne mrdaju prstom da hvataju lopova a ja moram da gledam kako me krade.
 
Nazad
Vrh