Nikad ovako !

Drugar je tako isekao ruke sa malom brusilicom.Prekidač ostao upaljen,on je uključio u struju i nagrabusio.
 
Dobro si ostao ziv!Da li je to 230mm ploca na brusilici predvidjenoj za 180mm?Nekako mi je nesrazmerna ploca naspram kucista brusilice.Koliko obrtaja ima ta brusilica?
 
Nažalost svašta sa dešava,dobro si prošao moglo je biti nedaj bože gore . Ja bi reko prema slici da ti je nešto što si sekao zagrizlo ploču jbg to se može svakom desiti (kao što se i meni desilo).
 
*ebote mogla ti osrafi glavu!!! Pu pu daleko bilo, nemoj se igrati brate mili, kupi kacigu ili zastitnu masku, *ebes posao ako posao tebe za*ebe!
 
Ta ploča je brusila, vidi se na njoj.
Ako se ne varam gore je rezna i ako je ona tanka onda nije nikakvo čudo da se ovo dogodilo.

Sad je gotovo, dobro je prošlo, ali škola za drugi put
 
Kosjerac Dobro si prosao. Kod mene u komsiluku covek brosio nesto sa velikom Iskrinom brusilicom i plocom 230. Ploca se otkine i parce mu probije stomak. Na svu srecu ostao je ziv, ali moglo je da bude fatalno. Creva usivena na 4 mesta, slezina odstranjena i dugacak boravak u bolnici. Izvukao se za dlaku. Na brusilici nije imao stitnik. :sta: Inace covek se bavi bravariom 20 i vise god.
Ako se kupuju ploce sumljivog kvaliteta treba preskakati 230mm, jer ako je brusilica brza moze doci do pucanja ploce, a cini mi se da na nekim plocama pise za koliko o/min su predvidjene.
 
Ja sam platio skolu sa skidanjem stitnika... Staio sam malo vecu plocu i slucajno kad sam hteo da je iskljucim palcem stignem do ploce i ode parce mesa...Samo oprez sa tim kolege i cuvajte se!!!!
 
Ja sa mojim ocem nemogu da izađem na kraj sa štitnikom na svim brusilicama.
Ja stavim štitnike on skine ja stavim on skine.
Skoro mi se na maloj brusilici razletela brusna ploča i zahvaljujući štitniku sve je prošlo ok.
 
Evo šta se meni desilo juče, pukla ploča i zaradio tri konca pod bradom.

Hebem ti zivot, desavalo mi se da se zaglavi negde pa pukne, ali mi nije odletalo parce.... ponekad pogledam cokoladne skrpe za hamurger sokic itd., ruckaju, zivotare ne rade nista, sta mi radimo u bozju mater :sjasi:.... jednom sekao nesto u nezgodnom polozaju, iskljucim brusilicu, kad vidim upalila mi se majca i ide plamen odozdole ::sramota::.
 
Ploča je ona Nemačka kronenflex, za inox, a brusilica ima 6500 obrtaja. Sekao sam profil, on se pomerio i stegao ploču i odjednom je brusilica skočila i otpalo parče, sreća moja je što sam držao čvrsto brusilicu pa nije ispala iz ruke, moglo je biti gore. Ali sve u svemu dobro je prošlo. I zato savet svima ne žurite kada nešto radite jer ovo se desilo zbog moje brzopletosti.
 
Ploča je ona Nemačka kronenflex, za inox, a brusilica ima 6500 obrtaja. Sekao sam profil, on se pomerio i stegao ploču i odjednom je brusilica skočila i otpalo parče, sreća moja je što sam držao čvrsto brusilicu pa nije ispala iz ruke, moglo je biti gore. Ali sve u svemu dobro je prošlo. I zato savet svima ne žurite kada nešto radite jer ovo se desilo zbog moje brzopletosti.
Cale je radio sa malom brusilicom i zastitom onom metalnom i isto kao tebi zaglavi,ustipi pukne parce ploce i ode na suprotni kraj radionice i zabode se u drveni stok od vrata.Kao sekira.Ne treba zuruti slazem se ali,kad hoce da se desi,ono se desi,zurio ti ili ne.
 
Zato sam mozda jedini na svetu koji reze naopako ako otpadne komad neka ide napred. Tako navikao a mozda je i bolje .Ko god uzme moje brusilice cudom se cudi i odmah okrecu jer nisu navikli. Ako je ploca dozivela stzanje i udar trebala bi se baciti.
 
Istog dana čoveku su pukle dve gume na kombajnu, a sledećeg dana još jedna. Neverovatno.

Očevici tvrde da je iz ove gume suknuo plamen dug bar pola metra. Ja ne znam kako je to moguće

10534848_571872499588856_56579354_n.jpg
 
Zmaj pa bljuje vatru.Da nisu punili gume acetilenom kada se pojavio plamen?Spasoje i kod mene brusilice rade kontra.Bolje da ide od mene nego na mene.
 
Kako mozete da secete kontra sa brusilicom????

Gornja ručka koja se šrafi na glavu brusilice prebacuje se na rupu sa suprotne strane,štitnik se takođe rotira na suprotnu stranu,verovatno imaju ručke (misli se na donju ručku na kojoj je prekidač) koje se rotiraju za 180 stepeni,nju zarotira za 180 stepeni, i u tom slučaju levom rukom drži gornju ručku a desnom donju.
 
Nazad
Vrh