Nikad ovako !

Nista bolje nije ni firma u Somboru gde radi 2000 zena za 20.000din mesecno. Fiorano - Calzedonia. Sve te strane "investicije" su i dosle jer su nasi politicari im obecali jeftinu radnu snagu. Zasto bi neko i dosao u Srbiju da radi, da nije toga? Jadni smo i bedni. Sirotinja koja radi za hleb i vodu.
 
Šupak Dinkić nas je izreklamirao kao najjeftiniju radnu snagu i sad nas maksimalno koriste.
Ajde sto nas je on izreklamirao nego ovi nastavise sa tim njegovim trendom pa nas jos vise ukopase majku li im hohstaplersku samo oruzije u ruke pa na ulicu i causeski scenario inace ce jos malo pa nam bukagije staviti i sibati nas bicevima ko stoku!
 
Maloprije se kod poznanika prevrnuo kombajn, upao u ogroman šanac koji je lično iskopao. Vlasnik kombajna je lakše povrijedjen, ovaj kod kojeg je kombajn radio je teško povrijedjen, bio je na kombajnu pa je odletio nekih 10m daleko. Sam kopao šanac i et, sam nagrabusio zbog njeg.

ke9sad.jpg


ih1t82.jpg


2dluj6d.jpg


Imao sam snimak kompletnog vraćanja kombajna na točkove no telefon se nešto zaglavio i uništio snimak... :(.
 
bojcetic-u
Ovako je je dobro, bolje biti nece....:haha:.
A politicari kazu: Snama se moze,ali nije lako...:haha:. :ppozdrav:.
 
Au,sunce ti zarko..gori puca a oni kose,treba imati muda..i kombajn i zito i sve u očin,ali valjda u tom momentu covek i ne razmislja o posledicama..ja sam 2011. gasio drugarov kombajn,strasno, gori bunker,kaisevi,akumulator eksplodirao,boš pumpa,gori zito pod njim,imao sam samo jedan s9(sad nosim tri aparata) sva sreca pa mi palo na pamet da poskidamo majice i tovari zemlju u njih i bacaj gore i tako ga i ugasimo,a moj kombajn ostao na drugom kraju(duple duzi 800m) sa punim bunkerom i upaljenim motorom samo da ga neko otera,i kamionka puna zita na sred njive par stotina metara dalje,tamo je bila do sutra ujutro,u opste ja nisam razmisljao o tome vec kako da se steta smanji,da nisam ja slucajno naisao izgorelo bi ko zna koliko po ataru,drug umesto 93 zvao tatu da mu donese vodu na njivu,zbunio se valjda..od tada se bojim vatre ko djavo krsta,nije to u opšte naivno,jako lako se stvar otme kontroli..
 
Jos kad kombajn uvuce u motor ovaj dim iz vatre pa se ugasi, sta onda?!?

Ne idu u kombinatima bez vraga u zetvu jedan traktor s cisternom punom vode i jedan s plugom. I cjeli dan dezuraju za svaki slucaj.

Evo bas gledam nekidan kako je kombinat parkirao kombajne (dva lexiona 600 i neki veliki JD) jedan iza drugog na njivi uz put a oko kombajna oborano 6-7 brazdi. Sta znas ako iskra frci s kombajna, nece izgoriti psenica a ako se i psenica zapali, manja je sansa da ce i kombajni izgorjeti.

Pricao mi clan "becarina pusta" kako je njegov kolega igrom slucaja izbjegao tragediju. Na sjecki zaribao lezaj i iz njega pocela kapati zapaljena mast na zemlju. Ne sjecam se tocno ali znam da je ovog netko trazio pa je stao s poslom i pricao s njim kraj kombajna i opaze da gori strnje iza kombajna. Da je radio u njivi ode i njiva i kombajn pa si misli...
 
Ja sam doziveo da mi se zapalio lezaj na tarupu beraca jednostavno pocela da gori farba,ja primetim i bez ikakvog izlaska iz traktora samo iskljucim kardan i gas na komsijinu njivu gde je oranje aparat i uspem da ugasim kad sam potrosio aparat bacao sam zemlju,strasne su to stvari covek uvek mora biti na oprezu!
 
Meni se jednom desilo da smo sa dva auta išli na selo i u retrovizoru vidim plamen pod haubom auta iza. Sreća da smo imali pp aparat i iako nije bio pun uspjeli smo spasiti auto.
Od tada uvijek aparat pod sjedištem (s1, ne onaj što se pakuje u boce kao dezodorans).
 
U LIDL-u mali aparat od kile kostao nekih 10€. Jedan imam u bageru, po jedan u svakom autu, i imam jos jedan koji je namjenjan za u 549 ali nikako da nadjem mjesta da ga namontiram. Kad iduci put budu na akciji kupit cu jos 1 za u brenu i jedan nek se nadje za po kuci. U kombajnu je 9kg aparat s prahom i planiram vec neko vrijeme ugraditi prekidac mase akumulatora ali eto "nema se vremena" a ni to nije losa ideja.

Imam i CO2 aparat za gasenje elektronike ali s njega sam skinuo crijevo i koristim bocu na aparatu za varenje, punim ga kod vatrogasaca ;)

S vatrom se nije za igrati, pogotovo sto u strojeve i usjeve ulazemo cjelu godinu i da sve nestane za par minuta... Kuca isto tako zbog nepredvidjenih okolnosti plane samo tako, auto, nikad se ne zna.

Za sad jos nemam nikakve stete od pozara ali mislim da sam se dobro osigurao...



Mada se desavalo par puta dok sam usluzno brao kukuruze, ostane mi jos 4-5 redi za brati i majstor zapali kukuruzovinu dok ja jos nisam izasao iz njive. Sta da mi otpadne tocak s beraca u sred njive (desilo mi se jednom na putu kuci) i da uhvati gorjeti, ko ce onda biti kriv? Ljudi ne razmisljaju unaprijed o svojim postupcima, nego tek kad se desi neko sranje, onda se hvataju za glavu.
 
Pa da je neko upalio zetvene ostatke dok ja jos berem kukuruz pa taj bi fine batine dobio od mene bez obzira ko je!!!!!!!!!! Ili bi izgoreo i taj kukuruz koji bi ostao neobran!!!! Dobro ti tolerises to!!!
 
Nazad
Vrh