Nikad ovako !

Mali,sa manometrom,pod stalnim pritiskom,uglavnom med i čaj (made in China,ili PRC) Pravi i Todorović,ali ima dosta kineskih delova :osmeh:

Imao sam losa iskustva sa tim aparatima sa stalnim pritiskom.Ovaj je bio Pasalic-Vatrometal proizvodnje i stalno je gubio pritisak tu negde oko manometra.To moze biti jako lose za slucaj da zatreba jer nece moci da izbacuje prah i gasi vatru,na kraju mi vlasnik PP servisa zameni ga za klasican S1 Vatrosprem.To je bilo pre 10 godina, mozda im je se sada poboljsao kvalitet, nadam se.
 
Мени се на комбајну десило да се запали на добу лежај. Да нисмо имали два апарата аз гашење на комбајну и још два комада у каминоу ошо би комбајн у три лепе са све житом.....

А ови што су терали ова два класа да би пожњали мало жита, су лудаци. Увек треба или терати плуг или тешку тањирачу у пратњу комбајна, поготово кад раде велике табле на комбинатима. Код нас у Чалми док је економија била друштвена увек је волво вукао тањирачу и чим би се на табли направио један проход волво би то у два прохода истањирао и тако направио пресек да ако се деси не изгори цела табла. Наравно економија је имала и ватрогасни камион, који је исто био на њиви...
 
Kaze ovako u komentarima:

Ova "opcina" sto li vec je jako bogata dragim kamenjem u plitkim slojevima zemlje ali "opcinari" nemaju sliuha za razvoj "opcine" i za otvaranje novih radnih mjesta pa eto, ne zele ni iskoristiti to drago kamenje koje imaju pod nosom. Ljudi riskiraju zivote i pretrazuju zemlju koju bager iskopava ne bi li nasli koji kamencic i tako zaradili koju paru.
 
Ne znam da li ste videli ovu tragediju
10547518_1443775269226198_8305376176075036078_n.jpg
 
Tako je to kad nam je drzava maceha a ne majka.Sram ih bilo normalno da su ljudi ogorceni na politicare kad njihovi ljudi sede na mestima velikim gde su pare,svi se odjednom bave otkupom robe otkupljivaci veliko posednici postali preko noci.
Udarili na najrazvijeniju granu poljoprivredu, gde mogu radan narod da siromasuju trpajuci u svoje djepove tudju muku.
 
Србија се плански насељава Ромима које ЕУ и околина неће, из Немачке може без проблема да се депортује а када се у Србији неко побуни због њих одмах нас прозивају расистима. И треба се бунити али не зато што су Роми већ због оног што они претстављају и носе са собом. Нехигијену, непоштовање, неваспитање, неуредност, лоповлук...
 
Nazad
Vrh