Nikad ovako !

Covece to je bas za poredjenje :eek:.

I ja mislim da nije za poredjenje ti klinci se naduvaju i voze avion ili mozda lete na zmaju, a Ciro vozi samo rusa :haha:

- - - - - - - - - -

unuk: Baba, da nisi slucajno videla moje lekove na stolu su
Baba: MA PUSTI LEKOVE VIDE LI TI ONE SILNE ZMAJEVE PO KUCI :haha:
 
A sto se traktora tice u Cirinom a i u mom selu. Pa sta je za dedu koj uma 30god staza i penziju da lupi za unuka 20-30k evra i da mu kupi mehanizaciju i to za pocetak... A mi ovde znamo da su svi ti stariji ljudi zarazeni gradnjom pa onda naprave im naprave supe, garaze, itd...
Ali unuci NECE da rade ovde, nece na 30+ stepeni da sede na njivi jer je vrucina, a zimi im hladno, u sezoni tesko, itd...
Sta hocu da kazem, lakse im da odu u inostranstvo zaposle se nekako i znaju da im 8 sati radno vreme, redovna i dovoljna plata, slobodan vikend. Ali po meni nije kuci i nije gazda vec sluga. A mi sto hocemo da budemo svoji na svome ko nam kriv?
Ja se ne zalim i nebih isto otisao preko, jer sam vaspitan poslovicom "bolje siromasni gazda nego bogati sluga"...
I da vam kazem nemaju oni nista specijalno vise od nas ovde. To sto dolaze besnim kolima mislite da kupuju za kes, sve su to krediti. Cast izuzecima ali njih je malo... Jeste off ali moram da kazem.
Sory za :off_topic:
 
@VicaIMV kod mene je kolega takvo stanje, takodje je moj deda dugo bio preko a sada je u penziji (mnogo ulozenog novca je otislo na zemlju masine objekte i idalje se gradi), otac je ceo njegov zivot ovde a i ja evo Cirino sam godiste i takodje sam ostao da budem paor... Takodje mogao sam da idem u inostranstvo i dalje mogu ali mi ne pada na pamet, cak ni kao turista ne volim da idem samo kad me zesce ubede!!! Jesu teski poslovi jeste da se tesko zaradi ali ovo po prvi put cujem i svaka cast za ovu poslovicu "bolje siromasni gazda nego bogati sluga". Za ove sa besnim kolima necu da komentarisem jer vecina nas ih je videla na delu! Jeste da smo promasili temu ali ipak ima i ovde onog "Nikad ovako"
 
Vozio sam ugalj po okolnim selima Jagodine, Cuprije i u par domacinstava sam video ogromne masinske parkove, kombajni ,par presa,traktori nema sta nema sve parkirano pitam kolko zemlje radite on mi kaze nasih 8 h i nista vise pa sta ce vam ovolika mehanizacija a on mi kaze da imamo vise od komsije, kad su mi pokazali stalu za 30 krava sve novo vezovi pojilice,resetke a krave nikad nisu ni bile unutra , takvih domacinstava ima puno inace ovo sam video kod nekog jovana u isakovo.
 
U Isakovo mahom su svi Jaki. To sto se u tim selima ljudi tako ponasaju , to je samo zat sto nekada nisu nista imali,pa su posle stigli do nekih para , a u njima i dalje vada strah od nemastine. Tkva pojava je uobicajna u svim siromasnim drzavama. U Vojvodini je sasvim drugacije , jer tamo su ljudi oduvek drugacije ziveli.
 
100091216473836370675914.jpg
 
Moze ako je dobra podloga ispod tad nema veze ako je tolika voda...

- - - - - - - - - -

Pa Ćira tu ruju svoga ne bi utero ni za sve pare ovog sveta.Šta ti misliš koliko vilede bi trbalo.

Nije fazon u tome da ja ne prljam traktore vec je fazon u tome da ih posle OPEREM.. Razumete??? Evo jednom prilikom dodjite kod mene u sezoni kad se radi pun gas tad nema vremena za pranje...

A sta znaci ja nemogu da budem domacin ako ne ostavim sve traktore tako zamazane od blata kako se radilo oranje i slicno i netreba nikad oprati traktor??? Ako na primer izadjes tog blata (kao sa slike) zar posle cele zime ostavis tako traktor jer je to uredu????? Nekapiram sta toliko pojedini imaju protiv odrzavanja traktora???
I mi se kupamo i ako se posle ponovo prljamo,(bar ja) za ostale neznam....
 
5 cm je vode ostalo je sve mulj samo blato s tim da su tockovi urovili se do tvrde podloge i opet vozi urso ::traktor::
a ovako on izgleda kad odradi poso ::namigivanje::
240120141473.jpg

240120141476.jpg
 
Moze ako je dobra podloga ispod tad nema veze ako je tolika voda...

- - - - - - - - - -



Nije fazon u tome da ja ne prljam traktore vec je fazon u tome da ih posle OPEREM.. Razumete??? Evo jednom prilikom dodjite kod mene u sezoni kad se radi pun gas tad nema vremena za pranje...

A sta znaci ja nemogu da budem domacin ako ne ostavim sve traktore tako zamazane od blata kako se radilo oranje i slicno i netreba nikad oprati traktor??? Ako na primer izadjes tog blata (kao sa slike) zar posle cele zime ostavis tako traktor jer je to uredu????? Nekapiram sta toliko pojedini imaju protiv odrzavanja traktora???
I mi se kupamo i ako se posle ponovo prljamo,(bar ja) za ostale neznam....

Šta se pališ, zavitlavaju se ljudi. Taj fazon za Viledu je bio odličan i zaslužuje da se ponovi nekoliko puta...:osmeh:
Svima je drago da vidi kako neko pristojno održava mašine od kojih živi jer je suprotnih primera svuda oko nas. To je problem.
A ja ako ti potegnem odavde, u inspekciju mašina, mora da me sačeka neko prasence pečeno.... Da ne bijem badava toliki put...:osmeh:
 
Ma moze i Prasence odmah ga zakoljemo i na razanj,dok se ispricamo uz vatru ono gotovo... :osmeh:
Pa ja mislim da i treba odrzavati masine,posebno kad je kraj sezone ostavis ih ciste... A sto se tice zavitlavanja ne zameram im ja zasto bi .... :ppozdrav:
 
Pa dobro vozac nije bas nesto spretan ali nije bas tolika ni katastrofa.. samo da sam ja bio sutnuo bi ga napolje i seo da vozim... nekako nisam siguran kad me neko drugi vozi, pogotovu na takvom terenu :osmeh:
 
Nazad
Vrh