Nikad ovako !

Svako ima svoju priču.
Upravo sam pričao sa mojim drugom Vlatkom koji je juče ujutru stigao iz Sočija.
Radio je u Putevima Užice, prezadovoljan uslovima rada, prezadovoljan sa smeštajem, prezadovoljan sa korektnim odnosom poslodavca, kolega... Ima vizu do kraja novembra, čeka kraj igara pa da se vrati u Soči mada kaže da ga zovnu večeras, bez pogovora bi se spakovao na avion i pravac Soči, Moskva, Apa...gde god ga iz firme pozovu.
 
Nisam hteo da se mesam u raspravku ali samo da dodam i moj Ujka se nedavno vratio sa posla.. :osmeh: I on bi se rado vratio tamo da ponovo radi uslovi su dobri a zarada je jos bolja... I svi oni skoro rade preko NASIH poslodavaca a Rusi ugovaraju posao sa Gazdama preduzeca,koji su vecinom NASI ljudi.... A oni hoce malo da tupe i prilikom isplate i po pitanjem svega....
Zaradio je lepo ali je JEDVA na kraju izvadio pare od NASEG poslodavca i rekao mi da vise nece da radi za njega!!!! Moj ujak je iz Austrije otisao da radi tamo...

A ko hoce verovace ko nece nemora.... :ppozdrav: Da vise ne kvarimo temu.. :off_topic:
 
Marko ne trudi se da nekome ko misli da je sve ovo americki marketing i da je tamo sve idila, objasnis bilo sta. I ono sto je Medvedev zaspao na ceremoniji i to je americki marketing :riba:.
 
Izgleda da je to tuzna istina.!!!! Sinoc imao neko predavanje o poljoprivredi (sastanak neki) i tu se govorilo o raznim stvarima da se unapredi poljoprivreda u nasem mestu tamo vamo a od tih 70-80 ljudi na prste jedne ruke se moglo izbrojati prisutni ispod 30 godina!!!!!!!!!!!

U tom sastanku je jedan moj komsija naveo da se pored imena i prezimena i koliko obradjujemo doda rubrika koliko ko ima GODINA!!! Da se vidi da poljoprivreda (bar u mom mestu) ne igra znatnu ulogu jer slabo ko vise HOCE da ostane na selu i da radi....
Od moje generacije NIKO (sem mene),generacija mladja od mene (Jednu godinu),ostalo ih je njih dvoje..... Pricalo se o napredku poljoprivrede ljudima preko 60 godina (vecina toliko ima)..... Tuzno ali ISTINITO,bar za moj kraj!!!!
 
Kod nas nije tako,sad kao malo rade svi ali to su sve stari ljudi a njihove unuke i decu to ne ZANIMA... Vecina su po inostranstvu a njive obradjuju stari ljudi koji su kod kuce dok mogu,posle to daju pod zakup...
 
Nedavno objavljen snimak pripreme i bacanja atomske bombe na Nagasaki


To su dostignuća američkog imperijalizma
 
Kod nas nije tako,sad kao malo rade svi ali to su sve stari ljudi a njihove unuke i decu to ne ZANIMA... Vecina su po inostranstvu a njive obradjuju stari ljudi koji su kod kuce dok mogu,posle to daju pod zakup...
ti si hrabar i pametan sto si izabrao pored tvojih godina i mogucnosti izbora da ostanes tu gde jesi i da radis posten i castan posao, a ne vidim bas da se nesto mladi interesuju u Vojvodini za poljoprivredu barem je kod mene u selu tako. moz' nabrojati na prste ko radi zemlju a stocarstvom ozbiljnije se bavi samo jedan mladji od 30god.
 
ti si hrabar i pametan sto si izabrao pored tvojih godina i mogucnosti izbora da ostanes tu gde jesi i da radis posten i castan posao, a ne vidim bas da se nesto mladi interesuju u Vojvodini za poljoprivredu barem je kod mene u selu tako. moz' nabrojati na prste ko radi zemlju a stocarstvom ozbiljnije se bavi samo jedan mladji od 30god.

Hvala puno... Mogucnosti sam stvarno imao puni i da odem odavde i da se zaposlim ali nemoze to nista da zameni ljubav prema poljoprivredi!!!!! To kad se jednom uvuce pod kozi vise nemozes bez toga !!! Dovoljno je da izadjem sa traktorem u atar i meni puno srce... Treba to voleti,ali niko mojih godina to ne razume.. :sta:
 
Da mi neko da opet da biram imedju poljoprivre ili neceg drugog ne bi se opet zajebao... Moja deca ako ih ikad budem imao i ako stanje bude u poljoprivredu bude kao sad nece se baviti tim poslom.. da radi duplo vise a da ima duplo manje nego neki odkupljivac koji samo preprodaje robu... nece da moze...
 
Nisam siguran da si ti sa svojih 22 god imao puno prilike da odes i da se zaposlis?????????????

- - - - - - - - - -

Pre bi rekao za svakog od nas da radi to zato sto jednostavno nema nista drugo, da se ne lazemo
 
Nisam siguran da si ti sa svojih 22 god imao puno prilike da odes i da se zaposlis?????????????

- - - - - - - - - -

Pre bi rekao za svakog od nas da radi to zato sto jednostavno nema nista drugo, da se ne lazemo

Misli tako kako hoces... Vec sam bio zaposljen ali sam ubrzo batalio taj posao.... Jednostavno vise volim poljoprivredu da radim...

- - - - - - - - - -

! Dovoljno je da izadjem sa traktorem u atar i meni puno srce... Treba to voleti,ali niko mojih godina to ne razume..
Kad nemaju traktor!


Neznam za druge ali za moje vrsnjake u selu i okolini ne bi se bas reklo da "nemaju traktor" nego vise da ih to ne zanima.... Njihovi rade poljoprivredu ali oni jok samo inostranstvo ih zanima....
 
Kao prvo poljoprivredu da bi radio moras da je volis, tu se slazemo. Da ces leba da zaradis, da neces biti gladan to je sigurno, da ces se obogatiti,tesko. Da odmara mozdane vijuge,tacno je, sednes u traktor i ne mislis. E sad u vezi cega se ne slazemo: Za sebe mogu da kazem da sam mlad ali kad pogledam koliko sam mlad bio sa 22 to je tek razlika. Zakljucak: mlad si ti decko da bi mogao da izvodis zakljucke da li si pogresio ili ne

- - - - - - - - - -

Ne mislim nista uvredljivo i kod mene ima takvih sto nista ne rade ali to nije njihova greska vec greska njihovih rodielja
 
Nazad
Vrh