Nikad ovako !

Gledam gore postavljeni snimak i vidim da je auspuh na Fijatu povezan preko one kratke cevi sa filterom vazduha(ako je to filter vazduha) da li ima mozda svrhu reparacije izduvnih gasova ili mozda ima neku funkciju slicnu kao EGR ventil na dizel motorima u automobilima novije generacije?
 
Od tog posla sa iveračem panjeva može lepo da zvekne išijas u vrat(ili kako kod mene kažu karakuš) :osmeh:
 
Gledam gore postavljeni snimak i vidim da je auspuh na Fijatu povezan preko one kratke cevi sa filterom vazduha(ako je to filter vazduha) da li ima mozda svrhu reparacije izduvnih gasova ili mozda ima neku funkciju slicnu kao EGR ventil na dizel motorima u automobilima novije generacije?

To sluzi da ocisti filter od necistoca.. To jest da ocisti onu taloznu casicu od trunja i necistoca.. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pali i bez grejača

1798766_10152220856858834_1102817974_n.jpg
 
Prednju vucu ko i da nema kad su mu gume okrenute naopako

Uopce nisi u pravu... Prednja vuca samo da ima bilo kakve ripne vuci ce, malo bolje kad su okrenute kako treba, al ne toliko losije kad su okrenute naopoako kako ti pises "kao da je i nema".

Pravio sam eksperiment s okretanjem prednjih guma, i mogu ti reci da nisam vidio da mi fali vucne sile kako god gume bile okrenute.
 
Neverovatno sta ove masine rade sa panjevima.Pitanje glasi,da li bi se snasle i u panjevima nekog jaceg drveta poput hrastovine,posto vidim da je ovde cini mi se topola u pitanju ili nesto sl.?
 
Buse panjeve velike rakovice kod mene u blizini hrastove,bagrenove .Zanimljivo da imaju takav prenos da ne osecaju motori.
 
Pametan narod vidi se... :haha: :haha: :haha: Nedo bog ovima da se zaglave malo ozbiljnije jer bi trebao i bager da dodje i isto bi ga zaglavili... :haha:
 
Pametan narod vidi se... :haha: :haha: :haha: Nedo bog ovima da se zaglave malo ozbiljnije jer bi trebao i bager da dodje i isto bi ga zaglavili... :haha:

Meni je bilo zanimljivo da pročitam u opisu kako su oni došli svojim autom da izvuku ovaj zaglavljeni, ali su se ljudi redom zaustavljali i pokušavali da pomognu. Jedan odustane, drugi naiđe i uđe u ovo blato.... Hoću da kažem ljudi su svuda isti, žele da pomognu drugome.
 
Za to si upravu... treba pomagati... I ja stanem uvek kad nekom treba pomoc vise puta sam nadrljao zbog toga ostao dugo dugo na putu dok nismo popravili ali ipak sam pomogao coveku... :ppozdrav:
 
Pa za pastetu sam znao,samo ime joj govori sta je u pitanju.al za virsle nisam znao da se isto od odpada prave. A kao mali sam ih gulio samo tako...i sada ih jedem ali bas retko. Kod mene u kuci se jede 90 posto stvari koje sami proizvedemo kupujemo samo ono sto se mora. A sto se mesnih proizvoda tice kod kuce iskljucovo domace jedino nekad u gradu pojedem pljesku kad bas dobro zamirise. I ribu kupujemo ali tome moram stati na kraj.prvenstveno zbog Svetog Nikole. Ove godine sam blizu trista evra dao za ribu. A i kad napravim mini ribnjak vise cemo jesti ribe sto je svakako zdravije od svinjetine. Al oduzih,izvinjavam se.
 
Nazad
Vrh