Nikad ovako !

Kad neko kupi besan traktor i zamisli da je svemoguć......
35m3wcn.jpg

...I onda sedi i čeka vojsku da ga vadi.Slika sa puta Zrenjanin-Beograd.
 
Nije problem u traktoru vec u vozacu covek nije dobro procenio gde je kanal ,a snaga i vucne sposobnost tog traktora visestruko prevazilaze tu visinu snega.kod nas ima jedan stajer3170 kad taj cisti put sa raonikom to je strasno i za gledati,deca beze nesmeju da gledaju.
 
I ja sam odgledao sve o tim "kamionima na ledu"... Koje su to mere opreza i merenja i tereta i leda.... Jedino najvise nastradaju oni koji na pocetku prave taj ledeni put....
 
[video]http://www.liveleak.com/view?i=4b5_1391101145[/video]

Jezivo. Mozda je glupo reci ali glavni krivac je "uspaniceni" vozac auta koji je vozio u susret kamionu iz koga je ovo snimano. Imam utisak da je vozac dzipa koji je preticao imao dovoljno vremena da obidje kamion. A vozac putnickog auta je naglo skrenuo u levu traku, ili zakocio, pa ga je led poneo, ili 3. mogucnost da je prikocio a kamion iza ga je udario i prebacio u levu traku.
Bilo kako bilo ne opravdavam ni vozaca dzipa jer je situacija za preticanje u ovakvim uslovima na putu bila isuvise rizicna. Cetvoro je se nalazilo u dzipu i svi su poginuli.
 
Najgore je sto ovi novi automobili (dzipovi) ponesu vozaca i lako se covek opusti u njima i dodaje gas....(proverio sam to skoro sa jednim Audijem A6) Sva ta elektronika,kontrola proklizavanja pa cak i jako skupe gume dovode do brze voznje po snegu i ledu... I eto belaja..

Ja sa svojim ragama jedva krecem po ledu i snegi i nepada mi napamet da ovako vozim a kamoli preticem!!!!!
 
Kad neko kupi besan traktor i zamisli da je svemoguć......
35m3wcn.jpg

...I onda sedi i čeka vojsku da ga vadi.Slika sa puta Zrenjanin-Beograd.



Kod njih zenska cisti put. Naravno kada je veliki smet ne moze se odmah ici frontalno na njega vec ga treba polako otkidati deo po deo kako to radi ovaj Zettelmeyer!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh