Nikad ovako !

jos bez kabine ili bar zastitnog rama....
kod mene je pre 2 dana komsija prevrnuo zetora 4718 nestalo mu goriva kad je isao uz veliki uspon a kocnice mu lose...sreca njemu nista nije bilo.....
 
nije znao zbog cega se ugasio,probao par puta,nije uspeo i onda sta je radio,verovatno se zbunio i izbaci iz brzine i on nazad...
 
Siguran sam da je mogao izbeci prevrtanje traktora da je ostavio menjac u brzini. Sledece je bilo da potkajluje zadnje tockove sa necim, pa je onda trebao traziti uzrok gasenja motora. Ali opet kada se nadjes u takvoj situaciji ne stignes ni da razmislis kako da odreagujes.
 
imao je i korpu pozadi,kad sam stigao do njega pitao sam ga sto nju nije spustio,mozda bi ga zaustavila,mozda sta znam,on kaze "kad" to je sve sekund i treba u toj situaciji brzo odreagovati...
 
Ovaj sa Štore-om verovatno nije poštovao zlatno pravilo za vuču balvana.Veži za donju poteznicu .Bitno je da je zakačeno u visini zadnje osovine ili niže ,i možeš zapeti za šta hoćeš prednji kraj se uvek zabija dole.
Što ljudi hoće sa malim traktorom da glume Kokume pa kačaju za sedište to je problem .Najbolje da odmah svežu oko vrata tu je najveća vučna sila.
 
Ovaj sa Štore-om verovatno nije poštovao zlatno pravilo za vuču balvana.Veži za donju poteznicu .Bitno je da je zakačeno u visini zadnje osovine ili niže ,i možeš zapeti za šta hoćeš prednji kraj se uvek zabija dole.
Što ljudi hoće sa malim traktorom da glume Kokume pa kačaju za sedište to je problem .Najbolje da odmah svežu oko vrata tu je najveća vučna sila.

Oko vrata :D hahah ovo ti je dobro kolega @Spasoje svakako da je to najvislja tacka i najveca vucna sila, pa to nabije traktor u zemlju i mora da izvuce. :udri: Slabo imam iskustva sa izvlacenjem drva, ali sam cuo od kolega da se sajla zakaci ispod traktora pa za prednji kraj i onda da vidim fenomena kako ce ga prevrnuti, samo ne znam kolika li je tad vucna sila i kako li se traktor ponasa.
 
25yy8v6.jpg


2wrd7hh.jpg

Danas sa ravnao oranja, pa mi umalo pozlilo kad sam video sta su mi uradili VANDALI
Odneo sam jesenas kuci vrata (metalna) da bi mogli videti da nema nista unutra.Metalnu cev je hteo da izcupa koji drzi terasu pa se srusilo sve, a podupirac ostao.Kamo srece da je i on ostao...:zli:
 
E ali svugdje su isti ovi ganci,.gdje god da su uvijek problemi,jedan "dobar"ganci vrijedi hiljadu problema,.
 
e bas mi je drago za ovog sa ursuzom. kad je neko debil onda je debil. hoce da unisti njivu da bi dokazao nesto sto i njemu nije jasno sta.
 
Nazad
Vrh