Nikad ovako !

E jbg.Momo.Na tezi nacin :):novac::)si saznao da ipak nekad treba poslusati i starije od sebe.
 
Svašta. Kačio si veliku tanjiraču za plug i vukao? Jesi li bar podigao plug? :bravo:
Nisam još čuo da neko izvlači drva plugom.....
Al dobro, ko prizna pola mu se prašta ako ti je uteha :osmeh:
Postavi slike, naravno.
 
jutros sam ovo slikao dok sam isao prema selu,losa je kamera al jbg
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Pa da , ali dal je taj dan i ranije možda dobio "povoda" u cimanju ili nešto slično kao kod mene ? Možda je i bio prethodno neki udar , a da se ti i ne sjećaš . Kažem samo možda.
 
Danas ću tek skinuti drugi dio (sa luga) , juče mi se nedade izbiti onaj mali štift koji drži okruglu maticu na vijku podešavanja "zabrazda" . Majstor mi predlaže da nastavimo upuštenom redukcijom i varom , ili ću napraviti cijelu ponovo vidjećemo. Sreća nije frka , skoro sve je poorano a i idu praznici.
 
Citam vesti na internetu i nemogu da verujem, znaci nemogu!!! Tolika aljakvost, jurnjava, bahatost, da se izazove lancani sudar!!! Takvima treba trajno zabraniti da voze, bez pogovora!!! Trajna zabrana!! ende.
[h=3]sudar u simanovcima – Вести[/h]

[/URL]

  1. Двоје мртвих у судару код Шимановаца
    Радио Телевизија Србије ‎- пре 3 сата/и
    Две особе погинуле, а 25 повређено, међу којима и петоро деце, у два ланчана судара код Шимановаца. У несрећи учествовало 38 ...
 
Danas ću tek skinuti drugi dio (sa luga) , juče mi se nedade izbiti onaj mali štift koji drži okruglu maticu na vijku podešavanja "zabrazda" . Majstor mi predlaže da nastavimo upuštenom redukcijom i varom , ili ću napraviti cijelu ponovo vidjećemo. Sreća nije frka , skoro sve je poorano a i idu praznici.

Koliko je debljina osovine koja je pukla?

Monoblok vagonske osovine je nekih 180-200mm debljine i dužina se reže kolika je potrebna pa dalje na tokarski stroj napraviti što treba.
Kod nas u firmi (remont vagona) koriste komade vagonskih osovina kad je potreban materijal takve debljine i tvrdoće.
 
Isto mislim da zavarivanje tog dijela pluga nije najbolja ideja. Opterećenje tokom oranja, masa pluga, vibracije tokom transporta...Tu treba ići samo na izradu od jednog komada, ovo što je Antonio predložio bilo bi idealno.
 
Nazad
Vrh