Nikad ovako !

Ja sam skoro prvi put terao tudju r65, usluzno oranje, i nije mi jasno kako smeju onako da je propinju, posle 533 kao da si seo u avion ....
 
AM ajde bre nema zastitni ram nema kabinu nema nista a tako propinje traktor!!! Pa samo da mu se pocepa od jednom neka zadnja guma i kraj price preturi se on... Voleo bi da neko postavi neki incident sa tima sto tako propinju traktore!!!
 
Ukoliko bi trupce vezali za nizu tacku na traktoru siguran sam da ne bi doslo do podizanja prednjeg kraja traktora. Ali ovako kako oni rade je ipak "zanimljivije" jer povecavaju vucnu snagu traktora, povecavaju sansu da zavrse pod jednim od tih traktora, a time smanjuju radni vek i sebi i traktoru.

- - - - - - - - - -

Mada nekima nisu potrebni ni trupci ni planina da bi prevrnuli traktor.

 
AM ajde bre nema zastitni ram nema kabinu nema nista a tako propinje traktor!!! Pa samo da mu se pocepa od jednom neka zadnja guma i kraj price preturi se on... Voleo bi da neko postavi neki incident sa tima sto tako propinju traktore!!!
ciro pa ni ovi motociklisti nemaju zastitne ramove pa voze na tocak to gledas svaki dan tu ispred kod tebe,ipak je ovo traktor sve se sporo desava tako da ima vreme da se reaguje,a to zasto rade tako to moze da razume samo neko ko radi u sumu
 
Bez ljutnje druze to moze da razume samo neko isti kao ti sa snimka!!! Pa da je zakacio po jedno stablo i izvuce zacas i vrati se po drugo i sve tako... Em sigurnije em 1000 puta brze... Dok on pola sata zeza traktor na kvacilu on bi izvukao jedno drvo i vratio bi se po drugo...
 
tacno sam znao da neces razumeti.pgledaj malo snimke na j.t. i uglavnom ce da nadjes slicne snimke bilo u kanadu, rusiju,austriju ili srbiju ja imam objasnjenje zasto se tako radi ali morao bi dosta da pisem i opet bi me retko ko razumeo
 
Ja ipak nikad to necu razumeti a znas zbog cega.... Evo ovako recimo kazu slab je IMT 539 i zato se propinje sa 2 trupca,e sad posle nekog vremena kupe Rakovicu i sad se ona propinje sa 3-4 trupca,opet kazu slaba je za 4 trupca,posle kupe Belarus 82 ili 577 i nakace brdo trupca pa se opet propinje i kazu slab je za brdo trupca,i tako uvek... Kad ce njima da bude dovoljno jak traktor???? Nikad.... Kad svaki pretovare....
 
tacno sam znao da neces razumeti.pgledaj malo snimke na j.t. i uglavnom ce da nadjes slicne snimke bilo u kanadu, rusiju,austriju ili srbiju ja imam objasnjenje zasto se tako radi ali morao bi dosta da pisem i opet bi me retko ko razumeo

... suma je nesto slicno ratnom stanju u glavi, opasan posao, borba za zivot, malo paradoksalno ali u tom trenutku sam zivot u coveku trazi borbu, zato se i preteruje, plus radi adrenalin... uglavnom propinjanje ima smisla ako se zadesi da na jednom delu puta zafali vucne sile, inace ceo kilometar drndati traktor nema nikakvog smisla, ja sam manje vise odrastao u sumi i ako se radi iole ozbiljan posao tu nema vremena za egzibicije, nego se kaci koliko stvarno moze a ne koliko bi hteli.
 
1-ako se trupci dovlace par kilometara i celim tim putem vuces 4kom. i dodjes do kraja fali samo 50m.a nemozes da ih otkacis jer vise u provaliju,sta drugo da se radi nego da se propne traktor i istera tih 50m.2-u danasnje vreme da bi poso u sumu treba preko 100e za rashod plus da platis drva ako nemas trvoja,i kad krenes zadesi te neka nevolja pokvari se nesto dok to resis prodje podna a ti tek kreces da izvlacis i da seces ako ostavis za sutra opet ti treba 100e,i onda drugi izbor nema osim po gasu,iz dana u dan se stice rutina i psle prednji tockovi nisu ni potrebni
 
Nije mi bas neko uverljivo objasnjenje... Posle takve voznje na dva tocka nisu potreni 100e nego mnogo vise za popravku pokidanog traktora....
 
nije ti uverljivo zato sto ne radis taj poso ne zivis od toga,inace traju ti traktori dosta kad udje u sumu nema vise sminkanje kolko traje,posle se nasminka i u oglase vuko samo prskalicu:osmeh:
 
znaci ovo objasnjenje mu dodje kao kad ja vucem 4 prikolice klipa kukuruza kroz liniju do sela(asvalta)duzine 4-5km i 5 puta se zaglavim do sela jer volim da gledam kako tockovi bacaju vodu i blato,a nesmem dve da otkacim jer ce neko doci i ukrasti sve sa kukuruzom,posto kod mene nema brda da se otkotrljaju dole negde ili nazad do njive
 
Suma je muka teska, tu je vecina iz nuzde i onda bude ono zarada na prvom mestu zivot na zadnjem,da bi se pokrilo taj dan treba izvuci toliko i toliko kubika a ono uvek nesto j..e pa ti dodje mrzis sam sebe i sve oko sebe,kisa blato,pokidas nesto ko jos tad misli o opasnosti uf mrzim sumu.
 
Nazad
Vrh