Nikad ovako !

Ja na 539 jos imam originalne osigurače, one sto su vezani lancem za poluge. Nikad, za vise od 30 godina i 5500 sati rada, nikad se nisu otkačili i kao što kaže KR, znaju žestoko da uštinu ako udare na prste. Nedavno isao da kupim osigurače za Zetora, nema gdje nisam gledao, sve isto smeće. Ona opruga ne može ni sama sebe da drži.

Meni su prvi osiguraci i na 539 i na Rakovicu joj kad te to opali po prstu.... A kupio sam nove nisu ni do kolena tim orginalnim... Kad budem u prilici slikacu te orginalne da vidite....
 
Koristio sam te osigurače.Nije da nisu dobri ali jednostavno se desi da se otkači i izgubi.Mada šta bi mi i hteli kada damo 100 dinara za 4 komada.Prilikom rada sa ozbiljnijim priključnim mašinama koristim isključivo šraf i maticu m10 ili m12 u zavisnosti od potrebe i to obično starog kova koji su od čelika pravljeni a ne ovi današnji koji su napravljeni od kukuruzovine,bukvalno.
 
Potpuno se slazem sa Maticem i ja za ozbiljnije i teze poslove iskljucivo srafove koristim i to proverene... Uglavnom M10 debljine...
 
Jutros krenem da poprskam što više ,kad na uranak problemi .Nisam došao u njivu ,osta cisterna u blatu .Propao desni točak i nesmeš ni šlepat ,hoće da se prevrne.Umesto da je ,prskalica na nižem ono brnuto....
33kaqsp.jpg
25jh3b8.jpg
 
Spasoje sto ne zamenis poslove traktorima??? Da zetor vuce prikolicu a Store da prska??? Manje sigurno potrosi,manje ugazi i sigurno da moze da nosi tu prskalicu???? :sta: A tereni i putevi kod tebe su bas veseli.... Ja blato mogu da vidim samo ako ga sam napravim u basti... :haha:
 
600L. U ovoj parceli nemože štore raditi sa ovom prskalicom. Recimo, sutra će on nositi prskalicu.
 
Ovo je prava stvar




Ovako oru Žabari nema većih ludaka od njih u oranju
U skorijem vremenu cemo svi tako raditi jer tako resavaju stvaranje pluznog djona traktor ima mnogo vecu vucnu silu jer vuce sa sva 4 tocka, tako su vam orali traktori Imt serija 5200,5220,5270,5360 i 5500, sa njihovim fabrickim plugovima i svih 8 tockova, dok nisu dosli mladji i pametniji i rekose sta vi tu izmisljate tako nevalja i skinuse 2 gume i stavise plug normalan sa 4 brazde iako je pre toga vukao 6 ali oni su pametni . inace u staroj SFRJ bio je plan da se napravi plug koji ce traktor vuci i ici van brazde radne dubine do 25 cm sa dobrim zaoravanjem biljne mase i na sebi ce imati ispod ravnika podrivac 15-20 cm i time ce resiti sve i smanjiti potrosnju razbiti pluzni djon i u potpunosti iskoristiti vucnu silu traktora. to zapadnjaci pokusavaju da ostvare.


A da prodajem dzip malo radio u dobrom stanju vozio ga deda u Nemackoj , auto je uvezen iz Poljske kupljen od prve vlasnice, uz njega ide plug spremac sejalica i spartac, Adapter za kukuruz i heder za zito nisu uracunati u cenu nego se prodaju posebno.


 
Poslednja izmena:
Pise dobro balansiranim traktorom tj podesenim i opterecenim, prvenstveno prednje osovine da bi savladala bocnu silu koja nije mala pa shodno tome i teret mora biti takav ,a to je moguce jedino da se plug pomeri ka sredini sto gubi smisao tj nemoguce je dovesti sile u balans ako ovako stoji plug. Moze se orati ali je to mucenje i pitanje koliko ce uspesno resiti to opterecenje prednje osovine (koliko sme da se dodatno optereti a da ne dodje do ostecenja).
Traktor od 190ks da vuce trobrazdni plug ovako nebi trebao. Ovo bi za njega trebalo da bude igtacka a on se muci kao Pijanac na pravom putu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ballast_tractor

To samo treba da sipa ovako sa istim traktorom i lepo podesenim plugom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh