Nikad ovako !

Kako se upecao na foru staru 100godina. Ispaljuju i za vece pare a za 1500e je jasno kao dan. Prvo se pita prodavac, dali ce biti taj traktor u vreme kad ti stignes tamo biti tu, i nece biti slucajno prodat i kojekakve druge gluposti. Ako kaze traktor je tu i bice tu do tad i tad lepo mu kazes ako nebude tu da ce morati da ti nadoknadi vreme i novac za ispalu jer si ozbiljan kupac i traktor ti treba.Ako pocne da muva spustis slusalicu i cao, ides dalje.Ako pristane povedes jos dvojicu minimum, stavis tri "dizalice" u gepek minimum, jer se za oruzje bez dozvole za posedovanje i nosenje "robija". Poneses pare za kaparu i klopu, pice u dzep i krenes da gledas traktor.
Pri prvom pozivu mozes zakljuciti sa kakvim covekom pricas i dali je ispala, samo brzoplet moze da nasedne.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Danas mi se izmedju guma od osnovnog i duplog tocka zaglavila neka kamencina. Pola sata sam cekicao po njoj i jedva sam je razbio. Ni sam ne znam gde sam je mogao pokupiti.
PS. zaboravio sam da slikam jer sam se iznervirao.
 
Bio sam jutros dok su temperature dozvoljavale da malko oprskam suncokret i usput primetim svašta. Ovako seje ekonomija - kvalifikovani majstori sa najsavremenijim mašinama! ::sramota::

Ima se - može se, pa su čak usejali i četiri reda u drum.To nije 5-10 metara nego par stotina. Pola setvene jedinice zatrovanog semena isejano na površinu, na "izvolte!" pticama i divljači. Mrzelo majstora da izađe iz klimatizovane kabine i podigne nepotrebne baterije. U pitanju je ogromna parcela u komadu, širine dvoje duži, a dužine naravno veće od širine.
Nije to prvi put da se radi tako preko... volje. Video sam ja i setvu pšenice početkom decembra i oplazine kao pola moje njive i soju od 30 cm visine i svašta-nešto pa me živo zanima odakle oni to onda izvlače onolike prinose sa kojima se frlaju njihovi agronomi na poljoprivredim emisijama i u štampi. Vidim ja - kao u dobra, stara vremena!

Nisu oni jedini. Ima tu usput i nekih "domaćina" koji su praznili sejačicu na tlo umesto na najlon ili direktno u vreću, a ima i bisera što ne isperu flaše od sredstava za zaštitu bilja pa ih još onako frljnu na drum ili čak spale, a imamo reciklažni centar u Kikindi koji prima ambalaže od pesticida.:zli: Ej, crna Zemljo, dokle ćeš više da nas trpiš na sebi?!


I kad sam već potegao da škljocam čudo nasvet, šklocnem jednom i sebe. Pazi koja post-apokaliptička scena!

Ovako ćemo ići i ulicom mi ili deca naša ako nastavimo tako nesavesno da se ponašamo kao do sada.
 
Poslednja izmena:
Ljudi idu na mesec pa me zanima ,dali su izmislili sigurne osigurače (čivije )odmah bi kupio da je 10e.U 2 sata se otkači i spade u zemlju ,sreća nepuče ni vratilo ,ni kardan.Njiva Bogu iza nogu .Šta da vam kažem.
1zdt4cj.jpg
 
Spasoje ja sam imao istih problema i vise ih nemam a resio sam ih Srafom 10mm i zavrsio sam probleme... Mnogo manje vremena ti treba da zavijes dve matice nego kad ti se otkaci masina.. Ja srafove stavljam skoro na sve masine plug,rotacionu,spremac silo kombajn sve sto je tesko... Jedino na kazez ne stavljam... kazem ti od kad to radim problema vise nemam... Jednom mi se otkacio plug od dizanja me zabolela kicma!!!
 
Ljudi idu na mesec pa me zanima ,dali su izmislili sigurne osigurače (čivije )odmah bi kupio da je 10e.U 2 sata se otkači i spade u zemlju ,sreća nepuče ni vratilo ,ni kardan.Njiva Bogu iza nogu .Šta da vam kažem.

Sigurni osigurači...:haha:
Po tvojoj logici, osigurači uopšte nisu potrebni :nono:
Bolje on da pukne, nego nešto drugo!
Inače se nebi zvao osigurač!
 
Slažem se da je odvratno i ja sam i sam protivnik industrijalizovane poljoprivrede ili turbo-farminga, kako ga ja rado nazivam, ali ipak...
Ovo je samo dosadna propaganda nekakvih ekstremista kao oni plakati što su bili lepljeni onomad kojekuda i na kojima je pisalo: "Ne jedite ništa što ima oči!"

Ovde su prikazani neki ekstremni primeri i iskombinovani tako da ti se zgadi konzumiranje bilo kakve namirnice životinjskog porekla. To je tipična propaganda vegana, makrobiotičara i kojekakvih zalupanih sektaša. Na kraju su se u ovom konkretnom slučaju autori i deklarisali kao vegani, a gomile takvih video klipova na YT su postavljale i kojekakve verske organizacije ubeđujući javnost da ne konzumira svinjetinu, konjetinu, zečetinu ili čak meso u opšte...

Postoje naučni dokazi(probavni sistem, zubi...) da je čovek svaštojed i da je evolutivno predodređen da se hrani raznovrsno, tj. onim što je mogao da pronađe u prirodi(voće, povrće, med, zrnevlje, jaja i meso). Ono za šta čovečanstvo nije uspelo da se evolutivno pripremi je industrijski prerađena hrana, a to je na primer rafinisani beli šećer; belo brašno(gluten-nesvarljivi protein); rafinisano, hemijski ekstrakovano biljno ulje; margarin; čokolada... Ove "namirnice" konzumiramo tek nekih 100-200 godina i nismo za to kratko vreme nikako mogli da im se prilagodimo, kao što nismo ni životu u gradu, nošenju obuće itd. Zato sada i patimo(na žalost, mlađe generacije u sve većoj meri) od svih tih silnih bolesti modernog čoveka - raznih alergija, gojaznosti, narušenog imuniteta, deformiteta kičme stopala itd.
300 000 godina smo se privikavali na ishranu voće-povrće-med-zrnevlje-jaja-meso i pešačili ili trčali bosi kilometrima svakodnevno u potrazi za hranom. Trebaće najmanje još toliko da čovek evoluira za današnji stil života. Da nam otežaju kosti, da izgubimo kamenodopski apetit, da steknemo toleranciju na veštačku hranu itd...

Dakle ishrana(bez prerađevina) i fizička aktivnost kao u kameno doba - to je pravi put, a ovo je samo jedna stramputica u pokušaju da se pronađe rešenje za generalno loše životne navike.
 
Poslednja izmena:
@spasoje
Nekada su od takvih osiguraca nokti otpadali kada te opale po prstima,a sada ni ne ustine.
Tako da nemoj da te to cudi,sto ti se desilo.
 
Ja na 539 jos imam originalne osigurače, one sto su vezani lancem za poluge. Nikad, za vise od 30 godina i 5500 sati rada, nikad se nisu otkačili i kao što kaže KR, znaju žestoko da uštinu ako udare na prste. Nedavno isao da kupim osigurače za Zetora, nema gdje nisam gledao, sve isto smeće. Ona opruga ne može ni sama sebe da drži.
 
Ja sam ti osiguraca pogubio srecom u traktoru uvjek imam ih u rezervi tacno nemaju nikakve jacine ove nove sto kupe najvise sam pogubio ih kad valjam zato sad uzmem one civije sto se poteze izvlace neznam kako se zovu i svezem ih ispod zicom.
 
pict0036.jpg
[/IMG]
Evo kako sam ja to resio odkad mi se plug otkacio i iseko dva krampona na novoj gumi Univerzala nekosta vise od 200 dinara brzo se kaci a sedam godina od kada ih koristim nikad se nisu otkacile,:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh