Nikad ovako !

Na prvi pogled mi se čini ipak da može da se eliminiše kosa vuča , al neda mi se sad da skiciram . Uglavnom nešto u smislu ako je plug grubo rečeno desno od sredine traktora , šta se dešava ako je tačka vuče pluga (recimo poteznica) pomjerena za toliko lijevo od sredine traktora ?
 
Tu se radi o visebraznim plugovima,ciji zahvat znatno veci od sirine traktora,pa upravo lakse podesiti silu vuce u slucaju onland rada.
 
Na prvi pogled mi se čini ipak da može da se eliminiše kosa vuča , al neda mi se sad da skiciram . Uglavnom nešto u smislu ako je plug grubo rečeno desno od sredine traktora , šta se dešava ako je tačka vuče pluga (recimo poteznica) pomjerena za toliko lijevo od sredine traktora ?
Dobija se da je traktor u brazdi i gubi se smisao jer opet plug ide ka sredini traktora i samim tim traktor ide u brazdu.Ovako netreba da vuce 190ks tri brazde.::lose::
 
Kolko vidim ja bi drage volje ostao na staroj metodi iz ovoliko razloga
1.zglobnjaci se jedva okreću i prave opšti haos
2.da za moj traktor od 160 ks kačim 2 brazde ne pada mi na pamet mogu lepo i komotno da vučem 4 brazde
3.nemam table od 30 i kusur jutara da radim da bi imao gde da se okrenem sa zglobnjakom i sa plugom
4.kupiš lepo jedan visoko klirensni plug i uperiš ga lepo na 40-45 cm i voziš 7km/h i razbio si plužni đon tako da ta ideja kod mladih i nije tako loša
 
Rotori od drljace. Doneo sam 7 komada u prikolici kuci ove sezone. Na jednom se ova sipka odvarila i omotala oko rotora.
fotografija0598u.jpg

fotografija0600.jpg

Predpostavljam da se to desava zbog cigli i kamenja kojih ima u njivama gde su bili salasi. Cak smo i tovarili cigle u dzakove i iznosili iz njiva, ali ne vredi, opet pucaju.
 
Kolko vidim ja bi drage volje ostao na staroj metodi iz ovoliko razloga
1.zglobnjaci se jedva okreću i prave opšti haos
2.da za moj traktor od 160 ks kačim 2 brazde ne pada mi na pamet mogu lepo i komotno da vučem 4 brazde
3.nemam table od 30 i kusur jutara da radim da bi imao gde da se okrenem sa zglobnjakom i sa plugom
4.kupiš lepo jedan visoko klirensni plug i uperiš ga lepo na 40-45 cm i voziš 7km/h i razbio si plužni đon tako da ta ideja kod mladih i nije tako loša

Da li je ovo vaš zaključak na osnovu ličnog iskustva ili samo pretpostavka?
 
Rotori od drljace. Doneo sam 7 komada u prikolici kuci ove sezone. Na jednom se ova sipka odvarila i omotala oko rotora.
fotografija0598u.jpg

fotografija0600.jpg

Predpostavljam da se to desava zbog cigli i kamenja kojih ima u njivama gde su bili salasi. Cak smo i tovarili cigle u dzakove i iznosili iz njiva, ali ne vredi, opet pucaju.
Kvalitet.To na kongkilde IMT,vogel noot,nazovi kako hoces se ne bi desilo.Samo se pokrivi ona celicna stangla zamenis je par min i teras dalje.
 
@UnIvErSaL774 Bice da je ta drljaca. Sada planiram da napravim nove rotore. Inace sve odlicno funkcionise sem rotora, a verujem da bi i oni funkcionisali da drljaca nije sklopljena na brzinu.
 
Nema kome nisu otpadali rotori sa drljača iz Vojke, no to i nije tako strašno, meni je mogla otpasti cela drljača u transportu. Jednostavno, od male privrede više ni bicikli ne kupujem.
 
Ovaj iz Pazove se izbrezobrazio, ona drljača kod komšije, i ove sada nove što je pravio, kao da su od drugog majstora.
 
Baš tako, malo je falilo da ga propustim kroz šake. Radio nam je nove ramove jer je na prethodnim debljina zida bila celih 2mm, pa su uške za kačenje krenule da se čupaju. Sad je to dovedeno u red.
 
Kvalitet.To na kongkilde IMT,vogel noot,nazovi kako hoces se ne bi desilo.Samo se pokrivi ona celicna stangla zamenis je par min i teras dalje.
Da je IMT spremac prosao onuda kuda ova drljaca verujem da nebi samo rotore doneo u prikolici. Zemlja je strasno bila zakorela, zato sto nije zatvoreno, ali drljaca je odlicno pripremila. Jedini problem, opet kazem su rotori koji se odvaruju. Inace, drljaca je uradila oko 200 jutara rita po 2 puta.
 
Sigurno bi tako bilo.IMT ne valja nikako ali valja ovo što pravi gde god ko stigne od materijala za tepsije.

Bilo koji spremac da je to radio ne verujem da bi dosao kuci kao sto je otisao na njivu. Zemlja je bila kao beton. Covek je na susednoj njivi udarao spremac cekicem da ide u zemlju, ali ne moze. Teska drljaca je uradila tu odlican posao.
 
FOP je pojam za ove majstorcice. Ja bi to sve zabranio. Ako sam se ja zajebo ne mora jos neko. Ako je teska drljaca- onda FPM Kozarska Dubica, ako setvospremac onda Fop-Vogel.
 
FOP je pojam za ove majstorcice. Ja bi to sve zabranio. Ako sam se ja zajebo ne mora jos neko. Ako je teska drljaca- onda FPM Kozarska Dubica, ako setvospremac onda Fop-Vogel.

ja kad kazem kazu ima jeftinijih i na oko istih i onda kasnije radi aparat za varenje kazu malo da ga pojacamo a ono popucao na svim mestima
 
Nazad
Vrh