Nikad ovako !

Moj prijatelj iz srednje škole (bili 4. razred) je imao istu ovakvu situaciju na motoru, samo je umjesto traktora naišao na auto, Lada 1300 ili tako nešto. On je išao nekih 180-200 (prema njegovim riječima), lik je naglo skrenuo sa ladom ispred njeg bez žmigavca u trenutku dok ga je ovaj na motoru preticao. Imao je sreću pa je uradio u prednji dio auta koji je nizak a imao je kompletno odijelo sa kacigom, štitnikom za kičmu, čizme, rukavice...odletio je u njivu i kotrljao se sigurno 50m. Polomio je obje noge, ruke, gotovo sva rebra i oštetio pršljenu vratu. Nakon par godina se gotovo potpuno oporavio ali mu je jedna noga ostala malo kraća jer je kost bila zdrobljena.

Sa druge strane, 2 momka koja sam iz vidjenja znao dok sam studirao u Tuzli imali su istu situaciju sa autobusom kod glavne stanice. Bili su obojica na motoru i išli su preko 200km/h - snimio ih je radar par sekundi prije udesa na 200, zbog toga su naglo ubrzali, vjerovatno su htjeli da pobjegnu u grad (motor nije imao tablice). Udarili su u autobus koji je u tom trenutku izlazio sa stanice i uključivao se u saobraćaj. Vozač autobusa ih nije ni vidio, prema njegovom svjedočenju (a i svjedočenju putnika) samo su začuli zavijanje motora i ekstremno jak udar koji je bočno odbacio autobus dobrih 2 metra, bilo je povrijedjenih putnika dosta (uboji, par slomljenih rebara). Motocikl a i momci na njemu su u potpunosti ušli u autobus tj. u njegov gepek koji se nalazi dole ispod prostoa za putnike. Vidio sam prizor uživo jer sam stanovao nedaleko odatle. Naravno, obojica su poginuli a tijela su bila samljevena (to srećom nisam vidio jer je policija uspjela odmah da prekrije prizor sa nekom ceradom).
 
zombie_666

sta je njih izginulo na potezu od bkc tj stanice pa gore do inter auta,gotov svaki stub rasvjete je neciji spomenik.,malo pokazivanja i bude ona brzina puta vjestina =????
 
Drzava brani sve lopove i ostale prevarante a postene ljude gaze i pljuju ko kako stigne!!!!

- - - - - - - - - -

Prosle zime mog caleta cuknu neki i dobro mu razbiju kola sa desne strane (Audi 80) prosli pored auta i naglo se vratili unazad da vide ko je to sa Audijem i posto su bili jako pijani (a bio je i sneg) izgube kontrolu i iz sve snage se zalepe za caletov Audi... Moj cale kad je izasao iz kola ovi ga jos izudaraju (dobro) ovaj pobegne u auto i zakljuca se i ovi se mucili da ga izvuku ali posto bili dosta pijani samo jos dodatno izlupaju samo kola ali bezuspesno da razbiju stakla.. Moj cale pozove policiju iz auta i kad su ovi stigli uhapsili ove i sve to na saslusanje i tako sve redom.. Posle nekog vremena su pusteni sa kaznamo od po 5000 dinara i kraj price... Mom caletu oduzeli svo oruzije i osiguranje je platilo stetu od 5000 dinara za auto.. SRAMOTA!!!!!
 
... Ovom coveku oduzeli i traktor i ako je sve bilo registrovano.. Ali on je ubacio drugi motor u Belarus pa se prica da mu zato oduzeli traktor.. .

Vozilo se oduzima ako nisu uredni papiri, tu mislim i brojevi šasija i motora(oštećeni, prepravljeni...) Vozilo koje nema dokaz o poreklu ili ima ugrađen morot bez jasnog traga o poreklu smatra se ukradenim i zato se zaplenjuje. Tako jedan Belorus "ni kriv ni dužan" leži već godinu-dve u policijskom depou u Kikindi. Na žalost neregularnost je otkrivena tek prilikom sudara, a da zlo bude veće i nije u pitanju mućka. Čovek je pošteno kupio traktor na licitaciji na nekoj ekonomiji. Te neke ekonomije su u vremena ona prilikom kvarova ili dotrajalosti skidali motore sa traktora i ugrađivali odmah remontovan "dežurni" motor na isti traktor kako bi se ovaj što pre vratio u eksploataciju dok bi njegov motor remontovali "na stolu" i kao remontovan ga ubacili u sledeći koji bi se pokvario. Tako su pomešali motore traktora i zamrsili stvar kao Janoš b...čke. Oni to nisu terali u saobraćaj pa im nije ni bilo bitno gde je koji motor, a i ovom niko nije pravio pitanje dok se nije slupo i to da zlo bude još veće ne svojom krivicom.
To se sve zna. Znaju i policajci, ali traktor valjda i dalje čami zaplenjen jer je zakon neumoljiv: Motor zamenjen bez evidencije o tome = ugradjen kradeni motor.

A za motociklistu šta da kažem? Nije taj traktorista njega ni mogao da ouči sa te daljine. I ako je motor imao upaljeno svetlo, to je bilo svetlo u daljini. na tom putu je brzina kretanja ograničena na 80 km/h dok tu sme da se pojavi traktor. Tamo gde su dozvoljene veće brzine nemaju šta da traže traktori, zaprege, ili bilo koja spora vozila osim vojnih(koja su jaaaaako dobro obeležana sa sto rotacija i pod pratnjom vojne policije).
Nemam ništa protiv motociklista, ali imam štošta protiv bahatosti i bezobzirnosti prema sopstvenom, a naročito prema tuđim životima. neko bi rekao da su motociklisti najugroženija grupa u saobraćaju, ali znam i za slučajeve gde su pešaci ginuli od motociklista.
Vozio sam i ja nekada(i posedovao na svoje ime) motocikl od 200 i od 600 kubika, ali za eventualni tragičan ishodu na onom snimku motociklista bi sam sebi bio kriv iako i traktoristi ne gine robija jer ubiješ nekoga u saobraćaju - ideš na robiju k'o jedamput jedan. E, sad na koliko, to već zavisi od udela odgovornosti u nesreći. Alkoholisanost je gadna stvar i kod očigledne krivice druge strane. Iz tih razloga ne treba piti ni kap alkohola kad se upravlja traktorom u saobraćaju. Kad parkiraš i opereš traktor pij iz kante, ako voliš tako!
 
Nije smesna situacija.. Ali ja sam ipak umro od smeha ovaj upao a kovceg preko njega... A kako zapeva ona zena jos zesce... :haha:
 
A i ovi sto snimaju sahrane,svasta ce nasi ljudi izmisliti

Možda snimaju zbog nekog ko nije mogao da dođe. neko na primer vrlo blizak pokojniku(brat, sestra...) ako živi dleko, a star je i bolestan... Video sam da fotografišu, ali nisam do sada lično nigde uživo video da snimaju.

- - - - - - - - - -


Malo je mrsko do tančina razglabati ovakve teme, ali kad smo već tu...
Zbog takvih situacija kao ova na videu, meni se daleko više sviđa kako se radi u selu odakle je moja žena. Tamo rođaci, kumovi i prijatelji dođu na sahranu da ožale pokojnika i isprate da do večnog konačišta, a ne da ga spuštaju u raku. Ta obaveza je prepuštena profesionalcima - prikladno uniformisani, uvežbani i emotivno neutralni radnici. Kopaju kosu raku i spuštaju sanduk potpuno bez rizika i bešumno. Video sam i u Kikindi pre godinu dana na novom groblju lift koji polako vertikalno spušta sanduk. Može i u skladu sa verskim i običajnim potrebama i da spušta pod blagim uglom. ne znam da li to još radi.
Svi ćemo mi tamo pre ili kasnije. Mislim da čovek zaslužuje da se taj čin podigne na neki malo dostojanstveniji nivo od ovih prevrtanja i ispuštanja sanduka, pijanih grobara bez zuba koji liče na zombije i koji tom poslu pristupaju kao da su na gradilištu.
 
Poslednja izmena:
Ovo nisu nasi ljudi radi se o ruskom ili bugarskom jeziku cini mi se.
Video netreba ni komentarisati i neznam kakav debil treba da budes ovako nesto i da postavis na youutube

Tintoreti, i naši ljudi su biseri. Mnogi traže kafanski muzičari da sviraju na groblju. Često to bude želja pokojnika na užas ožalošćene rodbine, a desi se i da neko od ožalošćenih stavi sto evra bakšiša tom prilikom svircima i to ne diskretno nego na glavu begeša kao pod šatorom, da svi vide kako je on veliki budža i kako je on jako poštovao pokojnika.
 
Možda snimaju zbog nekog ko nije mogao da dođe. neko na primer vrlo blizak pokojniku(brat, sestra...) ako živi dleko, a star je i bolestan... Video sam da fotografišu, ali nisam do sada lično nigde uživo video da snimaju.

Pa sta da geda kako ga spustaju u raku ako nije stigao na sahranu?? Nije to svadba pa da vidi kako se ljudi provode ,to je sahrana,dodje pop ocita i groblje,sta ima od toga da gleda kako mrtvacxa spustaju u zemlju
 
Pa sta da geda kako ga spustaju u raku ako nije stigao na sahranu?? Nije to svadba pa da vidi kako se ljudi provode ,to je sahrana,dodje pop ocita i groblje,sta ima od toga da gleda kako mrtvacxa spustaju u zemlju

Mi to možda ne možemo da razumemo pa nam je čudno, a nekome je to normalno. Svako selo ima svoje običaje, a savremene tehnologije stvaraju svakodnevno i novi folklor, utiču na sve sfere života, pa unose novine i tamo gde ih ne očekujemo.
Nekome izgledaju bizarno nadgrobni spomenici ruskih mafijaša u vidu njihovih statua sa sve pištoljima u rukama, pa kad poginulom motociklisti dođu kolege da mu odaju počast pa turiraju motore što glasnije mogu na užas rodbine, pa one kućice-bungalovi sa televizorima i nameštajem unutra gdeono u Istočnoj Srbiji, pa japanci koji oblače belo u žalosti...
Ima na belom Svetu mnogo toga čudnog, ali moramo da imamo na umu da je to nama čudno, a mnogima prihvatljivo ili čak šta više normalno. Što reče Tintoreti - ima gi razni.
 
Vozilo se oduzima ako nisu uredni papiri, tu mislim i brojevi šasija i motora(oštećeni, prepravljeni...) Vozilo koje nema dokaz o poreklu ili ima ugrađen morot bez jasnog traga o poreklu smatra se ukradenim i zato se zaplenjuje. Tako jedan Belorus "ni kriv ni dužan" leži već godinu-dve u policijskom depou u Kikindi. Na žalost neregularnost je otkrivena tek prilikom sudara, a da zlo bude veće i nije u pitanju mućka. Čovek je pošteno kupio traktor na licitaciji na nekoj ekonomiji. Te neke ekonomije su u vremena ona prilikom kvarova ili dotrajalosti skidali motore sa traktora i ugrađivali odmah remontovan "dežurni" motor na isti traktor kako bi se ovaj što pre vratio u eksploataciju dok bi njegov motor remontovali "na stolu" i kao remontovan ga ubacili u sledeći koji bi se pokvario. Tako su pomešali motore traktora i zamrsili stvar kao Janoš b...čke. Oni to nisu terali u saobraćaj pa im nije ni bilo bitno gde je koji motor, a i ovom niko nije pravio pitanje dok se nije slupo i to da zlo bude još veće ne svojom krivicom.
To se sve zna. Znaju i policajci, ali traktor valjda i dalje čami zaplenjen jer je zakon neumoljiv: Motor zamenjen bez evidencije o tome = ugradjen kradeni motor.
To se smatra najtezim prestupom i odmah se oduzima vozilo.Jos ako je bio i neregistrovan moze se tumaciti i da je ukraden,a ako je bio registrovan onda je bio i na tehnickom sto znaci da je naknadno sam zamenio motor.Kazne idu po krivicnom zakonu i dosta su velike uz oduzimanje vozila.Trebao je to resiti kod nekog majstora za 20-50e:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh