Nikad ovako !

Vala bas dosadi mi ta proslost!!! I kod mene u selu samo neki folklori nesto odavnina nosnje i oranje volovima i nista drugo!!! Vidim ljudi po drugim selima prave i traktorijade i raznorazne prezentacije masina (bilo kojih masina) a kod mene u selo samo Etno kultura vise ni ne idem na dane sela!!! Gledao sam te nosnje i obicaje 100 puta do sad...
 
Pa vidis da krenuli u grad pa malo da se pokazu pred zenskama.. :haha: Znas kad bi ja mucio moj traktor da ispadnem faca NIKAD pa sta imam od toga??? I jos mogli da pobiju ove devojke sto sede na blatobranima i u korpi!!!
 
Koliko brzo mogu da se kreću ovi savremeni traktori? A koliko kočnice prate njihovu brzinu i poteznu moć?
A kako li tek koče pod ovakvim teretom ili još gore dve pune dvoosovinke?

http://www.mojevideo.sk/video/12f4c/traktor_vs_auta_v_kolone.html

Koliko su prikolice zakačene za takve traktore kadre da se nose sa tim brzinama. Jednom je tako moja supruga kao vozač početnik vozila auto(ja nisam bio u stanju jer sam oči umorio tog dana sejući žito) uskim lokalnim putem, a ispred nje Džondžika vuče dve Zmajovke nekih pedesetak kilometara na sat. Baca ona zadnja Zmajovka po metar levo i desno u odnosu na gabarit traktora! E, pa brakela ako Džondžika može da ide pedesetku, Zmajovka nije za te brzine patentirana!

Pažnja! Video emiter će primetiti da "najverovatnije" niste sa teritorije bivše Čehoslovačke i postaviće vam zagonetku na koju nećete moći da odgovorite osim ako ste vrsni matematičar i u stanju da čitate (za većinu)strani jezik naopačke. Odgovor na pitanje koje će vam postaviti je 7. Prosto, numerički 7 i enter!

- - - - - - - - - -

Još jedna gadost sa istog sajta:

http://www.mojevideo.sk/video/ebea/motorka_vs_traktor.html

Ne znam koji je ishod ovog kontakta. Mrzi me da čitam komentare do kraja a i blago sam ožderan, brakela, pa mi se malko muti pred očima.

- - - - - - - - - -

A gle ovaj! Pa, ovo je riznica bisera!

http://www.mojevideo.sk/video/eea3/zapadnuty_traktor.html
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PKB
Danas malo ispušto vodu iz parcela i još ima ovih govana iz rata.Izorana jesenas.
308b81h.jpg
2k22c8.jpg
A ove mi dvije neko donio u šumu i stavio pokraj panja. Juče šetam i vidim ih. E stvarno ima budala na kilo.



10h7qpw.jpg
 
Pa neorem samo ja ,nego svi .Ova je parcela 16 Ha. Pola je pšenica a pola oranje .Otišao da proorem pošto njiva ima veliku depresiju po sredini.Ovo je sedmi puta posle rata da se ore ova parcela.Lani je prvi put orao Massey pa je verovatno išao dublje nego dosad ,a i godina takva da si mogao orati duboko...
mkiwhs.jpg
 
I u Kikindi je jedan naš čovek dobio NATO bombu od 250 kilograma u njivu. To je bila prva bomba koja je pala na Kikindu i ta nije eksplodirala ali nije nikada ni izvađena. Neko vreme je mesto bilo obeleženo i policija ga je obezbeđivala danonoćno, a onda su jednom samo prestali da obezbeđuju mesto i uklonili trake, a čovek normalno ore njivu kao da ništa nije bilo. Koliko sam ja načuo, bomba je otišla dovoljno duboko da nemože plug nikako, pa ni tako da dođe u kontakt sa njom.
Cilj je navodno bila međunarodna pruga Kikinda-Žombolj. U međuvremenu su bile već dve poplave. Znam da se sa eksplozivima nikad ne zna i da čak i zaostala municija i minsko-eksplozivna sredstva na brpdpvima potopljenim još za vreme Drugog svetskog rata još uvek predstavljaju potencijalnu opasnost. Ipak verujem da ako ova "naša" nije pukla pri onakvom udaru kad se prizemljila, neće valjda nikada eksplodirati. Tom prugom svakodnevno prolaze međunarodni putnički i teretni vozovi, a kritično mesto nalazi se veoma blizu jedne moje njive.
 
O spasoje pa ti si iz Bos.Samca? pa tu ima ti govana koliko hos!

Znam da je u prijedoru kosija komsiji prebacivao jedan drugom
par godina iz njive u njivu dok se nisu odlucili skupa da odu u policiju
i prijave...
 
Po meni u svakom smislu je kriv motorciklista jer taj put sigurno nije predvidjen za toliku brzinu..!!!
 
Pa da je doslo do saobracajke bio bi kriv traktorista ,jer koliko vidim on je prelazio sa jednog ssporednog na drugi sporedni put,tj sekao je glavni put i uleteo u traku motociklisti. E sad druga je prica sto je ovaj vozio 200 i nesto,ali bi traktorista na kraju ipak ispao kriv
 
Ugledao ga je na vreme još dok je išao 297,jer je bio pravac i bez problema zakočio na 50 60 km. Motor dobro koči na pravcu ,međutim u krivini ako se ide brzo i dobro se zalegne i odjednom se stvore npr. cige sa platonom punim limova ,e to je već problem jer je kočenje pod tim nagibom veoma otežano.
 
Nazad
Vrh