Nikad ovako !

Pa to i jesu dvotaktni ti Detroit motori...

- - - - - - - - - -

Kad smo vec kod ovih motora u mom selu ima jedan mehanicar Agregat sa Detroid motorem v 12,nemogu da objasnim koliki je agregat veliki!!!! Kupio ga negde na zapadu sa nekog otpada kao neispravan i kad ga doterao kuci raspurio je motor i jedan klip je bio ostecen i cilindar tog klipa... I po njegovoj prici nemadelova da bi sastavio taj agregat dako da su dzaba bacene pare.. Agregat je isto dvotaktni dizel....
 
Mislim da k;ip sa saltanjem malo zakucava, ne vidi se lepo kada salta.... Salta se redom 2 pa 3 polovljena, pa 3 direktna, pa 4 polovljena pa 4 direktna i tako dalje... Verovatno vuce neki teret cim svaku brzinu polovi...
 
Išao sam danas da vidim pšenicu, nisam bio u ataru od novemra i naiđem na ovaj nesretni plug, čeka jadnik lepše dane i svog vrednog gazdu da završi započeto...

23012013398.jpg
[/QUOTEm
Ma gazda mu je inovator izmislio plug sto sam ore pa ga ostavio na njivi a ovaj jadnik nezna sam da se vrati kuci!:haha:
 
Salu na stranu coveku je crkla hdraulika na traktoru a ima sve neke budzene zetore superase da bog sacuva pa jos nije opravio mada kod njih ako neka masine bar 2 mesece ne prelezi na njivi to nije masina!
 
Verovatno je to radio i ranije pa je navikao, nema cega da se plasi, a svi znaju ko je vlasnik pluga pa ga ne diraju.
 
Mislim da k;ip sa saltanjem malo zakucava, ne vidi se lepo kada salta.... Salta se redom 2 pa 3 polovljena, pa 3 direktna, pa 4 polovljena pa 4 direktna i tako dalje... Verovatno vuce neki teret cim svaku brzinu polovi...


Svi standardni mjenjaci u americkim kamionima imaju dvije tipke, jedna na palcu koja ide naprijed-nazad i obicno ima dva stupnja )polovljenje) a ima ih i s 3 stupnja (powershift) a australci imaju spicer mjenjace s 4 ili 5 stupnjeva na tom dugmetu...

Drugi prekidac je s prednje strane mjenjaca i sluzi za mjenjanje grupe brzina. Neki mjenjaci imaju u nizoj grupi samo 4 osnovne brzine i LOW a u drugoj grupi se mogu poloviti. vecina amera 99% njih mehanicke mjenjace salta BEZ KVACILA i samo lupaju po prekidacima i oduzimaju gas. lakse mu je saltati na ovaj nacin jer njihovi kamioni imaju jako mal "prozor" u okretajima gdje se moze ekonomicno voziti sto je za vecinu primjena odlicno napravljeno i jednostavno moraju saltati kroz sve brzine jer im je tako lakse. jednostavno ides redom i samo bodes kao u sir.

Shema postoji i jednostavna je a ovaj majstor radi polovljenja ocito jednu te istu brzinu salta jer je mozda tako navikao a kako mi se cini da u jednom trenutku salta i LOW u visokom rangu a to im dodje kao neka "medjubrzina" koju skoro nitko ni ne koristi. Slucajno se omjer potrefi da je izmedju dvije iz brzeg ranga...

Gledao sam vecinu tih clipova po youtubeu i ima par dobrih likova koji sve to objasnjavaju i snimaju jednu te istu stvar iz vise uglova. ;)
 
Pa i stekli su se svi uslovi za poprilicno zaglavljivanje... Voleo bi da vidim izvlacenje...
 
Nazad
Vrh