Nikad ovako !

Gledo sam ovo vec.Ma kao prvo trebo je na vreme da stane a ne da se ukopava ko PVO ,a ovaj cima ko sivonja neizvlaci se nista na cimanje nego polako ,ovaj bi stenu sa tim cimom pokido na pola ,a naravno bilo bi bezbolnije da su nazad vukli .
 
Išao sam danas da vidim pšenicu, nisam bio u ataru od novemra i naiđem na ovaj nesretni plug, čeka jadnik lepše dane i svog vrednog gazdu da završi započeto...

23012013398.jpg
 
E nebi taj kod nas stajo tu vec bi bio istopljen negde ili ko zna gde bi otputovo:osmeh:

Verovatno mu je gazda imao neki defekt pa nije mogao da ga odnese ali sto nije doso sa tudjim traktorom po njega .
 
Joj vidi slike plug u njivi... Da sta da vam kazem kod nas dobro sto su idalje njive na svojim mestima a kamoli prikljuci u njima!!! Ne bi taj video svetlost jutra na toj istoj njivi ja garantujem ukrali bi ga cim stigne gazda kuci...
 
Jedan je tako kod nas ostavio berac preko noci i obilazio ga kolima i sutra dan kad je otisao na njivu imao je sta da vidi nema felni nema kardana nema jos nekih limova,uglavnom sve poskidali sta nije bilo zardjalo i moglo lako da se skine.... Ovaj kad otisao kuci malo se vise zadrzao uspavao i taman dovoljno...
 
Pretprosle godine meni poznanik silirao, došao kući da jede, maksimalno 20 minuta bio, kad se vratio rezervoar na traktoru prazan, dobrih 50-60 litara goriva.

Prosle godine, drugi poznanik brao kukuruz na nekoj zabačenoj parceli, ostavio na vidnom mjestu rezervnu gumu sa felgom od berača, kanister sa 20 litara goriva, kutiju sa alatom i hidrauličnu dizalicu. Dok je obišao jedan krug sve isparilo-znači 10-15 minuta, parcela je nešto više od pola hektara. Felgu i gumu našao podaleko odatle, sakrivene u medji, nije mogao lopov sve dalje da nosi.
 
Ma strasno... Ja sam pisao u temi belarus da li ima da se kupi cep za rezervoar sto moze da se zakljuca.. Jer mom dedi na Vladimirca napunili rezervoar sa pesak,zemlju... A traktor je bio parkiran na njivi a moj deda je brao kukuruz...
 
:osmeh:ovo je (još uvek) pošten kraj :osmeh:

ima gazda defekt već duže vreme... zna ga drug član Matić:osmeh:
 
Ali cudno je to kad si na njivi,pa cak i udaljenijim od naselja i mislis nidje nikog,al ono vreba ko nevrijeme samo gleda da sta ukrade,i poslije se pitas odkud neko u to vrijeme tu da to poplasi.
 
Ma nebi ti pomoglo ni to sto bi zakljuco veruj mi ,ima ljudi koji rade neverovatne stvari samo ako se namerace.
 
Pa ja samo ako nadjem nekog da mi otvara vrata i brcka po kabini ja cu da ga ubijem od batina.. Jer ja znam ko krade u rasancu njih 2-3 i to svi znamo iz sela.. Pa kad berem neko vozi berac a ja se lepo sakrijem u kukuruz pored puta i traktora i sad ja vrebam ove sto prolaze dal ce neko da se usudi da otvori vrata ili da nesto muva okolo traktora!!!!!
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh