Nikad ovako !

Ako ga je baš spičilo da radi sa ovim agregatima ,mogao je donji dio popreko uzorati ili na rikverc pa nizbrdo ,jer u ravnom ide kako tako..
 
Poslednja izmena:
Vi ovde sve neka gospoda,kod nas je ovo standardan nacin rada sa traktorom,na dva tocka,tako mora.Ja sam bas pre neki dan ovako orao sa 540,muka ziva nikako da potrefim brazdu,sletim sa traktorom kao na sankama, ali mora,cak sam dva puta naslonio traktor na breg,covek se navikne na to,po meni ovaj video je sasvim normalna pojava,cak ga ovaj i ne propinje mnogo:sta:
 
Vi ovde sve neka gospoda,kod nas je ovo standardan nacin rada sa traktorom,na dva tocka,tako mora.Ja sam bas pre neki dan ovako orao sa 540,muka ziva nikako da potrefim brazdu,sletim sa traktorom kao na sankama, ali mora,cak sam dva puta naslonio traktor na breg,covek se navikne na to,po meni ovaj video je sasvim normalna pojava,cak ga ovaj i ne propinje mnogo:sta:

Mogao si i ti napraviti snimak.... :haha: A gde su tebi tegovi???? :osmeh:
 
Bas mi je bilo do snimanja,blato na sve strane,jedva posle ocistio traktor i plugove.Ali moralo je da se ore.
Stace mi tegovi?
 
Uvjek sam se pito zar nije bolje u strani orati po konturama brda , znači stranom a ne uzbrdo i nizbrdo , još sa manjim razorima i za par godina napraviti terasu sa gornje i donje strane , da što manje oborinska voda nosi zemlju dolje ? Dobro kad je ovolika strana i nemoža al kad je blaža ?
 
Bas mi je bilo do snimanja,blato na sve strane,jedva posle ocistio traktor i plugove.Ali moralo je da se ore.
Stace mi tegovi?

Pa ja mislim da tegovi sluze da se ne podize traktor??? :sta: Bar kod mene tome sluze neznam za ostale,nekima sluze i da im plugovi idu u zemlju pa to onda dodje kontra teg... :haha:
 
Na 540 netrebaju tegovi napred,dovoljno je vec zavaljen,tesko se podize ali kad bas mora ima da skoci,treba meni jos tegova pozadi,bar jos 100kg da ubacim.
 
NIje strasno n ibez tegova raditi, pa sta i ako se malo propne.... A tegovi kod traktora sa prednjom vucom sluze osim propinjanja, i da prednja vuca ima bolje prijanjanje za tlo.
 
Nedaj se @mirčilo .Oni hoće da staviš tegove pa kad se nadupiš nizbrdo i malo pustiš prednje u niže,da dođu oni sa duplacima da te vade nazad jer napred nemaš kuda. ...::namigivanje::
 
Nazad
Vrh