Nikad ovako !

Pa sigurno ga je dosta cuvao,vozi ga ko stigne i kako stigne..
 
Da li neko zna kako se pokazao ovaj noz za sneg sto je na slici.Mislim da je jednostavniji i jeftiniji jos ako ima dobar efekat kao i prednji to bi bila prava stvar za kucne potrebe odnosno manje povrsine.
 
Komšija inače vozi tog malog MTZ-a i kaže da je hteo malo da sabije taj sneg a šta je stvarno bilo to samo on zna. Vidi se na ovoj slici da je pokušavao da se izvuče e sad dali je pukla truba pre ili posle prelaska preko snega o tom po tom...
fotografija0244.jpg
[/IMG]
 
Bas mi smesno taj traktor izgleda i ako ima 30 i nesto konja on ne moze da se meri recimo sa Vladimircem koji je mozda i slabiji od ovog belarusa ali ima dosta vece zadnje gume.. Mislim da ovo nije traktor za poljoprivredu??? Da li on moze da ore uopste??

Posto je ovde rec o njemu vec zani ma me da li zna neko mozda njegovu cenu??? Mozda bi u skorijoj buducnosti razmisljao o kupovini novog takvog sa lake radove.. Dal moze da balira sparta seje i tako to?? Za to bi mi koristio naj vise...


Slucajno naleteh na ovo joj ljudi kakvi su ovi traktori pa oni nisu videli nista od odrzavanja...

 
Poslednja izmena od urednika:
To mi je poznato da putari redovno lome te zadnje poluosovine i trube. Kaže mi jedan poznanik što radi u Bačka Put-u da godišnje nekoliko komada menjaju. To postelo redovno kod njih. Loš kvalitet i nemar.
 
svega po malo ali i činjenica da ti Belorusi u Bačka putu nose kosačice za travu koje su za njih malo poteške a u strahu od prevrtanja su okrenuli i maksimalno raširili točkove, pa kad ispruži kosačicu ona skoro da odiže levi točak traktora i posle dužeg takvog cimanja negde mora da pukne...koliko su samo poluga pokrivili noseći te kosačice....
 
Ili je traktor zadružni ili je pozajmio od komšije da odradi parcelu,da ga je teško zaradio ne bi ga ovako lomio...
ore mile sa cetiri vola,dva su tudja ,dva njegova nisu!!!
 
Ma to su sve bolesnici nemaju cim da se dokazu nego mucenjem traktora,ima toga i kod mene u selu ne bas ovakvih ali ima,kad im dodje oni lome to kao da nije njihovo.. Ja to nikad ne bi uradio ja moje masine odrzavam do ludila,perem ih na nekoliko dana cim se isprljaju... Kad ga bude slomio kraj nema vise traktor ponovo volovi... :zli:
 
To je MTZ 320, ima 36KS

http://www.belarus-tractor.com/en/main.aspx?guid=5233&mode=shortinfo


Kako li je samo ovo uspio da uradi?!

Zaglavio se pa uključio blokadu diferencijala za vreme proklizavanja točka. To je samo bila kap koja je prelila čašu. Vidim da radi zimske radove, a bez lanaca na točkovima. Taj traktor je garant više vožen pod blokadom nego bez, pa još i motan volan pri uključenoj blokadi.

- - - - - - - - - -

Jedan kod nas je popio prijavu jer ih je zadrzao dok je policija dosla... Kod mene je inace puska stalno napunjena (patron je u spremniku ne u cevi ) i kad se desi da psi laju ja repetiram izadjem napolje ,a uvek stavljam u nju patrone za prepelicu :osmeh: sitnije zrno pa i ako ne daj Boze dodjem u iskusenje ima dobro da ga zaboli

Tako je jedan tip iz jednog sela kod Kikinde primetio da mu nestaje krompir. Jedno veče on zalegne sa lovačkom puškom u krompir i sačeka pacijente. Sagnuo se jedan bracika da iščupa krompir, slatko se natrćio a gazda ga dobro naciljao u **greška i napunio ga sitnom sačmom. Tom su valjda posle i iz jaja vadili sačmu....
Gazda nije nadrljao jer je to bilo još ono Miloševićevo vreme kad ljudska prava još nisu bila u fazonu, pa ni lopov nije smeo da zatraži pomoć u nekoj zdravstvenoj ustanovi da ne bi morao da objašnjava poreklo rane. Najverovatnije su ga odneli u Mađarsku na vađenje sačme. Jer tih dana nigde nije bila zavedena povreda usled nereće u lovu i slično, a gazda se indirektno interesovao. Ne verujem da je taj posle tog događaja nastavio da "paje" po ataru.
 
Nazad
Vrh