Nikad ovako !

Ljudi neznam kakva je situacija kod vas ,akli kod nas je prevazislo sve granice normale.Zadnjih par dana razni lezilebovici i neradnici kradu sve na sta naidju .Akomulatore sa traktora,gorivo iz kamiona ,traktora ,alate iz tadionica supa ,merdevine sve sto im padne pod ruku ,iz pusnica sve sto nadju itd pa dokle vise narode . Juce u 13 i 40 u sred bela dana zeninoj koleginici sa posla u Surcinu na okretnici 601 autobusa zeni ukrali akomulator ,radio rezervne kljuceve ,patosnice komplet prve pomoci i mozda jos nesto nije ni primetila ej u sred bela dana u 13 i 40 stao sat kad su marnuli akomulator znaci a ova policija ladi jaja .Mogli su bagru posle prvog slucaja da nahvataju da rasporede ljude u civilu i ocas posla bi se nahvatali dok neko nezagine u necijoj avliji nece prestati. A jutros iso toj zeni da pomognem da upali kola da joj dam akomulator i vidim dva klosara u jugu sede i prate situaciju ,vratim se posle sat vremena oni jos tu pa brt dali smo toliko sjebani kao nacija koji nam je ocin ja neznam ??
 
Pre neki dan stao ja ispred pekare da kupim burek,od pekare do kola nema 10 m i zakljucavam auto,moj drug se smeje i pita "ti si za ovliko zakljucao kola?"... A to kakva mi je navika da zakljucavam kola govori i to da sam jednom isao sa kevom negde i izadjem iz kola da skoknem do radnje i mahinalno zakljucam nju u kolima :osmeh:
 
Ma mozes da zakljucas sa cime hoces i kko hoces ako se neko nameraci tesko da ce te to spasiti . Ja sam popizdeo ,cim zalaje sarac izlecem napolje da vidim o cemu se radi mada ni to nece pomoci .I ubijes djubre ,i odgovaras ko za coveka . A cuo sam pricu ,negde okolina Panceva covek nahvata lopove po radionici valjda da vrsljaju i on ih zakljuca i zove pandure ,kad ono odgovaro to ih je on lisio slobode ko mu daje to pravo eto ti , pa umesto da budu srecni sto nisu popili po metak jos se ismevaju sa marodom.
 
I ja sam skoro "pazario" akumulator na kolima 2001, na najlonu u NS. Braća mi otvorili keca, haubu, skinuli kleme, a onda PRC..., nov akumulator bio zašrafljen, a vijak rđav, ali je izdržao , tako da sam imao mnooogo sreće
 
Jedan kod nas je popio prijavu jer ih je zadrzao dok je policija dosla... Kod mene je inace puska stalno napunjena (patron je u spremniku ne u cevi ) i kad se desi da psi laju ja repetiram izadjem napolje ,a uvek stavljam u nju patrone za prepelicu :osmeh: sitnije zrno pa i ako ne daj Boze dodjem u iskusenje ima dobro da ga zaboli
 
Nego tesla , šta je problem sa lopaticama na onom rasipaču?
Pa pogrešno namontirane, na desnom disku one sa levog, i obrnuto, evo kako treba da budu, pa uporedite

250520121408.jpg

nabili mu cenu kao da je Amazone, a ni lopatice da namontiraju pravilno :haha:.
 
Imam utisak da je mogao sam da izadje , što nije išao brzinom manje pa onda naprijed nazad, glupo da se izvlačiš u nekoj brzini u kojoj "uguši" motor.

@tesla , imam sličan rasipač , samo neki zeleni strani zaboravio sam kako se zove , ako se sjetim kad budem na selu da pogledam , opet mi nije baš jasno . Znam da se diskovi okreću jedan prema drugom i čini mi se da kod mene uopšte nisu jednake obe lopatice pa nemogu da uporedim kako trebaju da budu okrenute.
 
Kako naši komunalci čiste sneg................
fotografija0245.jpg
[/IMG]
........ali sneg ponekad zna biti i TVRD pa se desi svašta....:haha::
fotografija0243.jpg
[/IMG]
 
Taj kao da je otcviko nesto zesce ,nebih reko da je u pitanju samo odvijanje tocka ???Sta vi mislite?
 
Slomio je "trubu", vidi se ulje ispod, pogledaj snijeg ispod odlomljenog točka. Mislim da je išao velikom brzinom i udario u ovaj zaledjeni snijeg sa strane.
 
Nazad
Vrh