Nikad ovako !

Imaji ih dosta sto tako rade bez kocnica, ja se nebi usudio bez kocnica ici nema ti para.

Kod nas u selu ima lik koji kocnice i akumulator na traktor u zivotu nije imao,u pitanju je 560,prevrnuo je nekoliko puta prikolicu,jednom palio traktor nizbrdo,upali traktor a ne moze da ukoci i uz bedem,pa prevrne prikolicu,pa u njivi takodje prevrne prikolicu.... Kocnice uvek treba imati dobre kao i gume.
 
1353446332712.jpg

Pre ovih snegova,komšija krenuo da izvlaci neke balvane (bez kočnica i bez akumulatora)...balvan ga povuce na dole,nije moga da se zaustavi pa prejaši balvan i zadrži se na sajlu---u tom položaju čekao da ga izvučemo!

Čisto sumnjam da ga je balvan povukao na dole pa ga posle ustavio da ne ode nizbrdo, pre da je on slabo procenio teret pa nije mogao izaći u određenoj brzini i onda pri šaltanju traktor krenuo na dole.
 
I ja sam na to pomislio,uzimajuci u obzir da nema kocnice,logicno bi bilo kao kad se vuce prikolica,da bi presaltovao u sred brda kvacilo i kocnica,u ovom slucaju on imao samo kvacilo,poceo da proklizava mislio da brzo presalta i desilo se sto se desilo.
 
I kod nas u selu voze bez kocnica pojedinci,ja bi to naj strozije kaznio,to je cista ne odgovornost pa dete da izadje na putu kada vozite bez kocnica nema sanse stati.. Ja sa takvim ljudima nemam teme za razgovor kada mi kazu sta ce mi ja sam majstor mogu bez njih!!! ::jako_besan::
 
Magistralni put Novi Sad-Zrenjanin danas oko 14h.Pored sve muke koje sam imao i morao poći po ovom vremenu na put za Bački Petrovac još sam zastoj imao i zbog ovoga.Krave pobegle,tri čobana trče.......više padaju nego li trče....pa ovo je ipak zemlja Srbija.
1sy0x5.jpg

241teth.jpg
 
nemaju sve markice i za to treba neko da odgovara il gazda il veterinar ciji je to teren
i jos ispadne da su maticene pa jos trazi subvenciju pa oce i zemlju
mislim reci da su markice kod goveda ko licna karta za vreme slobe nedo ti bog da je nemas samo zajebancija ko si ciji si odakle si sta radis tu itd
 
Koliko su kvalitetne markice ja na pola krava nemam poispadale a na duplikate cekam osam meseci od prvog zahteva,stvarno su brzi nema sta.Sad i da hocu neku da prodam nesmem dok nestignu duplikati......
 
Ja imam jos dve krave i njima ispale markice sa oba uveta cuvam ih na zici u stali ne pada mi napamet da trazim duplikate i jos i to da platim....
 
One pre sto su se utiskale u uvo mastilom to nije moglo da spadne nikad neznam zasto su to menjali???
 
Da bi uzeli vise para,eto kazes spale tvojim kravama,sta da si izgubio,moras novu markicu. Kao i nalepnice za kola,menjas soferku moras i nalepnicu. Lopovska drzava brate.
 
Poštar@Ti reče da nepiješ rakiju, vidiš da moraš preći na rakiju ,pivo ti ispada iz ruku.
 
I ja sam jednom bio u takvoj situaciji da su krave trcale ka mom autu i ziv sam se prepao naravno za auto,znajuci kakve su krave jedna moja krava upala u silo jamu i slomila nogu,a bila je prvo telka....
 
Nazad
Vrh