Nikad ovako !

Ma da, tako i popravljaju sastav, ima to na dosta snimaka, posipaju ogromne količine krečnjaka, stajnjaka i čega sve ne pa onda preoravaju na metar dubine i više.
 
Ovde u CH ne moze da se ore mnogo duboko , jer sto je dublje ide , ima vise kamena. Jedino gore video sam u Prokuplje , kad sam bio u vojsku, tamo fergusonce vuce 5 brazde, a oru na 10cm dubine.
 
Svrha rigolovanja je da se pre sadnje voća ili vinograda plodni oranični sloj zemljišta sa dodatkom hraniva(stajskog i mineralnog đubriva) "spusti" na dubinu od oko 60 cm.
 
Svrha rigolovanja je da se pre sadnje voća ili vinograda plodni oranični sloj zemljišta sa dodatkom hraniva(stajskog i mineralnog đubriva) "spusti" na dubinu od oko 60 cm.

Nisam voćar ali me interesuje ono podebljano. Ako dobro razumem oranični sloj na dubinu 60cm a gore ilovača ili šta je već zavisno u kom kraju? :sta: Jel si siguran u to?
Našao sam neki tekst ali se u njemu ne pominje tako nešto. http://poljoprivreda.info/?oid=10&id=444
 
Siguran, tako su me učili, a imam i primer u svom voću zašto se to tako radi.A radi se zato što voću malo znači ta plodna zemlja na površini, treba mu hranivo u zoni korena što je na toj nekoj dubini.U prvim godinama života stablo ne dohvata to hranivo na takvoj dubini, ali kad dođe u fazu pune rodnosti itekako je značajno to hranivo koje se unosi na tu dubinu.
 
sremac88 . Znam ja za ovo sto si ti napisao . Tako sam ucio u osnovnoj skoli iz Domacinstva i nastavnik iz Tehnickog Vaspitanja mnogo nam pricao o svemu iz poljoprivrede , jer odma pored skole je bila Zemljoradnicka Zadruga u Veliki Popovic. Isli smo sa skolom da je posetimo vise puta. Nekada to je bila jedna od najjacih zadruga u ovom delu Srbije. Oni su 80tih imali najsavremenije linije za uzgoj tovlejenika , inkubatore za pilice , koji i dandans rade. Direkno su Holandjani dolazili da ugradjuju tehnologiju. imali Tako da smo kroz skolovanje od nastavnika namerno ili ne culi sve sta god se radilo u toj zadruzi. Tako smo culi i za to riglovanje , kao i zasto se to radi u vocarstvu.
 
Zasto li oru tako duboko?

ekipa kaze kako je pisano o tome i da dosta ljudi nije culo za rigolanje. ti na to kazes:

Ja jesam cuo , ali nikada niko mi nije objasnio svrhu rigolovanja.

zatim ljudi objasne svrhu rigolanja a ti opet kazes ovo:

sremac88 . Znam ja za ovo sto si ti napisao . Tako sam ucio u osnovnoj skoli iz Domacinstva i nastavnik iz Tehnickog Vaspitanja mnogo nam pricao o svemu iz poljoprivrede
...
Tako da smo kroz skolovanje od nastavnika namerno ili ne culi sve sta god se radilo u toj zadruzi. Tako smo culi i za to riglovanje , kao i zasto se to radi u vocarstvu.

:sta: zafrkavas ljude ili sta?
 
Nisam se ja lepo izrazio. za ovo sto sam napisao ja to znam , ali nisam znao da u nekim zemljama rigluju , a potom seji kukuruz i psenicu. E to mi nije bilo jasno zasto se rigluje.
 
Dobri putevi Vojvodine



120l89i.jpg
 
Ma covjek ga parkiro da malo opere masinu bolje se skida masnoca kad je vruc motor
 
Nazad
Vrh