Nikad ovako !

Sve komentare uvažavam ali je ipak to FIAT
 
photo0068v.jpg
Ova slika je sa oranja prosle jeseni. Ovaj traktor je orao njivu do moje dok oranje nije nastavio na 3 tocka. Zapravo mu je ispala poluosovina sa tockom jer je jedan sigurnosni saf koji drzi poluosovinu unutar kucista reduktora popustio se i odsrafio. Rezultat toga je bio pucanje drugog srafa i ispadanje poluosovine. Osim zalomljenog srafau poluosovini stradala su i 2 valjcasta lezaja koji je nose. Nadam se da se vlasnici ovog traktora nece ljutiti za postavljanje slike na internet.
I meni se to prosle jeseni desilo,dok sam tanjirao,otkino mi matcu,i pojeo navoj sa poluosovine..pustao sam uzglavnicu kada se to desilo,nesmem ni da zamislim ssta bi bilo da je otpao usput...
 
Kad smo vec kod "otpadanja tockova"...
Samo jedan seger osigurac drzi tocak da ne ispadne iz lezista. Kad se osigurac raspadne tocak lepo ostane iz Vas. Da se sve dovede u red kosta par stotina dinara(jedan seger i semering koji se osteti) i 2.5 sata zastoja. Potrudite se da Vam se ovo desi kao i kod mene na nekom zemljanom putu. Afalt izbegavajte!:osmeh:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Koji bi mogo biti ovaj sa zadnje slike ? Da nije MF, zbog onih bočnih šipki? Nešto sam vidio više slika "reš" MFova uglavnom 95-2003g pr. Doduše točkovi možda i nisu MF?
 
Izgoreni traktor s plavim plugom je JD... Vidi se da su zadnje glavcine zute boje i da je zadnji kraj traktora zelen, tako da se tu nema puno za promasiti...
 
Pre oko 25 godina slična situacja, ali ne ovakvih razmera se desila ispred nas na autoputu kroz BG kod SC u pravcu Šida. Majstor loše procenio visinu, i prilikom udara odvalio skoro kubni metar betona sa nadvožnjaka, a rovokopač svukao sa labudice i zaglavio mu ruku između asfalta i nadvožnjaka. Kamion se ukopo na nekih 3-4 metra a vozač i suvozač u kamionu za dlaku nisu proleteli kroz šoferku:sjasi::haha:.
 
Nazad
Vrh