Nikad ovako !

Vidi se ulje na drugoj slici kako se slijeva... Ili je podizni cilindar lose podesen, ili top-link ovo iscupao... Zivo me zanima sto se dogodilo ovom nesretniku...
 
Prilikom oranja kada je vadio zadnju (jedinicu) tj pripremao da je izvadi bila su oba tocka u brazdi .Pošto je naišao na šire morao je da izadje . Pošto je orao duboko prednji levi je izasao ali zadnji nije mogao nego se traktor razgulio.Nazalost meni se to desilo pa reko mozda je i on te sreće.
 
Vidjao sam to, i meni se dešavalo kad smo orali na razor. Veoma nezgodna situacija i veoma opasna po traktor, srećom samo sa 539 a on je lagan pa odmah prokliže kad mu je teško.
 
Takodje sam sam video kod čoveka na ursusu da je krdan zablokirao i kad je spustao nije hteo dase produzi a priključak bio tezak i iščupao je vratilo kardana sa lezajem i semeringom.Mozda se i ovom desilo tako nešto i isčupao sve ovo nazad...
 
Pre dve godine na rakovici mi je pukao dekli zbog loseg kardana, od vibracija stvorile se prvo sitne pukotine dok nije slomilo sve i okrenulo ga, sva sreca pa smo odmah stali nije napravilo veci kvar. Zamenio dekli i teraj dalje
 
Slika je sa Americkog foruma. Traktor je nosio na polugama zadnji viljuskar sa punim teretom, a pomenuo je da je zgazio otvoren saht dok je isao u nazad vecom brzinom.
 
zombie_666
Ne znam da li cu uspeti da pronadjem ponovo taj forum. Slike sam skinuo pre dosta vremena i kada sam ih nasao na hdd setio sam se price. pokusacu potraziti taj forum. ako uspem saljem ti link na PP
 
132-2012-019.jpg
[/IMG]
132-2012-021.jpg
[/IMG]
Danas na pruznom prelazu izmedju Golubinaca i Ljukova zaglavio se kamion na sred pruge licno sam prisustvovao da je 5min duze ostao neznam sta bi se desilo
 
[video=youtube_share;zi8SMm4SAvU]http://youtu.be/zi8SMm4SAvU[/video]

[video=youtube_share;_3_PMhBa_-c]http://youtu.be/_3_PMhBa_-c[/video]

[video=youtube_share;INdTh7dThSA]http://youtu.be/INdTh7dThSA[/video]


Zeznuta stvar
 
Za to postoje topovi za naglo naduvavanje,to sa sprejom nije za zezanciju. Nije problem tako veliku tubelesku namontirati nego naduvati.
 
Ovi tipovi sa JD su genijalci, tako nesto jos nisam video:haha:. Ja uglavnom koristim ulje jer je potrebno da povrsina na felni po kojoj klizi guma bude masna i naduvavanje gume dok ne dodje na svoje mesto, a posle toga visak vazduha izduvati.
 
Ovo se radi kada su tubeles gume (bez unutrašnje) i kada se nema odgovarajuća oprema jer je guma uža i neće da nalegne na obruč i vazduh stalno izlazi. Onda majstori uspu malo benzina i zapale, dodje do eksplozije i guma nalegne na felgu, ali mora stalno da bude uključen kompresor inače zna da spadne sa felge.
Postoje uredjaji namenjeni za ovaj posao ali se ne koriste.
 
Mome kolegi lovcu je bio pokvarit manometar za pirenje guma na kompresoru
i feluga je bila 2djelna i od velikog pritiska pukne seraf smrska mu gornju vilicu i
oku mu je izbilo,,,zato oko toga nema zejebancija.

Komi moze pomoci trazim onaj snimak kad onaj izzvlaci sa lkt inaj traktor i
racupaga u 2 dijela?

---------- Poruka napisana u 14:24 ---------- Prethodna poruka je at 14:23 ----------

Mome kolegi lovcu je bio pokvarit manometar za pirenje guma na kompresoru<br>i feluga je bila 2djelna i od velikog pritiska pukne seraf smrska mu gornju vilicu i<br>oku mu je izbilo,,,zato oko toga nema zejebancija.<br><br>Komi moze pomoci trazim onaj snimak kad onaj izzvlaci sa lkt inaj traktor i <br>racupaga u 2 dijela?
 
Nazad
Vrh