Nikad ovako !

Ovo se desilo kod mene u komsiluku.Juce kad je ovaj bager citio sneg skliznuo je u dubok kanal i zamalo da se skroz prevrne.Juce probali da ga izvuku masej od 120 konja i dzon dir od 110 valjda i nisu mogli ni da ga pomaknu.Jutros dosli ovi iz pika i zavrsili posao ali ni njima nije bilo lako

2ai98w.jpg
 
Imao sam ja slično ovako obrađene parcele, i veruj mi nikad lakše proletno oranje nisam orao, mraz je sve podigao....
 
Hajde neki snimak vadjenja repe i transporta po blatu. :bravo:

Mogu misliti kako je sa repom ; evo jedan moj istinit doživljaj :
Prije nekoliko godina , kreno ja u Bg nekim autom . Mislim da je bilo kod Kuzmina , kampanja repe i dovozili tu na lager pored puta. Taj kilometar magistrale oko prijemne gomile je bilo toliko blata na putu da mi je auto usporio i na kraju zaglavio na magistralnom putu :haha:. Morali su tu neki traktoristi da me poguraju , kažu malo malo neko zaglavi. Ko nevjeruje nemora.
 
Sad sam tek pogledao onaj snimak gdje sa Fendtom čupaju kamion. Nisu oni baš najpametniji. Kamion zapeo jer je izgleda htio da popriječi, iako se vidi da postoji nasut put odmah iza kamiona. Kao drugo, on ga vuče prema naprijed tj. preko još 20-30m zemlje gdje tone i kamion i traktor a samo par metara iza kamiona je nasuto. Treće, vukao ga je svo vrijeme prema rupama dubokim sigurno jedan metar koje je traktor iskopao dok se u zadnjem trenutku nisu sjetili šta če da bude ako tu upadne pa su ga onda teglili na stranu. Četvrto, onaj dio snimka kada Fendt stoji na asfaltu i šlajfuje pola minuta u mjestu...koliko treba biti lud da tako bez razloga zlostavljaš i gume koje koštaju čitavo bogatstvo (ej, 8 guma!). Mislim da ga je ovo čupanje koštalo guma kao bar500 sati rada na zemlji.
 
Nazad
Vrh