Nikad ovako !

ovaj sto bije konja nema ni trumke mozga u glavi . Ne razumem zasto tuce jadnu zivotinju.
 
dajte ljudi da ste nekad radili tako razumeli bi, da mu egzistencija zavisi od tog drveta od kog prehranjuje porodicu manite te fore natase kandic
 
Tacno tako veljo u pravu si ,ko nije radio sa konjima mislii da je ovo divjlacki ,ljudi nerazumu da ako te se se konj ne boji najebo si .Ja znam vise slucajeva da su konji ubili coveka ,nego covek konja ,neracunajuci klanice.
 
Ko poznaje konjsku narav, taj to zna, konj nikada ne zaboravlja batine, i prvom prilikom će uzvratiti...
 
Naravno da ga konj ne bi udario da nije isprovociran udarcima (nerazumnim- zato što konj to deblo jednostavno NE MOŽE da povuče). I da ga je ubio od batina deblo se ne bi pomerilo. I ma koliko mu egzistencija zavisila od tog posla, na taj način ne da neće obezbediti egzistenciju, nego će napraviti još težu situaciju sebi i svojoj porodici.
 
Jeste da sam ja laik za konje ali ova dva koliko vidim ne pripadaju istoj "rasi" ili nameni.Ovaj iz Bosne je ipak teski radni konj ako tako mogu da ga nazovem.
 
Pa i ovaj na takmicenju je vise pomagao konju nego sto ga je tuko, ali onaj sto je dobio po labrnji je nekom mocugom krvnicki tukao konja po nogama gde ga najvise boli i ovaj mu je vratio i neka je.
 
Meni nije drago da bilo ko nastrada na bilo koji nacin, ali ovu nesrecu je prouzrokovao covek koji je i stradao.
Sampionski konj se ne moze porediti sa prosecnim.
Takodje, ni ja ne zelim ulaziti u prepirku i svako ima pravo na svoje misljenje.
Moje je misljenje da se maltretiranjem zivotinja nista dobro ne moze postici. Ja sam jedno krace vreme (oko 25 god.) takodje koristio konje u obradi zemlje. Ali kod nas u kuci niko nije koristio bic , kandziju, sibu, macugu... da bi konja privoleo na rad. To smo uglavnom postizali dobrom brigom o konjima (jaca zob, kvalitetna detelina..) i nikad nije bilo problema
 
Poslednja izmena:
Vidi se da nikad niste radili u sumi a ovaj je neznal sto ga goni.Jebo bi mu ja mamu i nikad vise mu nebi palo na pamet da nikog udari,bilo ih je svakakkvih ali kad mu svezem lanac oko vrata i smrsnem i drugog konja prikacim za njega da vidis oce li vuci ili nece a vamo brenerom u guzicu mu plamenom prislonim a drugi tuce sa bicom.SAMO JEDNOM BI UDARIO jos ako mu dozvolim.Ima ih i tvrdoglavih kad nose samar i natovaris ga on leze nece ljencina da radi i ja ga ostavim 2 dana i dvije noci da lezi bez jela i pica a teret na ledjima.Onda ga rastovarim drugi dan dignem i za kaznu cijeli dan gladan i zedan nosi i ako legne opet terapija se ponovi i vise nikad nema ljeganja i ljenguza.Nije ni meni nit itkome lako tovariti i kruh na drvetu zaradjivati a on bi da zajebava e to nemoze.
 
Nazad
Vrh