Nikad ovako !

Care predlazem ti da potrazis pomoc nadlezne psihijatrijske ustanove... ovo ti je skroz dobronamerna sugestija.

Posto je zlostavljanje zivotinja zakonom sankcionisano bio bi red da moderator reaguje na ovakve postove.
 
Poslednja izmena:
Care , reci ti njima kako bi pojedine ljude , malo sa brenerom, da li bi se naucili pameti ha ha .. ja zivotinje nebi mucio ali zato pojedince ... citaj covekoliki majmuni .. brener i bic bi radio i te kako .. a posle sa slascu pio hladno pivo :haha:
 
CAR@ Konj nije svesno bice i ne razumije. Nazalost takvi kao vi spremni su da to isto rade i ljudima kada im se ukaze prilika.Poslusaj savet od anthrax@
 
Ja sam radio ovde godinu ipo dana sa konjima. Svajcarci ne biju konje, redko kad malo ih udare , ali kad stvarno imaju razlog. Konji su jako inteligentne zivotinje. Ali se puno plase. Oce on da slusa ako mu lepo objasnis sta treba da rsdi. Batinama nista se ne moze postici.
 
Sa zivotinjama samo fino, mnogo zivaca treba i sve ce biti u redu ..i nikada nece da napadne , imam krmace . i vepra koliku su miogli bi da me pojedu ali nikad nisam digao ruku na njih , izadji napolje izvici se, udjes miran i sa njima natenane, ali sa ljudima je druga prica , batina iz raja izasla .
 
Svima vama se desilo da isterate svinje ili prasice prvi put napolje. Posle kad se vrate ponovo u obor oni ne znaju , a onda mi moramo samo polako i oni ce sami uci. Video sam mnogi grese , vrse agresiju na te zivotije , i one se onda jos vise zbune i uplase i nece da udju u obor.
 
Vidi se da nikad niste radili u sumi a ovaj je neznal sto ga goni.Jebo bi mu ja mamu i nikad vise mu nebi palo na pamet da nikog udari,bilo ih je svakakkvih ali kad mu svezem lanac oko vrata i smrsnem i drugog konja prikacim za njega da vidis oce li vuci ili nece a vamo brenerom u guzicu mu plamenom prislonim a drugi tuce sa bicom.SAMO JEDNOM BI UDARIO jos ako mu dozvolim.Ima ih i tvrdoglavih kad nose samar i natovaris ga on leze nece ljencina da radi i ja ga ostavim 2 dana i dvije noci da lezi bez jela i pica a teret na ledjima.Onda ga rastovarim drugi dan dignem i za kaznu cijeli dan gladan i zedan nosi i ako legne opet terapija se ponovi i vise nikad nema ljeganja i ljenguza.Nije ni meni nit itkome lako tovariti i kruh na drvetu zaradjivati a on bi da zajebava e to nemoze.
Pročitao sam ovaj tekst više od sedam puta!!!Još ne mogu verovati u to što sam pročitao_Ovaj tekst je za NIKAD OVAKO više od bilo čega što sam do sada u ovoj temi video i pročitao.
 
istina nerviraju me ovi iz zaštite životinja
ali brate ovakve reči i postupci su stvarno primitivni
 
Odakle je ovaj DEBIL Car . Dali je on normalan sta pise na ovom sajtu. Da te ja uvatim jacu ti stavim i brener u **greška i lanac oko vrata nemozs li mi nositi 2 dzaka od po 50kg . debilcino jedna da li si ti svesan sta pises na ovaj forum. Sta bi tek radio sa ljudima samo da mozes. mogu da zamislim kako je tvojim ukucanima sa tobom , ako ih vec imas.
 
Slusaj Dragane 82 i ostali koji vredjaju

ti vijerojatno Dragane(jabuko sa grane) i ostali glumite budalu ili ste budale,necu ti izgovoriti te rijeci koje ti meni izgovaras jer mi odgoj to ne dozvoljava.Vidi se da nikad niste radili sa konjima u sumi a konj u kiriji i samarici u 99%slucajeva nije nego za mesnicu jer je toliko lud i naporan da ni sam toga nije svijestan kao pojedini ljudi sa foruma sto nisu svijesni svoje nesvijesti.
Obijasnjenje:Dosao je u sumu zato sto nije bio za rad kod gazde ili je plasiv,nije htio raditi,nedokazan,udario covijeku zenu,ugrizao dijete i sl.zato gazda ga se rijesio i dao za male pare samo da mu porodicu ne osakati.E sad je dosao u prave ruke i da "vrati sto je pozobao"nema mu iz sume ili raditi ili na mesnicu na volju mu jer mu je to kazna.Onaj 1 posto slucajeva sto covijek kad mu se zanuzdi za pare proda pravoga konja taj konj moze biti u sumi i nikad ga nitko ni netakne kamoli udari i radi normalno ali takav konj (trazi kupca) covijeka seljaka bijednika i njemu se proda jer je "konj za kucu"koji ce ti zagrnuti krompir,kukuruza za dvoje svinja i 20 kokica,dovuci ili iznjeti 20m drva za kucnu upotrebu a ostalo vrijeme ce pasti travu ili jesti gotovu hranu koju si mu spremio i dao.
Ja pisem rijecnikom svoje zemlje a ne dijalektom i nastojim pravopisne greske ne praviti a ne vidim razlog zasto to nebih rekao javno na forumu jer je to tako a "glumaca" na forumu ima jako puno,naravno to su mnogi narocito shvatili u zadnje vrijeme a mnogi jos glume bolje od Bate Zivoinovica a ja sam samo iskren i posten u svojoj nakani kao i uvijek.
Sta se tice familije-porodice mislim da je moja familija prezadovoljna sa mnom jer da nije napustila bih me jer tko je koga duzan trpijeti a ta gluma "svaba"i dzentlmena jasna mi je a bila je i mojim pretcima.Konji svapski su vijerojatno konji koji vrede po par hiljada eu(v)ra za razliku od ove kljusine koja vredi 300eu(v)ra.Takvi konji sto su blesavi kod "svabe" ne dozive ni godinu dana svi zavrse na talijanskim klaonicama.Mi jadnici-siromaci nastojimo izvuci neku kintu iz njih jer nemamo para za konja koji kosta par hiljada eu(v)ra pa kupimo svakave kljusine a zapadnjaci jedu crvenu konjsku salamu a mi sojinu salamu puno zacina nezdravih a pojedini "svapski-zapadnjacki najmenici" jedu psecu hranu i rizu a kad ih slusas i dodju u svoju zemlju Ex Jugu onda su pametniji od Isaka Njutna.

Hvala mod.na razumijevanju.
 
Imao sam šarenu kobilu kad sam bio klinac(nekih 10-tak godina),napao dedu da mi kupi.I pošto nismo nikad nešto veliko radili sa njom puštali smo je da se istrči po dvorištu.
E sad jednog dana matori moj povede kobilu da je pusti po dvorištu i u momentu kada je pustio kobila se izbacila i udarila ga je u butinu!!!!!
Kada je posle uveo u štalu svu držalju od lopate je izlomio o nju!!!!
 
Poslednja izmena:
Evo sta rade Novosadski mamlazi,solarni punjac mobilnih telefona postavljen pre 2 nedelje a vec razje... i pored nekoliko sigurnosnih kamera koje se nalaze na samom punjacu i neposrednoj blizini jer se nalazi ispred Spensa.
mts8ye.jpg

156e9nb.jpg
 
CARe ja ti se izvinjavam. Koje meni pre tebe objasnio ovako lepo o konjima. 100god unazad nismo u mojoj kuci imali konje . Vaspitan sam da konj oce ljudsku glavu. Zato se nikada konjima priblizavao. A prvi poso u CH mi je bio da radim kod konja. Ovde nisam video loseg konja , i niko nije ni smeo da tuce konja sem gazdarice i gazde konja , ali to i nije bila neka tuca. Znaci svi losi konji zavrse u klanicu i zato ja i nisam mogo da ih vidim . CARe izvini josjednom. Posle ovog tvog lepog objasnjenja sad sam spreman da ga tucemo zajedno.
 
Deda mi je,jedan od mnogih,rabadzija,koji je sa svojih 20-ak godina presao sa volova na konje.On je 31' godiste a 1970. je kupio prvi traktor. Pricao mi je da je drzao jako dobre i sposobne konje,ali imao je i one koji su imali nezgodnu narav.O takve se lomila batina,i brzo ih je prodavao.I uvek mu je bila zelja da pred njima hrane ostane.A radili su svaki dan.
Pricao mi je,kad je tebalo da ode do Ivanjice jedne jeseni,oko 33 km daleko,da je izveo konja na oranje i pustio ga da trci sa ularom u krug sve dok nije pobeleo od pene,pa ga tek onda uzjahao,i taj konj koliko je bio zilav sve isao poprecke...Danas,kaze nema takvih konja,nekako su omeksali
 
Nazad
Vrh