Nikad ovako !

Ja pisem rijecnikom svoje zemlje a ne dijalektom i nastojim pravopisne greske ne praviti a ne vidim razlog zasto to nebih rekao javno na forumu jer je to tako a "glumaca" na forumu ima jako puno,naravno to su mnogi narocito shvatili u zadnje vrijeme a mnogi jos glume bolje od Bate Zivoinovica a ja sam samo iskren i posten u svojoj nakani kao i uvijek.

Sad skrećem sa teme ali mislim da svi treba da pišemo onako kako govorimo ma koje nacije bili i iz koje države dolazili.Upravo ta različitost daje ovom forumu na vrednosti.
 
Care @ I ja sam ko mali imao konje sa ocem i imali smo svakakvih koji vuku i koji su bili jogunice . Ali za zivoptinju je izmisljen (bic , kandzija ili kako hoces) . Slazem se da neka kazna moze da pomogne ali ono sto radi ona bodala tuce konja motkom po zadnjim cevanicama a zakacijo mu deblo koje mozda ovaj ni ne moze da izvuce iz sume samo zaton sto je halapljiv ili sto ga je ukrao pa se boji sumara da ne naidje, to nije u redu.a NA TVOJE METODA I DALJE NEMAM KOMENTAR I NECU TO VISE DA CITAM ali mislim da si napisao da ga przis brenerom pa mu nesto vesas oko vrata pa ga mucis gladju i zedju itd.Konj ne razume zasto nije dobio vodu ili hranu dva dana . AKO TI TO ZAISTA PRIMENJUJES ja ti se nemam sta izvinjavati je te se metode u svim zemljama sveta zove SADIZAM a trebalo bi i u tvojoj . Ako Priznas da ovo ipak ne primenjujes i da si napisao pust u afektu ili da si bio ljut sto je zivotinja povredila coveka onda u redu... Jos sam gledao na vasaru u Zupanji pre rata kako cigani prodaju konja coveku. Neposredno pre nego sto ce covek probati konja (upregnut u platon) jedan je prisao konju otpozada pomazio ga po repu i neprimetno mu gurnuo parce karbita u debelo crevo. Kaarbit u dodiru sa vlagom oslobadja plin + toplotu . Konj je poceo da tapori i naravno krenuo je ko metak NIJEmogao da se obuzda...
 
Poslednja izmena:
Nisam ja nikoga smuvao,osim "svoje zene"hm smuvao, vidi se da ima ljudi koji znaju sta je konj ili im je netko pricao.Konj je plemenita zivotinja koju ja izrazito postujem iako svoga nemam ali niste vi vidjeli kad poludi sta sve zna napraviti.Zasto se konji skope?zasto kobila nenosi samar?itd.Sta treba kad udari covijeka i slomi mu nogu dati mu zobati i kocku secera?kad ugrize dijete isto kocku secera.Ja kad sam bio mali jedva se i sijecam baba zametnula gusku i guska i mene je gusak jurio po avliji i ugrize me za stomak i nos nasto je pok.dijed uzeo lopatu i trcao za guskom dok ga nije dotukao.Staje trebalo da mi oko iskopa,unesreci za cijeli zivot i da guskama jos kukuruza jedu,pa jeste li normalni.Ako imate kera i "dodje mu zuta minuta"on vam ugrize dijete koje ste dugo iscekivali u braku i sta treba tome keru dati jesti i pomilovati ga a recimo nije nikoga do sad ugrizao iako je vezan,pa nemozes dijete svezati da neseta dvoristem.Ja sam dao kuju sarplaninku u selo jer nije bas obozavali dijecu a nije ih ni dirala ali je rezala i uz nas napor smo pokusavali da je smirimo i da dijecu zavoli ali nismo uspijeli.Nisam htio rizikovati i dao sam je jednome nomadu kojemu ovce spavaju u sumi.Poslje ta kuja je dolazila godinu dana kuci i mi smo je natijeravali nazad jer je vidjela da joj nije nigdje kao ovdje i vijerojatno je"dosla sebi"ali staro pravilo glasi (sto imas ne kazi sto das ne trazi.)Dobro se vraca dobrim a zlo sa vecim zlom.
 
@CAR

Vidi se da si vrsni poznavalac zivotinjske cudi i mera da se ta cud dotera u red. Moj prijateljski savet ti je da ipak posetis cika doktora i malo porazgovaras sa njim. Nije to tako strasno.:ppozdrav:
 
E moj Dusko
nadam se da si doktor ili veterinar ako jesi mozda te i poslusam uz obrazlozenje koje sa nestrpljivosti ocekujem jer struka je struka.Nadam se da si vegetarijanac i da se zivotinje u tvom dvoristu nekolju se ima dosta nacina da se "uspavaju"a ne nozem pod vrat ili po vratu.Nadam se da neces odgovoriti mi pa zato se drze da bi se zaklale,ok zaklale ali "humano uspavale".Nadam se da ne cistis dzubar po tudjem dvoristu a tvoje je puno djubra.Kako god okrenes i sta god uradis na kraju je snicla.Nadam se da znas sta pricas.Nadam se da sam ti solidno obijasnio jer pametnu covijeku treba samo jednom raci a budali objasnjavati i opet neshvati.Nadam se da ces moj odgovor dobronamijernim shvatiti.
 
@CAR
"Ja kad sam bio mali jedva se i sijecam baba zametnula gusku i guska i mene je gusak jurio po avliji i ugrize me za stomak i nos"

Traume iz detinjstva moze samo dobar psiholog da sredi.
 
Nemam potrebe za razgovorom s njim penzija mi ne treba a ti mi neodgovori na moje pitanjce.Jel ti koljes sta ili u tvom dvoru se kolje ili si vegeterijanac KUPUSAR.
AAAAAAAAA mozda mrzis nekoga mislim da bi tebi trebao dobar psihijatar ne psiholog.

KRAJ TEME
 
@CAR

Dobar si.:haha:,:ppozdrav:
Ali ipak ne opravdava ponašanje!..... Takve sadiste bih ja mučio istom mukom kojom su mučili životinje, jer ljudi bar imaju toliko pameti da shvate zašto trpe torturu..... Pa kad ga posle 2 dana bez hrane i vode upregnem da istovari šleper veštaka, sam, po kazni, da vidim u njegovim očima dali mu se sviđa, i dali je nešto naučio......
 
Ma ne bi on ... samo kada se iznervira ,, svi mi puknemo .. dodje crna minuta i to je to .. nema opravdanja .. ali kako covek ,tako i zivotinja ,, dovede nas do ludila ..


http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/180725/Sestra-Za-takav-zlocin-malo-je-i-40-godina-robije-

Stravično je bilo svedočenje Nedeljkovićeve nevenčane supruge, koja je na sudu ispričala da je on tri puta puštao rotvajlera na mog brata. Dragan je umirao od 21 čas do tri časa ujutro. Iskrvario je do smrti. Ona je ispričala da je Dragan posle prvog napada kukao i da ga je molio za čašu vode, a Nikolić nije dozvoljavao ni njoj da mu da vodu. Rekao joj je: "Ako mu daš čašu vode, i ti ćeš tako završiti".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh