Nikad ovako !

Њему се откачила приколица у вожњи? Или је покушао да се окрене.
 
To je bila zadnja prikolica, a uzrok udesa je iščupana poteznica iz prednje Zmajevke pri brzini od 40 km/h
 
U utorak uveče oko 22h na putu iz Novog Sada ka Irigu na usponu na Frušku Goru naleteo sam na nesto slično.Dva kamiona teretnjaka su se šlepali.Prvi kamion nije imao prikolicu a drugi je bio sa punom prikolicom.Na jednom kraćem pravcu pukla je štangla kojom su se šlepali i ovaj sa prikolicom je otišao oko 200 metara unazad niz put smotao prikolicu uz brdo i tako se zaustavio.Ja sam naišao u tenutku kad se to desilo srecom bio sam podalje i zaustavio sam auto gledajući sta se dešava.Kad sam prišao blize taj kamion je radio i kočnice su mu se pušile valjda su se zapalile.Stao sam da pitam sta je bilo a vozac je rekao da mu je stradao menjac i da su se zato vukli, ali ih je mrzelo da prekace prikolicu i to je razlog zašto je pukla štangla.Da stvar bude gora opet nisu prekačili prikolicu nego su izvukli drugu štanlgu koja je bila na prikolici i opet tako počeli da se vuku!
 
Evo da i ja ispricam jedan svoj dozivljaj od pre koju nedelju,vozim auto (Lada Samara,BG registracije),u njemu cale i ja,izlazimo iz Subotice,prestaje ogranicenje za naseljeno mesto,vozim narednih kilometar,i u daljini vidim MTZ 820 sa Sempeter dvorednim DKKO beracem (valjda tako bese),posto je bio ravan otvoren put,normalno pocinjem da ga preticem brzinom oko 80 km/h,10 metara pre nego sto cu stici zadnju ivicu beraca traktor pocinje naglo da skrece u levo::samo bes::,bez ikakve signalizacije na beracu,niti se okrenuo da vidi ili da je usporio pa da lagano skrene u levo,momentalno kocim i lezem na sirenu i traktor staje,prolazim i mahnem mu rukom kako ne mogu da verujem sta je uradio,najbolje sledi-traktorista izlazi iz traktora i pocinje u daljini da se dere na mene iz svog glasa,ja ga gledam u cudu u retrovizoru i dalje ne verujem,cale kaze pusti ga i vozi dalje,o tome sam razmisljao narednih pola dana,neverovatno kakvih ljudi ima...
 
E moj brate i ja imam slično iskustvo, samo što mene traktorista nije čuo niti video...
Bilo je to 2007 godine, kada sam pri brzini od oko 70-tak na sat preticao traktor koji je vozio kabasto seno na prikolici. Kada sam bio blizu čovek je odjednom počeo da skreće a da pri tome seče meni put (puna linija), refleksno sam samo stigao da zgazim na kočnicu, ali nije bilo prostora da se zaustavim, traktor je u tom trenutku uspeo da pređe put ali je prikolica sa senom ostala na putu. Ja sam uspeo sa Ford Fiestom da otkinem prikolicu od traktora (isčupana ruda) i da je prevrnem na sred puta. Najžešće u svemu tome je odgovor koji sam dobio od traktoriste, a na pitanje "Čoveče u šta gledaš, gde si pošao?", na šta je on mrtav hladan odgovorio "u prodavnicu na pivo" (nešto u tom kontekstu)... Bože moj bitno je da niko nije glavu izgubio !!!
 
30i95xf.jpg

30tp5ee.jpg

2qwivr5.jpg


Traktor je stao da saceka da prodje kolona iz suprotnog smera, iza njega se nakupilo 5 automobila, kad je prosla kolona traktor je poceo da skrece u ulicu.U tom trenutku iz istog smera kojim se kretao traktor naisao je kamion koji je poceo da pretice vozila iza traktora na punoj liniji i udario u traktor, nosio ga je oko 10 metara.Prikolica koja je bila zakacena za traktor sprecila je da se traktro prevrne.Vozac traktora ima teze posekotine glave i uganuce desnog ramena, vozacu kamiona nije nista.Vulkanizer koji je gledao sve to kaze da je vozac kamiona gledao u telefon!
 
kako se ljudi igraju,ako se njemu gine bas me briga ali me briga sto ugrozava druge,mogao je covek lagano da pogine zbog klasicnog idiota!!!
 
Traktor je stao da saceka da prodje kolona iz suprotnog smera, iza njega se nakupilo 5 automobila, kad je prosla kolona traktor je poceo da skrece u ulicu.U tom trenutku iz istog smera kojim se kretao traktor naisao je kamion koji je poceo da pretice vozila iza traktora na punoj liniji i udario u traktor, nosio ga je oko 10 metara.Prikolica koja je bila zakacena za traktor sprecila je da se traktro prevrne.Vozac traktora ima teze posekotine glave i uganuce desnog ramena, vozacu kamiona nije nista.Vulkanizer koji je gledao sve to kaze da je vozac kamiona gledao u telefon!
Ne bih zeleo da nesto pametnujem jer i ja sam cesto sa traktorom ucesnik u saobracaju kao i velika vecina clanova foruma ali ako malo logicno razmislimo o ovom dogadjaju ne verujem da je bilo kao sto je vulkanizer ispricao, sta mislite koliko kamionu treba vremena da ubrza, obidje pet auta i udari u zadnji kraj traktora. traktor je verovatno vec krenuo da skrece kada je prosla kolona, kamion je morao da saceka da ta ista kolona prodje da bih i on startovao.... e sada sta je tu bilo samo oni znaju,mada i kamiondzije nisu neke cvecke...
 
Ludi moji... Kad vec pricamo o medjukomsijskim odnosima, ja mislim da nema komsije kojem ne mogu nista zamjeriti... selo je malo i ima 30-ak kuca, nista posebno, pozna svatko svakoga u okolnih 30 sela, jer su i ostala sela do 50 kuca najvise (jbg, takav teren)... Zemlja nije sredjena, pa su nam lenije siroke toliko da traktor moze proci s 4-krilnim drljacama i nista sire od toga. Oranje puteva, izoravanje medja, drljacom prevlace krs sa svoje njive na moju, gazenje njiva zbog obilazenja blata (da se traktor slucajno ne bi uprljao, a ja posijao moju njivu). Onda ima slucaj gdje je put usjecen i prolazi se kao kroz neki kanjon komsije se nesto ne vole i s jedne i s druge strane raste zivica i kojekakvo drvece, prvi kaze da ce pokrciti kad pokrci ovaj drugi a drugi ponavlja njegovu pricu. malo je falilo da ove godine ja upalim motorku i da to malo uredim da mogu do njiva svojih doci. Svadjanja na razlicite nacine, od gazenja njiva na svaki moguci nacin moja njiva upire u covjekovu bascu, na drugom kraju moje njive je put i covjekova njiva. umjesto da on ide nasutim putem do svoje njive (nekih 200m ima putem ici) on ide preko moje njive. jednom mi je preko soje cjelom duzinom tjerao kombajn, je ne moze nikako kombajnom proci iz basce, nego bas mojom njivom na kojoj je soja... Onda sam poludio i isao redom, vikao na njega i priznao je pogresku, vikao na razne djedove koji mui uoravaju svake godine u njivu misleci da ce se obogatiti a da ja necu primjatiti, pa kad sam priprijetio geometrom, onda se svi useru, ne znaju sta bi, pa kako god ja izmjerim, njima pase... Onda ovi sto lickaju traktore po cjele dane a rade dva jutra zemlje, obilaze preko moje njive, neku lokvu vode, da ne zaprlja traktor i tako... derao sam se redom dok jednom nije sve sjelo na svoje mjesto... I dalje imam "posebnih slucajeva" ali to se rijesava na licu mjesta ovisno o situaciji.

U mom kraju kazu da ti je najbitnije imati dobrog komsiju, a to nitko ovdje nema... Ironicno, ali i istinito...
 
Ne bih zeleo da nesto pametnujem jer i ja sam cesto sa traktorom ucesnik u saobracaju kao i velika vecina clanova foruma ali ako malo logicno razmislimo o ovom dogadjaju ne verujem da je bilo kao sto je vulkanizer ispricao, sta mislite koliko kamionu treba vremena da ubrza, obidje pet auta i udari u zadnji kraj traktora. traktor je verovatno vec krenuo da skrece kada je prosla kolona, kamion je morao da saceka da ta ista kolona prodje da bih i on startovao.... e sada sta je tu bilo samo oni znaju,mada i kamiondzije nisu neke cvecke...

Taj kamion nije stajao iza tih vozila on je bio u punom zaletu jer je tu pravac od nekoliko storina metara, sam vozac kamiona je priznao da nije mogao da stane jer je imao 11 tona tereta(sto je po meni malo za takav kamion i trebao je da stane) i da se zato odlucio da tako uradi jer da je udario u auto ko zna sta bi bilo.Posto je vlasnik traktora moj prijatelj video sam policijski zapisnik u kom pise da je sa tahografa ocitano da je kamion isao 71 km/h a tu je ogranicenje 40!!!A ta prica vulkanizera o mobilnom nije tacna jer je vozac kamiona priznao da je sagnuo glavu i zazmurio jer nije mogao da gleda sta ce se dogoditi kad udari.To sve pise u zapisniku kao izjava kamiondzije.
 
Nazad
Vrh