Nikad ovako !

sutra ću vam sliknuti kako sam ja ravnao cisternu od mog kolege,njegova se skupila totalno :D
poslikat ću vam alat s čim to radim,inače taj alat je za ravnanje šasija automobila,razvlačenje istih,skupljanje itd itd
 
to se cesto desava ja znam za 3 slucaja
1. palio se kardan u voznji majevica cisterna
2.533 jednostepeno kvacilo mu nije radilo i da pokaze majstoru kako nece da ukljuci kardan zajbese i ukljuci nije obraco paznju i kazu u momentu uvuce.
3. malo popili i da vide sta ce da se desi
E ovo ti 4. slučaj. Cisterna je bila zakačena za MTZ 52, maistor uključio pumpu nabio ručni gas i otišo na kafu kod gazdarice
 
to se cesto desava ja znam za 3 slucaja
1. palio se kardan u voznji majevica cisterna
2.533 jednostepeno kvacilo mu nije radilo i da pokaze majstoru kako nece da ukljuci kardan zajbese i ukljuci nije obraco paznju i kazu u momentu uvuce.
3. malo popili i da vide sta ce da se desi
Ovaj 3. je dobar mogu zamisliti kako biseri sede pored gajbu piva i gledaju kako se cisterna zguzva i na kraju ostane kao suva sljiva:haha::haha:
 
Auuu, e ovo još nisam vidio. Doduše, ovaj video ima i jednu dobru poruku, Ovaj DF traktor je mnogo, mnogo izdržljiv, posebno mislim na prednji most (ovaj MEDJED ga je dobrih 10-15 puta propeo i svom snagom spustio a prednji most je izdržao). Ovaj snima baš pasuje u NIKAD OVAKO!
 
Zna ovaj sta radi i to je izgleda prezentacija za "zemlje treceg sveta" kako za njih kazu tj tako ih nazivaju "civilizovani" sta reci osim da je traktor izdrzao. :bravo:
 
ljudi nisam danas sliko prevrnuo sam djubretarku natero je skroz uz put i potone desna strana u kanal i prevrte se nisam mogo da verujem posle je otkacim jedva i dobro je sto sam naravio kuku od tama 150 vojnog da je bila obicna prevrnula bi i traktor posle mi doso komsija sa skipom i rodjak sa mf-om i izvukli je nekako samo sarka na stranici pukla i nista vise zavaroio utovarim djubre iz kanala i izvezem jos 3 ture i dosta za danas
 
Ne paliti strnista......Jutros jako dobrom prijatelju izgorelo 5jutara,ljudi k'o da ce sutra da oru...ja to stvarno ne razumem a sa moje tacke gledista tim ljudima nije bas u glavi sve pod vinklu.....:udri::udri::zli:
da naglasim samo:5jutara ne obranog kukuruza..
 
Koliko je ovde ne obranog kukuruza izgorelo.Vatrogasci su svaki dan u selu,gase.Ne pažnja je prevelika.Prijatelju izgorelo 30ha kukuruza,danas je otišao da vrše ako nešto uopšte i ostade.
 
Kod mene u selu jako mnogo ljudi pali, a sve je do te mjere suvo, i trava, i medje, i šumice i livade, sve. Nemam pojma jesu li ti ljudi normalni i koja je tu sreća u pitanje da se vatra ne proširi, jer da krene, zapalilo bi se praktično pola sela, mnogo kukuruza nije obrano, njive zapuštene, strnici zarasli u ambroziju koja je sad 100% suva, ma strahota. Prije dva dana jedna budala je zapalila kukuruzovinu na njivici od 2000m2 i vatra se proširila na tri njive pod kukuruzom okolo, izgorelo je nekih 2ha i zahvatila je neku šumu, šteta je povelika a svi se prave ludi, niko nije zapalio. Policija došla, napravila zapisnik i nikom ništa. Prošle godine sam bio u polju, skupljao kukuruzovinu sa suncem kad je neko na komšijskoj parceli zapalio kukuruzovinu (a bilo je 30 u hladu i još io vjetar). Em je plamen išao nekih desetak metara ispred samog požara, em se u jednom trenutku stvorio vihor i razbacao vatru na 4 ili 5 parcela (srećom obranih) unaokolo. Koje je to bježanje bilo, jedva smo se izvukli sa traktorom na vrijeme, i meni je izgorela kukurozovina tada na 1ha, a htio da je baliram :(
 
Nazad
Vrh