Nikad ovako !

Ja sam bio očevidac kad je na zmaju 133 u sred njive u sred žetve pukla osovina koja nosi ceo zadnji trap. Zadnji deo je pao na zemlju, tom prilikom je pokrivio i sponu. Srećom, hidraulik od volana nije oštećen. Mogu misliti šta bi bilo da se to desilo na putu, znajući tog lika kojom brzinom ga tera... Nisam video nigde onako glupo konstrukcijsko rešenje - osovina sa jedne strane uopšte nije učvršćena, praktično kombajn visi na njoj. Još je kombajn prepravljen tj dograđen mu je bunker, a nije ga bilo fabrički
 
6gihs0.jpg

xqb638.jpg
 
Nisam slikao ali za zamalo da me strefi infarkt . Stric dao polugu , ona vertikalna sto nosi polugu hidraulika komsiji a otac nije znao pa kad je upalio na guranje i krenuo u rikverc propeo ferguosna preko poluge od hidraulika na stranu i okrenuo je pod traktor pa ne moze ni napred ni nazad .A kad je krenuo da je vrati podize se desni zadnji tocak mnogo ja , pomislio prevrte ga . Zamalo da crknem ja , da prevrne traktor da ga ubije na moje oci. Nikom i nikad ne dajte delove sa traktora .
 
Да, овај снимак је приказан већ на форуму, катастрофа ! :osmeh:
 
Nazad
Vrh