New Holland

Možda ima kod Erika u B.Topoli.Rastura New Holland kombajne u kobasice. 0691991703 Erik
 
Zvao sam i nema takvu remenicu, ako ima slucajno neko ili zna gde ima bio bi mu zahvalan da mi javi

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Baća to se trajno rešava za jednu crvenu.Ostaviš otvorenu slavinu na zimskom modu, presečeš crevo koje ide sa pumpe do hladnjaka grejanja i ubaciš slavinu kuglu sa holenderom za crevo sa obe strane.Posle samo otvoriš ili zatvoriš protok tople vode ka hladnjaku i nema više problema.Kod mene je tako odrađeno na oba traktora, otvaranje i zatvaranja se vrši mehaničkim putem preko sajle ali ne može da zatvori skroz pa mi se dešavalo da leti duva toplo u kombinaciji sa klimom i nema šanse da ohladi kabinu.Od kako je odrađeno ovo više nema tog problema.
 
Isto ovako kako kaze matic je fabricki reseno na Lovolu. U jesen obrnes slavinicu,u prolece opet i to je sva muka za godinu dana :)
 
A ne realno,ja jesam za udobnost elektroniku i sve to gde treba.Ali brate ovako neke gluposti ti da resavas el motorima senzorima i ostalim sranjima nema potrebe. Samo da uzimaju pare za delove,nista drugo...
 
Rusa sam se i setio, nisam kupio plavog da bidzim.
Trajalo je 10ak godina nek traje opet toliko.
Nego je ovo bio letnji mali traktor od setve repe do prskanja strnjika i cerkosporezkasnije je bio parkiran pa je mozda od stajanja slavina zapekla i motoric gecrkt.
 
Pa ovo je ventil za automatsku regulaciju +- jedan stupanj, stalno se otvara i zatvara da propusti točno određenu količinu vode, to je radi komfora, ipak ga nisu zakomplicirali bezveze
 
Topla voda ide kroz neki radijator kroz koga ventilator izduvava topli vazduh. Zar nije jednostavnije namestiti regulaciju broja obrtaja ventilatora nego menjati ugao slavinice?
 
Na NH mi je dugme prednje vuce "jednostepeno" kad vuca radi sija lampica.

Za blokadu ima ugasena, klik i kad skroz stisnem odma vrati do ove srednje pozicije.
Sad u oranju kad upalim na srednje ne gasi blokadu kad dodjem na kraj njive,podignem plug .... Ne gasi se sama. Kad dugme stisnem do kraja tad zakljuca blokadu iako nema potrebe da je pali.
Jel ovo zapazanje tavno ili mi se samo cini?
 
Sigurno je efektnije ako se može automatdki regulisati potrebni protok za grejanje kada već postoji elektronika koja radi upravljanje.
E sad kome je dovoljno samo najhladnije i najtoplije..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Kod mene ASM reguliše blokadu.Ako je ne ugasim dok okrećem traktor, čim se smota volan za više od 15 stepeni automatski se gasi a pali kada ispravim volan.Prešlo mi je u naviku da je palim i gasim tokom okretanja na uvratinama.
 
Na NH mi je dugme prednje vuce "jednostepeno" kad vuca radi sija lampica.

Za blokadu ima ugasena, klik i kad skroz stisnem odma vrati do ove srednje pozicije.
Sad u oranju kad upalim na srednje ne gasi blokadu kad dodjem na kraj njive,podignem plug .... Ne gasi se sama. Kad dugme stisnem do kraja tad zakljuca blokadu iako nema potrebe da je pali.
Jel ovo zapazanje tavno ili mi se samo cini?
Pred motanja volana pipnes kočnicu i onda se isključuje blokada. Samo na to reaguje . Dizanje pluga ne vrši tu funkciju. Znači samo brzinski pritisnes kocnicu da reaguje elektronika ne treba da siliš .to radiš metar dva pre dizanja pluga. Barem tako je na moj traktor. A trebalo bi i kod tebe.
 
Nazad
Vrh